Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb kutyának érdemes...

Idősebb kutyának érdemes "programot szervezni"?

Figyelt kérdés

Három kutyánk van, közülük egy idősebb, egy 14 éves tacskó.

Napjai nagy részét az alvás teszi ki, rossz a hallása, és a látása is.Ettől függetlenül,korához, és fizikai állapotához képest jól van.

Az esti sétáit rendszerint 100-200 méteres körzetben bonyolítja le a kaputól, hogy minél kevesebbet kelljen sétálnia.

(ez nagyjából a mi házunk, illetve a szomszéd háza előtti szakasz, ha jobb napja van akkor a harmadik szomszéd házáig is elmegy, de ez ritka)

Nem veszi jó néven, ha idegen kutyák próbálnak vele ismerkedni, és az idegen emberek közeledését is egyre inkább elutasítja.

Ugyanakkor nagyon szeret autóval utazni, a mai napig is. (ez régi szokása)

Új környezetben nem érzi jól magát, de maga az utazás tetszik neki.

Mostanában rendszeresen egy kutyás strandra járunk a másik kettővel, a tacskó eddig mindig itthon maradt.

Elgondolkoztam azon,hogy vinni kéne őt is, bár nem tudom,hogy mit szólna hozzá...az utazásnak biztosan örülne, de tartok tőle,hogy ott már nem érezné jól magát.(ezért nem vittük eddig)

Megér egy próbát, vagy egy ilyen korú, és személyiségű kutyánál nem érdemes ezzel próbálkozni?


2017. aug. 27. 01:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe ne. Eszembe nem jutna 3 ból 1 et otthon hagyni, pláne, hogy ennyi idős, és ilyen kort megért. Az sem bánnám, ha csak aludna, lustálkodna, vagy bármi. Az enyém 15 volt, voltak olyan megindulásai, hogy bántam, kis hátizsákot, kulaccsal nem szereltem a hátára :D
2017. aug. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nem szereti a kutyákat, az embereket is egyre kevésbé, és sétálni sem szeret.

Ezek közül viszont mindennel szembesülnie kell majd, ha oda kivisszük.

Úgy gondoltam,hogy viszek neki valami kosárszerűséget, hogy tudjon ott is pihenni, de ott sok kutya szeretne ismerkedni, és ő ezt nem díjazná.

2017. aug. 27. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan helyre vidd, amit ő is élvezne. Én nem kényszerítenék rá olyat, amit tusom, hogy nem szeret. Amúgy az ELTE ETológia tanszéken van pl. senior kutya program, ahol pont ilyen idős kutyusokkal foglalkoznak, játékos feladatokkal vizsgálják a viselkedésüket, lehet, hogy ilyen egyéni foglalkozást élvezne a tacsi is.
2017. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a kedvenc elfoglaltsága az alvás.

Vagy a kocsikázás, de kiszállni maximum annyi időre szeretne amíg körbeszimatol (kb 30 másodperc) esetleg vizel, és menni kell tovább.

2017. aug. 27. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Édes Istenem!!! kutyának programot??? XDDDD ez de beteg... XDDD
2017. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!