Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalataitok szerint...

Tapasztalataitok szerint mennyiben különbözik egymástól a skót juhász és az ausztrál juhász természete?

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ég és föld. Teljesen más a két fajta.
2017. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Részletesebben?
2017. aug. 27. 20:14
 3/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Nekem volt skót juhászom és vannak most ismerős ausztrálok... én speciel nem vettem észre különbséget. Talán a ausszik élénkebbek... ? de lehet, hogy ez egyed-függő is... Nekem mindkettő barátságos, jóindulatú fajta, viszonylag nagy mozgásigénnyel, labdamániával. Az én skót juhászom szófogadóbb volt, mint a mostani ausztrálok, de egész más mentalitás volt 30 éve, vagy csak már nem emlékszem szófogadatlanságra. Ezt jól megmondtam. LÉnyeg, én nem tudnék különbséget mondani. Hátha valaki más.
2017. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Aussie-m és collie-m is van :) Ég és föld a kettő. Az aussie egygazdás, állandóan rajtam csüng, az idegenekkel bizalmatlan. Rafinált, domináns, kemény, mocskosul intelligens és értelmes, és annyira életrevaló kutya, amilyet hosszú kutyás pályafutásom során soha nem láttam. Akárhová biztonsággal el merek vele indulni, póráz nélkül is nyugodt szívvel. Tökéletes kutya, elsőre teszi amit mondok, olvas a gondolataimban, a kézjeleimben, a testtartásomban, az arcmimikámban. Értelménél fogva, ha kirándulunk, úgy élvezi, mint egy emberi értelmű lény - mint egy gyerek! Kíváncsi, mindent megnéz, megszagol, állandóan rohan, iszonyat aktív, DE! Amit imádok benne pl a border collie-val ellentétben, hogy nem pörög örökké és ész nélkül, nem rombol, ha nincs rá energiám vagy időm. Ha beteg vagyok, fáradt vagyok stb és azt mondom, most három napig fekszem, akkor ő három napig fekszik az ágyam mellett! Ha azt mondom, most ott az 500 fős nyáj, zárd össze, ez a kutya robban! Csodálatos módon képes alkalmazkodni, csak akkor tombol, amikor szükség van rá, egyébként képes addig feküdni, amíg én is. A szemkontaktust örökké és állandóan keresi, szuper érzés, mikor idegenek próbálják lekenyerezni, ő meg oda sem bagózva, azzal a lélekbelátó tekintetével rezzenéstelenül és folyamatosan az én szemembe bámul, nézi az arcom, lesi minden mozzanatom. A kutyák királya, egész egyszerűen...


A collie meg..! :D Ő is gyermekkori szerelemfajtám, nem sokkal az aussie mögött. Gyönyörű, királyi megjelenésű kutyák, sugárzik róluk a nemesség... A mostani már a harmadik skótom és jelentem, természetre ugyanazt tapasztaltam : kedves, szelíd, kezes, a világ legártatlanabb kutyája! Egy napon sem lehet említeni a vadul és durván játszó-ugráló-tomboló, hiperintelligens aussieval. Labdázni ugyan szeret, de egyébként maga a megtestesült nyugalom és óvatosság. Ész tekintetében nem jeleskedik a drágám ( az előző kettő sem... ), sajnos a küllemtenyésztés kiölte belőlük a valaha csodálatra méltó juhászkutya-értelmet, de legalább megmaradtak ezt leszámítva, szuper természetű kutyának... A collie az a fajta kutya, amire a majdani kisgyerekem nyugodt szívvel rá merném bízni! Egy légynek sem ártó, agressziómentes, rózsaszín világban élő, röpködő pillangókkal teli világot látó ártatlanság. Nyílt és kedves mindenkivel, vadidegenekkel sem bizalmatlan egyáltalán, egy valami számít csak, hogy őt SZERESSÉK! Mindenkihez bújik, akinek van hozzá egy kedves szava, kicsit olyan ,,mindenki kutyája", szemben az ausztrálommal és a kuvaszommal, akik már sokkalta bizalmatlanabbak az idegenekkel. Kicsit bamba, kicsit gyengébb idegrendszerű, kicsit tovább tart nála mindenféle tanulás, de őt nem az eszéért szeretjük, hanem édes jelleméért :) Az aussie egy ezeroldalú csodakutya, ahogy anno fajtahonosító tenyésztőnk írta, ,,különleges kutya különleges gazdiknak", míg a collie egy kis kezes szeretetbomba, akit kisgyerekes családnak is bátran ajánlanék, meg igazából minden kutyabarátnak, annyira könnyű vele együtt élni idős embernek, gyereknek, felnőttnek egyaránt.

2018. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!