Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek történt már ilyen?

Veletek történt már ilyen?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi lennék az egészre...(de szólok előre hogy velem ilyen nem volt csak eszembe jutott :D) előre is köszönöm a válaszokat! :) veletek volt már olyan hogy pórázon volt a kutyátok és mégis megtámadott egy kisebb testű kutyát? vagy hasonló sztori történt már? és ha igen titeket kiabáltak már le szidtak le más kutya gazdája? van itt olyan akinek nem szocializált a kutyája és esetleg ezért támadott meg más kutyát? (és van olyan aki nem viszi kutyaiskolába a kutyáját?) szeretnék egy kutyust :) de nem tudnám elvinni a kutyasulihoz mert itt a környéken egy sincs apám autóval nem tudna elvinni oda (ritkán van velünk az "igazi" családjával másik csajjal él) na de nem is ez a lényeg hanem én igazából a történetekre lennék nagyon kíváncsi :) (meg az is érdekelne hogy ha nem tudnám kutyaiskolába vinni hogy taníthatnám majd meg hogy ne érdekelje őt a többi kutya?) válaszokat előre is köszönöm!
2017. aug. 29. 20:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah amugy 15/L
2017. aug. 29. 20:21
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Szia.

Nekem több kutyám is van.Nem vittem őket kutya suliba mivel nem tellik rá és a szüleim amugy sem engednék meg.Itthon tanítottam őket nagyon okosak engedelmesek.Igen történt már olyan hogy megtámadott egy kutya de nem kistestű hanem nagy.Szerencsére nekem kistestűek vannak így feltudtam kapni őket különben szét tépi őket az a kutya.Más kutyák gazdája nem szidott még le. :)

15L

2017. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem történt még ilyen velem.

Eleve ha pórázon van, csak azt a kutyát tudná megtámadni, amelyik odajön. De ha van esze annak a kutyának, és észreveszi, hogy a pórázon lévő kutya támadni akar, akkor nem jön oda.

Sulizni a mostani kutyámmal nem járok, de régen sokat jártam, így már elég rutinom van benne, hogy suli nélkül is megoldjam a dolgot. A kutyasuliban ugyanis elsősorban a gazdit tanítják meg arra, hogyan nevelje a kutyáját.

Azt ne akard, hogy a leendő kutyádat ne érdekelje a többi kutya. Az a normális, ha érdekli, hiszen ők a fajtársai, és szüksége van a velük való ismerkedésre, játékra. Hanem a leendő kutyádat kicsi korától kezdve hordani kell más, jól nevelt, szocializált kutyák társaságába, ahol ő is szocializálódik, megtanul a többi kutyával kommunikálni, játszani.

Emellett megfelelően nevelni is kell, hogy pl. behívható, visszahívható legyen póráz nélkül is.

Kutyasuliba amúgy tömegközlekedéssel is el lehet menni, ha menni szeretnél.

2017. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Szia,mi se visszük semeik kutyánkat kutyasuliba pedig az egyik németjuhász másik sichu ha véletlen kiszökik akkor is ha van kint kutya oda megy hozzá megszagolja és ennyi egyáltalán nem bántqnak semmi kutyát.Ithon tanitottam őket,ül,fekszik,sántit,marad,gyere,jóétvágyat,nem,hempereg,forog,helyedre,és mindent agilityit.irj rám priviba ha kérdésed van hogy tanitotam meg ezekre vagy valami másra hogy tanitsd meg.bármiben tudok segiteni.
2017. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen és ez nem is olyan ritka eset. Nagyon jól szocializáltnak és magabiztosnak kell lennie a kutyának ahhoz, hogy a rajta levő póráz és a póráz másik végén levő gazda jelenléte ne adjon neki plusz agressziót. Ezért kell betartani azt a szabályt, hogy póráz nélküli kutya közeledtekor a mi kutyánkról is le kell venni a pórázt, el kell engedni és akkor a kutyák majd a kutyaviselkedés szabályai szerint elintézik a dolgot egymás között..
2017. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár nálunk kicsit másképp szokott előfordulni de az elég gyakran. Mindkét kutyám közepestestű, szocializált és jólnevelt, ha pórázon vannak akkor nem foglalkoznak műs kutyával.

