Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rottweilert veszek akkor...

Ha rottweilert veszek akkor mennyire számíthatok rá, hogy az emberek felelőtlen idiótának tituálnak, aki csak p*cs növesztésnek tart kutyát?

Figyelt kérdés

Tudom, a véleményekkel nem szabad törődni, de nekem van egy furcsa megfelelési kényszer szerű dolgom... Pontosabban amilyen vagyok ahhoz képest félek, hogy másnak látnak az emberek. (tudom butaság, de nem olyan egyszerű ezt csak úgy elengedni)


Szóval mennyire előítélesek a rottweiler gazdikkal?

Mert én minden nemű erőszakot nagyon elítélek és békés srác vagyok. Szeretnék a jövőben is csak úgy kutya sétáltatás közben elbeszélgetni a járókelőkkel, többi kutyással ha úgy adódik.


És magam is "utálom" azokat a csávókat akik pl. staffordshire terriert (többnyire szaporítottat) tartanak menőzésből, meg dominanciájuk jelképezéséből.


Amúgy van kutyás tapasztalatom, meg kitartó vagyok az állat nevelésben, tisztában vagyok a kutyatáp márkákkal is, stb. A kérdés nem a rottweiler tartásának mikéntjéről szól...


A válaszokat előre is köszi!


2017. aug. 28. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A normálisabb embereket nem érdekli, hogy milyen kutyád van, a többi meg kit érdekel. Úgysem az alapján fogják eldönteni, hogy játszanak a kutyák együtt vagy kerüljenek el, hogy neked milyen fajtájú kutyád van hanem ahogy viselkedsz vele.
2017. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem erről csak egy kis mese jut eszembe. Mikor sétálni megyek a kutyáimmal, gyakran, kiröhögnek, beszólogatnak, zaklatnak. Egyik alkalommal kiszökött egy rottweiler aki ismeri a kutyáimat és velünk jött. Póráz nem volt rajta, szót nem fogad nekem, hiszen semmi közöm hozzá. Aznap mindenki jól láthatóan nagy ívben kikerült. :)
2017. aug. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ez csak azon múlik, hogy milyenné neveled a kutyát. Ha nem tudod kontrollálni, ha agresszív lesz, akkor -jogosan- azt fogják gondolni, hogy csak faroknövelésre van. Ha normális lesz, akkor nincs miért ezt gondolniuk. A gazda mellett és a gazda miatt normális, higgadt, jól nevelt, akár barátságos rotiról miért gondolnák, hogy a gazdája kisebbségi komplexusa miatt van?
2017. aug. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem a nevelésen múlik hogy az emberek beszólnak e vagy sem. Nekem is rottim van, megszólnak hogy miért sétáltatom ha van udvar, kistestű kutyát sokan nem engednek oda mert ,,széttépi,, (egy szocializált fiatal kutya aki az agresszíót hírből sem ismeri), láncos pórázunk van - az emberek szerint láncon tartom a kutyám. Volt hogy utcából kiakartak tiltani mert a kutyám szaglászott pórázon és egy nő közölte hogy ez agresszív viselkedés többet ne menjek arra mert fél. A legdurvább talán hogy jó amíg kölyök nincs baj de ha felnő be kell zárni és minden nap megverni mert agresszív lesz. Kisgyerekeket riogatnak vele hogy a sátán kutyája és harapós fajta. Ilyenekrw nyugodtan számíthatsz főleg falun.

Ha kisgyerek is van velünk akkor a játszótéren az összes gyerek a kutyámon fekszik. Ha másik kutyával játszik akkor mindenki oda meri engedni a kutyáját.

Vannak normális emberek de nagyon sok az előitéletes és megfognak majd állítani és közlik hogy a kutyád egy fenne vad. Logikus gondolkodás nincs hogy ha a kutya harap szájkosárral sétáltatnám vagy ha neveletlen és nem lehet mehfogni akkor nem sétáltatom. A nevelés mindegy az embereknek a fajta a lényeg hiába mondod hogy jó nevelt egyszer megugat valakit kerítésen keresztül és már elitélnek. Olyanért is én kaptam hogy egy roti acsarkodott a kerítésnél és az enyém volt érte a hibás ( a kutyám fél éves volt, nincs vágva a farka és nem is arra lakok, az ugatós kutya vágot farkú, felnőtt és még más nemű is).

2017. aug. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha rendesen viselkedik a kutyád, akkor senki nem fog annak tartani, illetve a rotit én alapból nem látom tipikus péniszhosszabítós fajtának. :D A környéken lévő amstaffosok közül is csak azok irritálnak, akiken látszik, hogy baromi neveletlen a kutyájuk, de azért ráadják a szöges nyakörvet meg Tysonnak hívják, azok egyáltalán nem zavarnak, akiken látszik, hogy foglalkozva van a kutyájukkal (az egyik ilyen amstaffos gazdi kutyájával haverkodott is az enyém, amíg még élt szegény).
2017. aug. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előítélet lesz mindig, sajnos pár fajtának a "vadabb" külseje miatt más a megítélése, és vagy veszélyesnek titulálják ismeretlenül is, vagy rá van kenve hogy csak menőzésnek kell az embernek...

Mi is most vettünk egy kis Amstaff-ot (nem menőzésből, hanem mert szerintem gyönyörűek és kedvesek), és még családon belül is megkapjuk, hogy veszélyes harcikutyánk van... Pár hónapos kis kölyök, de már mindenki látja a lelki szemei előtt hogy széttép minket.... Pedig miért lenne veszélyes? :D

Így neked is csak azt tudom mondani, hogyha rottit szeretnél, akkor tarts azt, mindig lesznek buta emberek, akkik beszólnak, de nem kell vele foglalkozni.

2017. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy árnyalattal jobb a helyzeted mintha amstaffod lenne :D

Na az az emberek 80%-ának vérengző bitbull és harcikutya amelyik 1 percre van a szájzártól valaki nyakán.


Mondjuk nekem volt rotim ,és csatlakozhatok az előttem szólókhoz ,beszólogatással vegyes félelem amit kaptam sok helyen. Utca túlfelére átmenés, ölebek azonnal karba menekítése, minek viszi ide minek viszi oda miért nincs rajta szájkosár? Ha meg van rajta mert pl buszhoz megyünk ,akkor beszólnak :azért van rajta ,mert vadállat mindenkit megharapna ,szóval okos itt nem lehetsz :D ..Olyat hogy menőzök vele azt nem mondta senki konkrétan, egyszerűen csak tartottak tőle.


No meg néhány c kategóriás suttyó beszólogat hogy az ő szaporítós harcifoxi keveréke hogy elverné ha ráengedné stb, valami kau keveréket direkt rá is engedtek hogy majd az szétszedi..szóval izgalmas az élet és rengeteg a bunkó ember.

Valahol meg lehet érteni mert sok a rossz harapásos hír a fajtáról, nagyon sok filmben szerepeltetik mint emberevő kutyát ,ami nem segít a megítélésen (pl legutóbb Vaksötét,meg Tiszta szívvel c filmekben láttam rotit ilyen szerepben)

Ha teheted alakíts ki valami állandó kutya játszós haverságot értelmesebb gazdákkal és azokkal járj össze.

2017. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!