Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszívá válhat a régebben...

Agresszívá válhat a régebben láncon tartott kuvasz idős korára?

Figyelt kérdés
Elhoztam egy tanyáról egy fél éves 2 hónapig láncon tartott kan kuvaszt. Ki volt kötözve egy farakáshoz, háza sem volt.Amikor odamentem hozzá annyira félt, hogy bepisilt.Azt hittem a lánc miatt harapni fog de inkább félt. Apáék beleegyeztek, hogy elhozzuk így már a 4 szuka Jack Russel terrier mellé került egy kuvasz. Szeptember 15.-én lesz ivartalanítva. Imád labdázni, kötelet húzni. Nagyon barátságos, az idegeneknek is hagyja, hogy kerítésen keresztül simogassák.Nagyon szeret emberek közelében lenni. Csak estére szoktuk bezárni.Eddig egy német juhászon kívül nincs nagykutyás tapasztalatom, de úgy éreztem muszáj segítsek neki mondhatni egy percig sem gondolkoztam azon, hogy elhozzuk.Idős korára agresszívvá válhat?

2017. aug. 28. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Idős korára akkor válhat agresszívvé, ha egész életében ki van kötve a hátsó udvarban.

Ha eleget foglalkoztok vele, és nevelitek, nincs miért agresszívnak lennie.

2017. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De jó hallani ilyen történeteket! :)


Az én családom sajnos nem ilyen nagy állatbarát, meg pénzünk se lenne kutyát tartani, mióta behozták a chipet és egyéb új kötelezettségeket.


Pedig én is szeretnék egy kutyát, és ilyen módon, hogy jobbra fordítani egy sokat szenvedett állat sorsát...

2017. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kutyus. Most már jó helyen van ,szinte kizárt hogy ilyen szeretetteljes környezetben agresszív legyen idős korára. Ő meghálálja neked ,hogy jót tettél vele.
2017. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Kuvasz. Alapból agresszívvá válhat idős korára.
2017. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy már előttem is írták, egy kutya akkor válhat agresszívvá, ha sokáig bántják, kínozzák, mozgásában korlátozzák, de még ez is csak feltételes mód. Ha sok szeretetet kap, feltétel nélküli szeretet ad cserébe új gazdájának,amíg csak él. Sokadik kuvaszom van, nagyon szeretem őket, soha egy pillanatra sem csalódtam egyikben sem, számomra a legcsodálatosabb kutyák. Ha fájdalmaik voltak, akkor is "szó" nélkül eltűrtek mindent. Nem hiszem, hogy aggódnod kellene, meghálálja majd a gondoskodást. :)
2017. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
2 hónapot volt csak láncon, ráadásul még csak fél éves. Ha rendesen neveled, pár hét alatt olyan lesz, mintha mindig nálad lett volna.
2017. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Talán tényleg feleslegesen aggódok. Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2017. aug. 29. 19:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél még megtudni?
2017. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!