Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emberek! Doberman vagy akita...

Emberek! Doberman vagy akita gyozne eggy harcban? :DD melyik az erosebb kutya? (csak kivancsisag nem vagyok szadista) ) )

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Nehéz kérdés mert alapvetően azt mondanám akita. Japán, amcsi egyaránt... Főleg, hogy a dobi az ember "ellen" lett tenyésztve eleve, szóval ja, szerintem az akita.


Viszont a japánok azérttenyésztették ki a tosa inut az addigi kutyáikból, keresztezve európai fajtákkal, mert a kutya viadalokon nem tudtak nyerni az európai ebek ellen.

2017. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
ha különböző neműek lennének, lehet nem is harcolnának, és megszületne a dokita.
2017. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Dokita ez deédes :D am 2 kedvenc fajtaim. Gyonyoru kutyusok!
2017. aug. 27. 23:28
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Nekem a dobbermann meg a németjuhász, és volt egy ilyen keverékem is.


Az akitát a Hachiko film óta isemerem.

2017. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
64%
Az én véleményem szerint az Akita. Akármilyen plüssmaci cukiságnak tűnik,NEM AZ! És az Akita nem szereti ha úgy kezelik,(családtagokon kívül) roppant domináns kutya. A támadása olykor macskához hasonló halk majd gyorsan lecsap. A szomszédunkban volt egy Akita,aki az utcán összecsapott egy Németjuhásszal körülbelül 5mp alatt elharapta szegény torkát. Nem viccelek :D Erős,büszke kutyák,akik bármennyire jófejnek látszanak csak erős kezekbe való kutyák. Nagyon makacsak nem egy tipikus kutyára hasonló viselkedésűek nem pattognak az ember szavára rögtön mint egy kis öleb. Én őket tartanám előnyben támadás szempontjából.:)
2017. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
32%
én imádom az akitákat!!! amióta ismerem az Ezüst Nyilat (gyerekkorom kedvenc "meséje"...) ♥ 2 főhős a legjobb ♥ csodálatos mese,ám csak olyannak aki megérti mi a valódi lényege...♥
2017. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Még mindig a "mekyik az agresszívebb" témán lovagolsz? Akadj már le ezekről a fajtákról nem neked valóak. Nekem a mali a kedvenc fajtám, de amíg nincs elég tapasztalatom és megfelelő körülményeim nem fogom elcseszni egy kutya életét csak mert a kedvenc fajtám
2017. aug. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ezt így nem lehet eldönteni. Egyedfüggő.


Méretre kevés a különbség közöttük. A japán akita eléggé agilis, domináns és agresszív fajta, ezzel szemben az amerikai más mentalitású, nyugodtabb típus. A doberman szintén agilis, a rottweiler és az agár vér miatt megvan az erő és a gyorsaság is. Úgyhogy teljes mértékben egyedfüggő a dolog. Szerintem közel azonos az erejük és a gyorsaságuk is.

2017. aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Te győznél, ha eltaláltad, kire kell fogadnod.

Hova akarsz kilyukadni ilyen kérdésekkel?

Hol van az megírva, hogy melyik kutyafaj melyik kutyafajt győzi le, ha összeereszted őket? Nyilván az erősebb, taktikásabb és szerencsésebb "győz".

Ami biztos: hosszú távon pedig minden olyan kutya nyertes, akinek nem te vagy a gazdája!

Videojátékot az ilyennek, nem élőlényeket a közelébe !

2017. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!