Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezzel a tervvel...

Szerintetek ezzel a tervvel rá tudom venni a szüleimet egy schnauzerre? És érdemes a kutyát a lakásban tartani a lakásban?

Figyelt kérdés
Igazából anyukám nem szereti a kutyákat apa pedig anya mellett van, de én már elég sok mindent elterveztem. jövő nyárra szeretném mert ugye egy kiskutyával sokat kell foglalkozni és mivel 14 vagyok még egy darabig suliba kell járnom, de nyáron tudnék foglalkozni a kutyussal. Utána olvastam és elvileg évente párszor kell trimmelni (és nem nyírni mert akkor a kutyus szőre megváltozik) igy nem is fog hullani és ezt nálunk fontos mert anya ha meglát egy szőrszálat akkor az egeész lakást kitakarítja. Szóval röviden az a tervem hogy ezalatt a két nyár között megpróbálom megpuhítani anyáékat és közben megtanulom hogy hogy kell gondozni és megtervezem hogy mikor vigyem sétálni( mert ugye energikus egy kutya). Jah és társasházban lakunk de azért nem olyan kicsi a lakásunk.

2017. aug. 29. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó ötlet, mert ellenzik. És az nem elég a kutyának, ha csak nyáron foglalkozol vele.
2017. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat kétszer írtam hogy lakásban.
2017. aug. 29. 09:52
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy amíg kuskutya többet kell vele foglalkozni és nyáron rászoktatnám hogy ne a lakásba piszkítson de természetesen suli előtt elvinném sétálni és suli után meg este is.
2017. aug. 29. 09:55
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Csak pár kérdésem és megjegyzésem van.

1. Azt mondod, nyáron tudnál foglalkozni vele. És mi van, ha a kutya megéri az őszt és a telet is, esetleg több éven át?

2. Olyan nincs, hogy egy kutya szőre nem hullik. Az egész lakás tele lesz kutyaszőrrel, ez ilyen műfaj.

3. Te is tudod, hogy energikus kutya. Akkor miért gondolod, hogy jó lesz neki egy lakásban bezárva? (Az nem számít, hogy naponta leviszed sétálni. A börtönben is kiviszik a rabokat az udvarra.)

4. Mi lesz, ha 18 éves leszel, és az érettségire készülsz?

5. Mi lesz, ha főiskolára, egyetemre mész, és nem is leszel otthon?

6. Mi lesz, ha főiskola, egyetem után (helyett) dolgozni mész, és nem is leszel otthon?

A kutyával 10-15 évre kell számolni, nem úgy, hogy nyáron lesz időd rá...

2017. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem csak nyáron lesz. Lakásban közvetlen együtt él az egész családdal.

Nem csak szőrszál lesz utána.

2017. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Nincs olyan, hogy ekkor meg akkor kell vele többet foglalkozni, a kutyával egész életében ugyanannyit kell foglalkozni és egy benti kutyussal nem tud eleget és megfelelően foglalkozni egy iskolás diák. Arról nem is beszélve ki vállalja ha esetleg beteg leszel, ha táborozni mégy. Ha anyukádék ellenzik nem várhatod ezt tőlük. Aztán ott vannak az anyagiak, folyamatos orvosi ellátás, oltások, ivartalanítás, ha esetleg megbetegszik az több 100.000-et is jelenthet egyszeri kiadásként, sajnos tapasztalatból mondom. Aztán etetés, ápolás, ezeket szintén a szüleid fizetik majd, nem kevés pénz hidd el.


A lényeg, hogy egy gyerek nem igen tud állatot tartani úgy, hogy a családja, a szülők maguk nem akarják, csak eltűrnék miattad esetleg.

2017. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Az meg a másik, hogy igen rengeteget kell majd takarítanod, napi szinten kell utána a szőrt összeporszívózni, jól gondold meg elég szorgalmas vagy e a mindennapos sikálás, seprés, mosogatáshoz is gyerekként.
2017. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülők nem akarják akkor nem. A kutya is megérzi a felé irányulú közönbösséget illetve gyűlöletet pl anyukádtól ami kimondottan nem tesz jó a nevelésének sem és kihatással van a közérzetére, viselkedésére. Arról nem is beszélve, hogy anyukád közérzetére is kihatással lesz és akár átalakulhat a békés család egy harcmezővé. Ha pedig bármi komolyabb vita lenne akkor előkerülne a joker kártya, hogy megy a kutya.

