Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns fiatal -3 éves-...

Domináns fiatal -3 éves- kutya, nagy családban, miért viselkedik így az egyik családtaggal nemrég óta? CSAK TAPASZTALT kutyatulajdonosok válaszát várom!

Figyelt kérdés

7 hónapos korában került a kutya hozzánk, már akkor is látszott, hogy nincs híján az önbizalomnak. Többedik kutyánk, de az hamar kiderült, hogy az eddigiek közül bizony ő a legkeményebb dió. 4 gyerek plusz házaspár a család tagjai. A gyerekek mind általános iskolás korúak. Nagyjából mi ketten sétáltattuk, foglalkoztunk vele a leginkább, egy idő után elkezdett a férjemmel minket kóstolgatni, először a férjemet, pl. nem akarta odaadni a labdát, botot. volt, hogy 10 percet kellett várni rá, hogy letegye. Ez lehet, hogy egyeseknek fura, hogy miért nem hagyjuk rá, de aki így gondolkodik, attól inkább nem várok választ, mert mi sosem hagytunk rá kutyára semmit utasítást, amit nem hajtott végre. Pláne domináns kutyánál az ilyen nagyon nem mindegy. Aztán egy idő után rájött, hogy hiába próbálkozik a férjemnél. Aztán jöttem én, velem is ugyanezt csinálta. Amúgy mindenben szót fogadott, de látszott mindig is, hogy azért az ő fejében ott van a határozottság, habár a fajtáját tekintve "gép"-nek nevezik, neki mégis van egy határozott elképzelése a világról. Úgy értem ezt, hogy ez egy olyan kutya, hogy ha tapasztalatlan kezek közé került volna, hát bizony az egész családot ő irányítaná. S most jön a lényeg. 4 gyerekből kiszúrta magának az egyiket, de nem a legkisebbet, aki 7 éves, és nem is a legidősebbet, aki 15. Ő foglalkozott a legtöbbet a gyerekek közül vele, és neki is van leginkább érzéke a kutyákhoz, nagyon érdeklődő is, kutyasuliba is mindig jönni akart velünk stb. Nevelésben leginkább részt vett, foglalkozott vele, tanította. A lány egyébként 12 éves, tehát azért bőven gyerekről van szó. S pár hete mondta a lányom, hogy a kutya megmorogta. Először nem akartam elhinni. Jól kikérdeztem a lányomat, s elmondta, hogy odament a kutyához és elkezdte megsimogatni. Persze nyilván emiatt meg is lepődött, meg rosszul is esett neki, tehát abbahagyta a simogatást. Aztán megkértük a gyereket, hogy ott előttünk csinálja meg ugyanezt, és mi is hallottuk, hogy morogta. Na akkor a férjem alaposan megfegyelmezte a kutyát. Utána hetekig nem csinált ilyet, de aztán megismétlődött. Természetesen olyankor történt, amikor sem a férjem, sem én nem voltunk ott. Aztán azóta az van, hogy a lányomat nem akarja észrevenni. Namost van ennek folytatása, hogy utána mit tanácsoltunk a gyereknek, és van is egy gondolatom, hogy vajon miért viselkedik így a kutya, de nem akarok valamennyire tapasztalt kutyásokat befolyásolni, aki meg igazán ért hozzá, úgysem befolyásolható,és van egy határozott elképzelése a történetről. Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy írjátok le, mit gondoltok, de csak azok véleményét várom, akik nem csak tv-ben láttak kutyát, és nem első kutyások, akiknek könnyen kezelhető kutyájuk van és csak vaktában találgatnak!

Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastátok, várom a válaszokat!

Ja és mégegy, légyszíves ne vitázzunk! Aki ki van bukva azon, hogy fegyelmezzük a kutyát, ne írjon, hanem görgessen tovább, én is így teszek, amikor azt olvasom, hogy fifikét csak simogatni kell akkor is, ha a hónom alól vicsorog.


2017. aug. 30. 09:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen, egy ilyen típusú kutyával tilos gyengéden bánni, illetve ok nélkül nem szabad. Csak pl jutalomból, mert azonnal elszáll. Olyan amúgy, hogy nagyon erős a személyvédő ösztöne is. Pl el lehet engedni póráz nélkül, nem bánt ok nélkül senkit. De ha valaki odajön, és hozzánk szól, akkor ő azonnal átállna testőrbe. Akkor ha rászólunk, abbahagyja. Namost ha nem szólnánk rá.... ő eldöntené, hogy majd intézkedik. Mondjuk nem mondom, hogy nem örülök ennek a tulajdonságának, mert volt már olyan is, hogy direkt nem állítottam le éjszaka egy sétánál, mert belémkötött egy részeg. Figyelmeztettem a hülyét, hogy ne jöjjön közelebb, de akkor is jött. Na akkor már magam elé engedtem a kutyát-direkt. Máshogy nem tudtam volna leállítani az idiótát. Persze nem hagytam, hogy megharapja, annyira nem mert közel jönni. És még Ő volt felháborodva!
2017. aug. 30. 16:39
 12/19 anonim ***** válasza:

Enyém is totál ilyen. :)

Én nem vagyok a fenyítés híve, de néha-néha komolyabban helyre kell tenni, mert finomkodással semmire nem megyek vele. Aztán utána elfogadja, hogy mi a szitu és szépen elvan.