Viszont rengetegszer előfordul, hogy póráz nélküli kutyák odajönnek, gazda sehol és akad olyan is amelyik agresszíven közeledik. Ilyenkor álltalában leültetem őket és várunk, hogy a másik kutya milyen szándékkal közeledik és persze a gazdájára. Ha előkerül a gazdi akkor elengedem őket játszani (ha olyan helyen vagyunk és a másik kutya is úgy viselkedik) ha pedig nem akkor megkérem, hogy hívja el a kutyáját. De volt már olyan, hogy morogva, vicsorogva, ugatva érkezett a "támadó". Szerencsére ezeket a kutyáim nem veszik komolyan így ezzel sem különösebben foglalkoznak de egyszer előfordult, hogy egy ilyen kis agresszív szuicíd hajlamú kutya megharapta az enyémet. Akkor pedig úgy beindult a falka szellem, hogy mindkettőt komoly erőkkel kellett visszafognom, hogy ne tépjék szét azt a kutyát. Természetesen a másiknak is megjelent a gazdája időközben és még velem próbáld ordítani, hogy megijesztik szegény kutyáját. Szívem szerint elengedtem volna, hogy intézzék el akkor a kutyák, de teljesen elcseszte volna a nevelésüket. Az ordibáló nőnek pedig nem is kellett mondanom semmit mert egy gyerekével lévő apuka elküldte helyettem is oda ahova való mert a gyerekre is komoly veszélyt jelenthet.

Azóta óvatosabb vagyok és próbálom oda sem engedni a kutyáimhoz az idegen kutyákat gazdátlanul de két kutyával nem mindig egyszerű manőverezni.

2017. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fhú, velem olyan történt talán a múlt hónap elején, hogy levittem a kutyim a szokásos délórási sétára és szemben jött egy idős hölgy a máltai-yorki mix kutyájával, aki nagyon ismerkedős mint kiderült. Na most az én kutyámnak nem nagyon jött be, épp a dolgával volt elfoglalva, ezért egy nagy ívet tettünk oldalra, hogy kikerüljük. Erre mit ad isten, a hölgy elengedi hosszú pórázra a kutyát és elkezdi hozni felém. Mondom jó napot, az én kutyám nem igazán szeretne most ismerkedni. Semmi válasz, azért is odahozza a kutyát, lökdösi az enyémhez, aki menekülne, kerülgetné ki, de a hölgy juszt is rángatja a kutyáját az enyém felé. Közben elmesélte az előző kutyája élettörténetét és amikor végzett, nagyképűen megjegyzi, hogy hát ez a kutya nagyon nem akar barátkozni az enyémmel, nem értem...Aztán odaszól a kutyájának, hogy na gyere, nem kíváncsi rád, menjünk...Na az ilyenektől kiráz a hideg.
2017. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez fordítva történik meg sokszor. A pórázon lévő, általában kisebb kutyák akarnak nekimenni az enyémnek, ugatnak akár az út túloldaláról is. A támadásról csak annyit tudok mesélni, hogy itt a környéken a kertváros és a belváros között sorházak vannak és az egyikben lakott egy nagy, vékony fehér kutya, aminek a pofája az egyik oldalon teljesen le volt szakítva, tehát úgy konkrétan a száját láttad belül, meg a fogait. Nem nevelték sohasem csak verték, gondolom ebből adódik a fél pofája elveszítése is. Nagyon sajnáltam azt a kutyát, borzasztóan agresszív volt és alig mertek elmenni az emberek a kerítés mellett. Mivel arra laktam és nem a biciklis úton akartam sétálni a túloldalt ezért arra jártam haza. Többször is megkergetett az a kutya, mikor nyitva hagyták a kaput, egyszer éjszaka mentem haza bicajjal és majdnem leszedett róla, úgy nekem jött, mert minden este kiengedték tök egyedül szájkosár nélkül. Az egész környék félt tőle és egyszer a kutyámmal a kezemben kellett hazáig sprintelnem mert a semmiből előugrott egy random utcában este. Rémisztő egy állat volt. Pároméknál pedig mentett kutyák voltak mindigis de a nevelésre nagyívből szrtak így úgy gondolták majd a 3 szuka (masztiff keverék, bullterrier, tacskó) és az egy kan (bordeauxi) jó barátok lesznek. A saját kutyájuk tépte cafatokra a másik két szukát. Egyébként én nem járattam soha iskolába a kutyám és semmi gond vele, egy jack russel és egy csivava kölyök a barátai a lakótelepről :)
2017. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a történeteket :) :D
2017. aug. 30. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!