Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Amerikai Staffordshire...

Az Amerikai Staffordshire terrier-t nehéz tanítgatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!13 éves srác vagyok,és 5 hónapja családi házba költöztünk.És mivel én már nagyon szeretnék régóta egy kutyust,Az Amerikai staffordshire terrier mellett döntöttem.(Kan,kölyök)

Hogy miért pont ezt a fajtát választottam?

Nos,amikor kicsi voltam(5-6 éves),akkor volt egy Amstaff kutyánk.Nagyon barátságos,és családcentrikus volt.De sajnos idő előtt elbúcsúzott a világtól... :(

De mivel apukám nagyon sokat dolgozik,anyukám pedig elfoglalt,ezért én tudok a legjobban foglalkozni vele.Én is imádok sportolni,ezért tudnék vele nagyon sokat játszani.Tudom, hogy izomzatával is foglalkozni kell.Ezt több módon is meg tudnám oldani.(Pl.: egy erős kötelet kiteszek a fára,és a rácsomózom egy rongyra,vagy egy kocsi kerékre.És azt tudná tépkedni)Apukám régebben is csinálta. :D Elég izmos ,,véreb" volt :D

Tisztában vagyok vele,hogy egy kutya nagyon nagy felelősség,de vállalom!Ha kell kutyaiskolába is eljáratom.


//Egy 13 éves fiú//



2017. aug. 26. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid mit szólnak az ötletedhez? Támogatják? Azt mondták megveszik neked, ha te gondozod?

Azért gondold meg. 12 évesen kaptam kutyát és én ugyanezeket betartottam, megígértem, a kutya mégis az apukámat fogadta el falkavezérnek. Mi lesz, ha nálad is így lesz, hiába te foglalkozol vele a legtöbbet a családban? Nem fog fájni, hogy nem téged tekint falkavezérnek a kutyád?

2017. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van amire fogékonyak, van amire kevésbé, de ha sokat törődsz vele akkor jó kutya lesz. Ha rosszat csinál ne sajnálj rácsapni a seggére, persze bántani nem kell, de tanuljon, mert ha rosszul neveled akkor veszélyes is lehet. Ne engedj meg neki mindent, ő is jobban érzi majd így magát és a szomszéd macskák is hálásak lesznek. :)
2017. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha határozottan neveled figyelembevéve a rá jellemző makacsságot illetve kissé bohókás természetét is akkor jól lehet nevelni és szivesen tanul! Tudom, mert Staffom van. Engedelmest is szépen és szívesen csinálja (már vizsgázott) illetve az őv t is. Nem lesz gond a korod, ha megfelelően állsz hozzá! 13 évesen vettem meg az első (saját) kutyámat, igaz ő egy Óriás Schnauzer volt. Vele sem egyszerűbb egy Staffnál, mégsem volt semmi gond! Sok sikert!
2017. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért 13 évesen annyira nem ajánlott szerintem staffordshire bármiinemű felügyelet vagy kontroll nélkül, addig rendben, hogy mozgásigényes kutya és ezt teljesíteni tudod, de 13 évesen nem feltétlen lehet egy ilyen jelelgű kutyát határozottan irányítani, márpedig abba a fajtába tartozik, ami határozott irányítást igényel.
2017. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!! :)
2017. aug. 26. 21:36
 6/8 A kérdező kommentje:
És egy Labradorral ugyan ez a helyzet?Vagy azt a fajtát könnyebben lehet ,,kezelni"?
2017. aug. 26. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Tanítani nem nehéz, viszont elég határozott gazdát igényelnek, és 13 évesen nem valószínű, hogy benned ezt a gazdát fogja látni. Játszótársnak, sportpartnernek tökéletes, de nevelni és szocializálni is kell a kutyát, ehhez pedig a szüleid is kellenek.

Kicsi korától vinni kell más kutyák társaságába, és ha szükséges, kontrollálni a túl durva játékot. Ha egy domináns kutyát fogsz ki, az támadólag is felléphet más kutyákkal, amit te egyedül nem valószínű, hogy tudsz kezelni, tiltani.

Sétálni is kell mindennap vinni, megtanítani a behívást, pórázon való sétát, és még sok más dolgot.

A kutyaiskola, sőt már előtte az óvoda mindenképpen jó ötlet.

2017. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A labrador könnyebben kezelhető. Mindenképpen fajtatiszta kutyát szeretnél? Van labrador fajtamentő egyesület, ott sok fajtatiszta eb vár gazdára. De, ha a fajta nem fontos, csak, hogy kutyából legyen, egy menhelyet vagy gyepmesteri telepet javaslok (ez utóbbit jobban, mert ott gyakori az altatás is).
2017. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!