Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki szaporítótól vette törzskö...

Aki szaporítótól vette törzskönyv nélkül a f. bulldogját mennyit költött eddig állatorvosra?

Figyelt kérdés
Csak olyan valaki válaszát várom aki szapitól vett bulldogot, milyen idős a kutya? mennyit és mire kellett az állatorvosnál költeni? allergiás valamire? örökletes betegség?
2017. aug. 27. 17:48
 1/1 anonim válasza:

Szia. Ha francia bulldog vásárlás előtt állsz, NAGYON gondold át. Az én kiskutyám 4. hónapos, és a 3 kötelező oltása van, de mennünk kell garatplasztika műtétre (ahogy a legtöbb bulldog kutyánál), igaz ez nem kötelező, de mivel picike az orra nagyon nehezen vesz levegőt, könnyen fárad, és habzik az orra. Speciális tápot eszik.. amiről kiderült hogy az a fajta mégsem jó, mert túl sok vitamint tartalmaz, ami azt eredményezte hogy elkezdett érdeklődni a széklete iránt. Emellett ez a fajta rengeteg betegségre hajlamos. Pl: légzési zavar (amit az előbb írtam) láb bénulás, vagy hátsó láb fájás amit sokszor szintén műteni kell, csirke és különböző étel allergiák (ezért kell a speciális méreg drága táp, gyomor sav, bűzmirigy gyulladás ami miatt szintén orvoshoz kell vinni. Vannak fent állatorvos oldalak, ahol kint vannak az árak, amik őrületesek. Én olcsón meg tudtam venni a kutyust mert ismerős volt a szaporító, de CSAK AZ ORRMŰTÉTRE rá kell annyit költeni mint amennyiért vettem a kutyát. (ez 50.000Ft) Tehát összefoglalva ez a fajta kutya nagyon sok betegségre hajlamos, már úgy veszed hogy a az orr műtétre szinte biztos hogy szükség lesz ha nem akarod hogy elájuljon, megfulladjon, vagy különböző légúti betegségeket szedjen össze. Nem bántásból, de tényleg csak azoknak ajánlom ezt a kutyát aki egy rakás pénzt rá tud költeni. Nagyon édes, nagyon aranyos kutya, évek óta szerettem volna, és pont akkor adódott ez a lehetőség amikor elvégeztem az iskolát, párommal összeköltöztem, elkezdtem dolgozni, és fenn tudom magam tartani. Semmiképpen nem ajánlom ezt a kutyát olyannak aki egy váratlan helyzetben nem tudja azonnal orvoshoz vinni és elláttatni. Mert az csak a kutyának lesz rossz.


Nem bántásból írtam semmit, segíteni szeretnék. Ha szeretnél még kérdezni írj bátran, szívesen válaszolok. Ha tudtam segíteni akkor örülök! :)

További szép napot!


19/L

2017. szept. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!