Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutya és hogyan...

Miért ilyen a kutya és hogyan lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés

2 éves foxterrier. ha én vagy a szomszéd gyerek elkezd focizni akkor teljesen megvadul. elkezd nyüszíteni, ugatni és elkezd kiugrani a helyéről. párszor már sikerült is neki. Ekkor nem lehet leállítani, hiába fogom le vagy mondom h nem és kap egy kis tockost, nem. Amúgy még a szomszéd gyerekre is ez a reakciója. Hogyan lehetne a kutyát meggyógyítani ?


Értelmes válaszokat, nincs a közelben kutyasuli.


2010. máj. 25. 20:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és tudtok olyan oldalt ahol lehet kérdezni kutyaoktatóktól ?
2010. máj. 25. 20:36
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk ki lehetne engedni őt is focizni :S

Biztos megeszi a fene egy kis játékért - tudod, a kutyáknak is szükségük van rá.

2010. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Meg van veszve a labdázásért,biztos szeretne játszani!
2010. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Kell neki veni 1 labdát kicsit focizgatni vele ez a természete a foxynak nekemisvanpár...:D
2010. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

így van, ahogy a többiek mondják

nekem boxerem van, ha kiejted azt a szót, hogy: FOCI megvan veszve, látnotok kellene azt a fejet :D:D

2010. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha labdamán a kutyád,gyertek flyball-ozni!

Le is fárad az eb,és imádják is ezt a sportot.

[link]

2010. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy olyan erős ösztön, hogyha le is tudod róla szoktatni kutyaiskola nélkül, akkor is erős ösztönprésbe szorítos, és valami másban fog kijönni, pl agresszióban, kőrágásban, vagy bármilyen egyéb tombolásban. Klikkerrel próbálkozhatsz, de a klikkerezést is előtte elő kell készíteni, és ahhoz se árt egy kutyaiskola. Nálunk is van hasonló probléma, de 8 hét kutyaiskola után még mindig nem tartunk ott, hogy ennek a megoldásán is elkezdjünk dolgozni. Sajnos ezt nem fogja tudni neked leírni senki egy kommentben.


Esetleg a haziallat.hu-n írhatsz, ott vannak kiképzők akik válaszolnak, de szerintem ők is az iskolát tudják csak javasolni.


Így marad a legkézenfekvőbb megoldás: Kiengeded focizni, vagy elzárod olyankor olyan helyre, ahonnan nem látja, hogy ti fociztok.

2010. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
focizok én vele, csak ő képes lenne napi 24 órában játszani.
2010. máj. 25. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Mennyit játszol vele és mozgatod naponta? Lehet, hogy ez kevés neki.

Amúgy az én kutyám is labdamániás és ha már a lelkét is kileheli, akkor is képes lenne játszani, bár ő nem hisztizik.

Én a hisztiket flakonnal kezelem. Fogsz egy fél literes pet palackot, teszel bele pár kavicsot, hogy csörögjön. Ha a kutya hisztizik, mellé dobod, közben rászólsz, abbahagyja, azonnal dicséred. Ezt kell csinálni következetesen. Később már elég lesz csal megrázni a flakont. Ha jól csinálod, akkor végül már a hangod is elég lesz. emellett persze minden nap kiadós játék is legyen, hogy ne érezze azt a kutya, hogy bünteted a szenvedélye miatt. Úgy kell csinálni, hogy tudja, nem az a baj, hogy labdás, hanem hogy n hisztizzen. Ha megkapja a napi elegendő játékot, érteni fogja. Amúgy vissza is hozza a labdát, ha játszatok? Lehet, akkor nem foci kéne, hanem olyan labda, amit rendesen meg tud fogni, pattog össze vissza, azzal jobban le lehet mozgatni, mert kiszámíthatatlan, merre pattan, így a kutyának is izgalmasabb. Tescoban lehet ilyet venni, párszáz forint, ilyen kis rücskök vannak rajta.

Remélem, segíthettem valamennyit. :)

2010. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja és a kutyasuli.hu kérdezz-felelek rovata. :)

És még annyi, hogy a flakont soha ne vágd hozzá a kutyához, csak mellé dobd!

2010. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!