Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy éves akita kutyánk,...

Szücsény László kérdése:

Van egy éves akita kutyánk, és egy kis cicánk (kan minket állat) Tudni szeretném hogyan lehet őket egymáshoz szoktatni? Össze engedtük már őket de akkor a kutya elkezdte bolhászni és gyengén le szorîtotta. Azt is miért csinálhatta?

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mert nem tudja mi mást csinálhatna vele. Az hogy gondozni kezdi jó jel. Engedjétek össze őket, legyenek mindig felügyelet alatt és ha a kutya olyat csinál ami a cicának fáj akkor tiltod. Az én akitám is lefogta a macskát még kicsi volt, ahogy nőtt a cica leszokott róla.
2017. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Az Akitákban elég nagy vadász/zsákmányszerző ösztön van. Valószínűleg a macskában is ezt látta. Ha van rá lehetőség az összeszoktatási fázis alatt tegyetek műanyag/textíl szájkosarat a kutyára, hogy véletlen se egye meg a macskát. Ha a macskának túl stresszes akkor hagyjátok és majd máskor folytatjátok a szoktatást. Addig legyen a macskának olyan helye ahova a kutya nem tud menni. Idővel megfogják szokni egymás jelenlétét és akkor már könnyebb lesz a szoktatás és a macskának is kevesebb stresszel jár. Addig mindenképp felügyelet mellett legyenek csak együtt.
2017. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
#2 ugyan már ez hülyeség, nem kell szájkosárral büntetni a kutyát csak mert érdekli a cica. Nyilván ha a cicának nem tetszik vagy stresszeli akkor a kutyának "szólni" kell hogy hagyja egy kicsit békén. Ami az akitákat nagyon vadászásra ingerli ha a cica menekülni próbál. Erre vigyázzatok. Mi mindig felügyeltük őket, ha az akitánk túl durva volt tiltottuk és elküldtük lenyugodni. Alig egy hónap múlva már együtt aludtak és simán együtt lehetett hagyni őket, mert megtanultak játszani egymással. Szóval ha a kutya már első találkozásnál nem akarta kinyírni, akkor később sem lesz probléma ha következetesek maradtok.
2017. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Elmúlt 1 éves a kutya. A kérdés nem tér ki rá, de gondolom elötte nem volt semmilyen kapcsolata a kutyának macskákkal azon kívül, hogy az utcán vagy a kerítésen túl látott néhányat amit a többi kutyától eltanulva megugat.

Lehet, hogy a te kutyád nyugodtan kezelte a helyzetet de lehet, hogy a kérdező kutyája eljátszott a zsákmánnyal első alkalommal és ha a gazdi nem avatkozik közbe akkor kettéharapja a macskát. Akkor már nyugodtan rászólhatsz, semmit nem érsz vele. Jobb félni mint megijedni, tartja a mondás.

Persze tudom, te vagy az az akitás akinek válogatós a kutyája, utál sétálni, mozogni és szerinted mindenki hülye aki szerint ez nem így van.

2017. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én tapasztalatot írtam, az én kutyám is 1 éves körül volt amikor először cicát hoztunk, és ugyan így viselkedett. Azért az akiták sem fenevadak. Ha egy akita meg akar ölni valamit nem kezdi babusgatni. Jól látszik hogy mikor vadászik és mikor érdeklődik valami iránt. Természetesen nagyon vigyázni kell, de szájkosárral büntetni/stresszelni kár a kutyát mert össze köti a cicával és akkor a cica-kutya kapcsolatnak lőttek.
2017. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
amúgy igen, amit leírtál mind jellemzi a kutyámat(sajnos) az "utál sétálni" kivételével :)
2017. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!