Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Született 6 kiskutyánk. Mire...

Született 6 kiskutyánk. Mire figyeljek, mit kell csinálnom? Mikor kell orvost hívni?

Figyelt kérdés

Esznek, alszanak, egyenlőre semmi gond, de még soha nem neveltem almot. Mikor kell hozzájuk a dokit hívni első oltásra? Mit adjak az anyakutyának enni? Mire kell figyelni, hogy minden rendben legyen?

Szinte semmi infót nem találtam a neten. Az anyakutya előtt folyamatosan van táp és friss víz is. Most 1 hetesek a kiskutyák. Most már hívjak nekik dokit? Egyáltalán kell valamit csinálnom velük?



Ne bántsatok légyszíves, az első és utolsó alma a kutyámnak, nem akarok szaporítani, baleset volt, konkrétan kidöntötte egy kankutya a kerítésünket, így lettek a babakutyák. Szépen felnevelem mindet, keresek nekik gazdit. Az ivartalanítás már le van beszélve az orvossal.


2017. aug. 26. 14:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek a 9es válaszolóval.


Mentegetőzni pedig fölösleges, mert csak a te hibád. Tisztában vagy vele, hogy milyen körülmények vannak az utcátokban, hogy szabad járkál néhány kutya, többségük ivaros kan és akár be is juthat a kertbe. Ennek ellenére mégis hagytad, hogy az ivaros szukád vemhes legyen. Mondjuk azt sem értem, hogy miért volt egyáltalán ivaros de teljesen mindegy. Kár a felelőtlen állattartó kifejezéssel dobálóznod mások felé mikor rád ugyan annyira igaz.



Bűn elvetetni a magzatot, de az nem zavar hogy rengeteg gazdátlan kutya szenved mindenütt és te most 6 másiktól vetted el a lehetőséget?

2017. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Jó hát én meg akkorse értem, hogy miért én vagyok a szar azért, mert gondoskodok 6 kiskutyáról és nem gyilkoltam le őket. Arra se igazán lehet felkészülni, hogy egy csapat dög kidönti a kerítésoszlopot, vagy beugrik a németjuhász utcafronton a nagykapun. Gondolom azért is én lennék a hibás ha az a szerencsétlen felnyársalja magát a kerítés tetején és ott döglik meg, vagy ha nekitámad a gyerekemnek az udvaron. Mondtam, hogy az ivartalanítás meg le van beszélve az orvossal. Eddig meg nem is tüzelt normálisan a kutyám. Meg azértbis én vagyok a hibás, hogy sok a kutya a menhelyen? Nonszensz. Most tegyem be őket én is, hogy onnan legyenek megmentve? Én biztos nem akartam volna onnan örökbe fogadni, ahogy anyám se meg a sógorom se, úgyhogy senkitől nem vettem el a lehetőséget.
2017. aug. 27. 20:00
 13/17 anonim ***** válasza:

Várj, most tüzelt először a kutyád? Tehát egy kölyökkel szaporítottál? Tudod, hogy ez mit tesz egy fejlődésben lévő kutya szervezetével? Mintha a 12-13 éves kislányodat kényszerítenéd szülésre.


És ne.is haragudj, de ha egy kutya ki tudta dönteni a kerítést, akkor az a kerítés nem sokat használt. Ugye felelős állattartás minimum elvárásába tartozik, hogy megfelelő körülményeket biztosíts. Például megfelelő kerítést.

2017. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem most tüzelt először. Nem kölyök. És zárt helyen van. És nekem van kerítésem. Az én kutyám nem megy ki az utcára. Az miért nem szemét akinek kint lődörög szabadon a sajátja ? Nem látom át, hogy miért én vagyok a felelőtlen. Kenyszerítem a szülésre. Az agyam eldobom...
2017. aug. 27. 21:35
 15/17 anonim ***** válasza:

Kár ragoznod tovább. Megkaptad a szokásos válaszokat , legorombításokat. Ilyen szituban nem fog senki "megbocsájtani" , aki leoltott.

Szemezd ki azokat a válaszokat amelyek talán a kérdésedre válaszoltak és kész.

A jövőben azért jól jegyezd meg, a tüzelő szukára sokkal jobban kell vigyázni, mint az ivaros kanra. Egy hormontól megbolondított kan előtt szinte nincs akadály, hogy elérje a szukát. Onnantól pedig a szuka és a gazdája viseli a következményeket.

A természet az embernél is úgy alakította, a nőnek kell a leginkább védekeznie a nemkívánatos terhesség ellen.

2017. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem én ragozom. Nem kell, hogy bárki megbocsásson. Csak nem tetszik az a hozáállás, hogy mindenki állatkínzó meg szaporító akinek kiskutyái vannak. Ez van. Én se így terveztem, de vállalom a felelősséget. Többet meg nem fog tüzelni a kutyám.

A hasznos válaszokat megköszöntem.

2017. aug. 27. 22:41
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez most már komolyan érdekel. Szerinted az normális, jó kerítés, amit egy szimpla kóbor kutya ki tud dönteni?
2017. aug. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!