Ilyen körülmények között bármi is lesz, a kutya fog minden esetben a legrosszabbul járni.

2017. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Akkor legyen kutyád, ha van jövedelmed, és lakhatásod. Mert ha pl szétzúz egy kanapét (az enyém megtette kölyökként amíg dolgoztunk), akkor mit csinálsz???

Ha lepiszkít egy szőnyeget (mondjuk jó híg kakival)? Nem egyszerű kitisztítani ám...


Szóval amíg gyerek vagy, önkénteskedj egy menhelyen, legalább megismered a kutyák természetét, szokásait. És ha már te döntesz, akkor lesz kutyád...

És a 4-es nagyon is jó kérdéseket tett fel.

Az egész családnak akarni a kell a kutyát, nem csak a 14 éves gyereknek.

2017. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint 2 schnauzer gazdája válaszolok neked.

Nem írtad, mekkora schnauzert szeretnél (törpe, közép vagy óriás). Lakásba gondolom törpét. Nekem van egy törpe, meg egy közép.

Habár családi házban élünk, nagy udvarral, a kutyák bentiek.

Úgy általánosságban a fajtáról:

Remek jelző kutyák (ami ugye panelban nem díjazott tulajdonság) DE! Nem ugatnak feleslegesen! Könnyen taníthatóak, nagyon intelligensek (tapasztalatból is beszélek) . Hajlamosak makacskodni, de közel sem olyan vészesen, mint ahogy ezt sokan beállítják. Legjobban a lakásban érzik magukat, hosszú sétákkal. Ugyanis imádnak sétálni. A szőrhullásról érdemben úgy se fog tudni nyilatkozni olyan, akinek nem schnauzere van. De a trimmelés mellett, a snacik szőrhullása nagyon minimális, ha a hetente beiktatsz (trimmelés mellett) egy Furminátorozást, akkor szinte semmit nem fog hullajtani. És ez nem csak mende-monda. A mozgásigényüket én átlagosnak mondanám, de szeretnek sportolni, szinte minden sportban jeleskesnek (agility, frisbee, bikejöring stb.) . A korai szocializásció (mint minden fajtánál) fontos. Az idegenekkel bizalmatlanok, de nem agresszívak (nekem ez a tulajdonságuk nagyon bejön) . Persze ezek a dolgok egyedfüggőek is valamennyire.

Amire figyelni kell, hogy csak tenyésztőtől szabad venni (aminek az ára 150 000-200 000 ft körül mozog) kutyát.


Én nem értem mit kell itt egyes válaszolóknak folyamatosan kötekedni. Amikor valaki nem tud valamit/ rosszul tud valamit, már azonnal neki esnek, nem pedig segítenek, kijavítják. Én úgy veszem észre, hogy a kérdező nyitott az új dolgokra, mindenkit meghallgat és nem csak a saját igazát hajtja, szóval talán nem letámadni, hanem segíteni kéne neki.


Szóval:

Igen, kölyökkutyát érdemes nyár elején magunkhoz venni, amikor szinte minden nap ottgon van valaki, tud rá figyelni, ugyanis egy kölyökkutyának nagyobb odafigyelésre van szüksége, mint egy már kifejlett, vizeletét tartani tudó, szabályokat ismerő idősebb kutyának.

Viszont iskola mellett is kell, hogy legyen rá időd. Napi minimum 1-2 órás hosszabb, lefárasztós séta, 2-3-4 rövidebb pisilős séta, napi 10-15 perc tanulás.

Hétvégente kutyasuli ajánlott. Meg ha van lehetőséged akár kisebb-nagyobb túrák is.


Most pedig:

Én azt tanácsolom, hogy ülj le a szüleiddel, beszéld meg velük, mondd el, hogy a schnauzer milyen jellemzőkkel bír, ezt a szőr kérdést is vitassátok meg. Szépen magyarázd el nekik, hogy milyen lenne egy napotok a kutyával, miket nyújtanál neki, meg lényegében mindent.

Ha a szüleid teljesen elzárkóznak, akkor pedig nincs mit tenni, vársz amíg saját lakásod nem lesz. Mivel egy kutya vételára, és tartása sem olcsó (prémium táp, kutyasuli, oltások, felszerelések, esetleges állatorvosi költségek) és saját lakásod sincs, teljes mértékben a szüleidre vagy utalva.

2017. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!