Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hozza vissza a...

Miért nem hozza vissza a labdát a kutyám?

Figyelt kérdés
Eldobom és utána szalad hozza felém és lefekszik és sehogy se hozza vissza. Már szinte mindent kipróbáltam pl. jutalomfalat,másik labda,motiváció. De semmiért nem hozza vissza a labdát:( Szerintetek miért nem hozza vissza? Amugy 2 éves puli keverék kan kutya.
2010. máj. 25. 18:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom hogy ez lenyeges-e de pl a parkba visszahozza más kutya játékát ha mondom neki,de a sajátját itthon és a kint se hozza.
2010. máj. 25. 18:04
 2/5 anonim ***** válasza:
a másikét azért mert tuti barátságos és érzi más kuty nyálát. Am nem tom az én kölyök kutyum viszahoza XD Q*vára meglepödtünk
2010. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg,hogy amikor nála van valamiért a labda,elveszed a szájából miközben erélyesen azt mondod:kérem!Majd amikor odaadja jutalmat adsz neki és dicséred:jó kutya!

Hamarosan összeköti majd a labda hozzád juttatását a kellemes dolgokkal,és onnan minden megy magától.

2010. máj. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez domináns viselkedés. Ahogy előttem szóló írja, legyél határozottabb, érezze a kutya, hogy játék közben is a te akaratodnak kell érvényesülnie. Persze, ha szót fogad, a "bulizás" ne maradjon el, dicsérd meg és adj jutalomfalatot. Ha el akar rohanni vele és tudja a marad parancsot, akkor próbáld meg helyben maradással és vedd el tőle úgy. Vagy ha van lehetőség, játsszál a szeme előtt egy másik olyan kutyával, aki biztosan visszahozza, őt pedig addig közösítsd ki. Lássa, hogy milyen jót játszatok. Ehhez viszont az kell, hogy működjön, ha ő nem hozza vissza, akkor nem vagy hajlandó tovább játszani vele. Működik, nekem is az egyik kutyám ilyen volt, mint a tiéd, a másik apportos és ezzel a módszerrel tanítottam végül meg. A falkaösztön nagy úr, jól rá lehet játszani! :)
2010. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nyugi,,az én kutyám,csak a szemesarkából néz utánna és utánna sem megy,:)
2010. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!