Pl. póráz nélküli séta alatt a macskázás. Ha meglátott egyet, eleve nem rohant kergetni, mert tudja, hogy nem szabad. De múltkor elkezdett vadász pózban lopakodni az egyik macska felé, rászóltam, hogy hagyja, le se carta, ment tovább. Na akkor megcsaptam a fenekét a pórázzal, hogy csípjen, rögtön észbe kapott, azóta mint a kisangyal, úgy elsétál a macskák mellett (ilyenkor megy a dicséret).


Barátnőm kutyájára bezzeg elég erélyesen rászólni és már akkor vigyázzba vágja magát, nála soha nem is kellett ennél keményebben fegyelmezni. :)

2017. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen.... Előtte szuka nj-nk volt. Vajra lehetett kenni. Olyan nem volt, hogy nem fogadott szót.
2017. aug. 30. 19:56
 14/19 A kérdező kommentje:
Illetve kenyérre lehetett kenni 😁😁😁
2017. aug. 30. 19:56
 15/19 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2017. szept. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nj=Német juhászkutya, munkavonal.
2017. szept. 2. 10:47
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Kèrdezőhöz beszélek: mi az, hogy egy nap egyszer kap enni, hèten egyszer van olyan nap hogy nem kap. Szèp àllattartò lehetsz... Nàlunk mindhàrom kutya kètszer kap enni, van hogy sonkàt meg zalait is adunk nekik, nèha a legkisebb tùròrudit is kap. Nyàron, rendszeresen cserèljük a vizüket, sőt kutyamelegben mèg meg is fürösztjük őket. Ja ès igen ràèrünk, munkahely mellett, igen. Lehet ròlujk pèldàt venni.
2017. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Hajajj, felelős kutyatartó megszólalt! Sonka? Zalai?

"A kutya alacsony zsírtartalmű ételekkel való táplálása szükséges. Kolbász, szalonnavég, felvágott, zsíros szaft, stb. nem alkalmas kutyák táplálására."

[link]

Egyenes út a hasnyálmirigy gyulladáshoz!

Túró rudi? Észnél vagy?

"Az édesség, mely nélkül emberek tömkelege nehezen tudna élni, a négy lábon járó jószágoknak közel sem olyan jó. Elhízáshoz, fogszuvasodáshoz és cukorbetegséghez vezethet. A csokikban található teobromin (a kakaónövény által termelt keserű alkaloid) hányást, hasmenést, szívritmuszavart, rohamokat és legrosszabb esetben halált is okozhat kedvenceinknek."

[link]

Mindhárom kutya kétszer kap enni? Megint csak gratulálni tudok, kedves "felelős" állattartó!

Tessék, a Budafoki Állatgyógyászati Központ honlapjáról idézet:

"Mit kell tudni a kutyák táplálásáról?

A kutya emésztőrendszere a húsevők és a mindenevők közötti átmenetet mutatja. Jóval több fehérjére és zsírra van szüksége, mint egy mindenevő sertésnek, vagy embernek, de kevesebbre, mint a klasszikus húsevőnek számító macskának vagy vadászgörénynek.

A kutya gyomra nagy és tágulékony, a testnagyságához képest egyszerre hatalmas mennyiségű táplálék befogadására és hosszabb ideig történő tárolására képes- ennek ellenérekerülni kell a gyomor teljes megtöltését!

Evés után a kutyának pihenésre van szüksége- kerülni kell a lépcsőzést, a játékot, a fizikai tevékenységet.

A családi étkezések idejére a kutyát kiskorától fogva a helyére kell szoktatni, ha étellopáson kapjuk finoman(!) megrázhatjuk a nyakbőrénél fogva -így fegyelmez a mamakutya is.

HETI, HAVI EGY KOPLALÓNAP SEGíT MEGELŐZNI A VÁLOGATÓSSÁGOT ÉS SEGíT KORDÁBAN TARTANI A TESTSÚLYT.

Csínyján bánjon a jutalomfalatokkal! A legtöbb, agyonreklámozott színes-szagos jutalomfalat hízlal és egészségtelen. Adjon inkább húslevesben főtt zöldséget, almát, vagy egészséges gyári jutalom falatot (például a Royal Canin EDUC nevű jutalomfalatát kis csomagokban lehet kapni, és testsúly alapján könnyen adagolható).

[link]

Persze te biztosan jobban tudod, mint az állatorvosok, tömjed csak csokis cukros túrórudival, meg ócska felvágottal a kutyádat, emberkajával! Gratulálok! Ja és Isten mentsen bárkit, hogy rólad példát vegyen! Id.óta...

2017. szept. 3. 22:48
 19/19 anonim ***** válasza:
Jézusom 17-es... :D
2017. szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!