Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy német juhászt vagy egy...

Egy német juhászt vagy egy golden retrievert megéri ilyen körülmények között tartani lakásban? Nem fogják magukat nagyon rosszul érezni?

Figyelt kérdés
Most még kamasz vagyok és van 2 német juhászom, de mi családi házban lakunk, és a kutyáimnak van kb 5000 négyzetméter mozgástere, így nem szoktuk őket sétálni vinni. Négy év múlva egyetemre megyek, és amíg ott vagyok, addig érthetően nem fogok kutyát tartani. Viszont ha felnövök, lakásban fogok lakni, és reményeim olyan munkám lesz, aminek már délután 4-5-kor vége van. A kutyát tehát reggel, 6-7 vagy 5-6 között, délután meg 5 után tudnám elvinni sétálni. És ezeknél a kutyáknál ugye még a nevelésre is számolnom kell (bár a mostani német juhászok a büdös életben nem voltak kiképzésen meg ilyeneken, de ők így nem hallgatnak még a ,,marad"-ra sem :D )az eszük miatt. A nap többi részében egyedül lennének. Ilyen feltételek mellett megéri ilyen kutyát lakásban tartani? Vagy hagyjam a francba az egészet? Egyébként azért szeretnék ilyen fajta kutyákat tartani, mert konkrétan irtózok a német juhásznál kisebb kutyáktól, talán még a border collie lenne esélyes, de annak meg még több esze van.

2017. aug. 30. 12:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy most tartjátok a kutyákat, az a rossz, ahogy később tervezed, az a jó. A német juhász munkakutya, neki nem elég, hogy ki van csapva az udvarra. Naponta képezni kell, játszani vele és sétáltatni akkor is, ha nagy az udvar. A lakás meg teljesen mindegy ha eleget foglalkozol vele.
2017. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen hozzállás mellett sose legyen több kutyád. Attól, hogy 5000 m^2 a kert még sétáltatni kell a kutyát és foglalkozni vele. Egy NJ-nak amúgy is szüksége van a szellemi fárasztásra, de gondolom abban még sosem volt része ha egy egyszerű marad parancsot sem ismer. A Border Colliet pedig végképp felejtsd el, mert annak még több foglalkozás szükséges.


Vegyél egy jó nagy plüss kutyát és élvezd annak a társaságát és majd ha felnőttél a feladathoz és képes vagy felelősségteljesen gondolkozni, cselekedni akkor vállalj kutyát, de ilyen hozzáállással semmiképp.

2017. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz a jelenlegi kutyákkal. Nem kell ahhoz iskola, hogy irányítható legyen bármilyen kutya.

A kutyáid nem az eszük miatt nem hallgatnak semmire, hanem azért, mert nem tanítottad meg nekik .

2017. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
13%

Szerintem ne tarts kutyát lakásban. Neki sem jó, neked sem. A kutyáknak sok hely kell, tiszta levegő, nem pedig egy kis lyuk, ahova egész nap be van zárva, nem tud sokat mozogni - főleg az ilyen nagyobb testű kutya nem való lakásba. Neked azért nem jó, mert rengeeteget kell vele foglalkozni, amíg szobaatiszta lesz, magyarul addig minden büdös lesz, mindent szét fog rágni.

Ha pedig még gyereket, feleséget/férjet, családot is szeretnél, akkor egy lakásban ennyien már nem férnétek el. Szóval szerintem nem lenne jó ötlet.

2017. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, semmit nem tudsz a kutyákról. Inkább hallgass.
2017. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4%
Német juhász méretű kutyát ne tartsd lakásban akkor sem, ha viszed sétálni. Igazából kisebb kutyánál sem túl jó, jobb a kert. Egy kutyának mások az igényei, mint nekünk embereknek. Az a baj, hogy ma divat lett emberként kezelni az állatokat. Pedig egy kutya nem biztos, hogy attól a boldog és akkor van jól tartva, ha egész nap döglik a kanapén.
2017. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A kutyáim most lesznek 9 évesek, a szüleim szerint már nem lehet nekik tanítani semmit. Egyébként én mindig ki akartam vinni őket sétáltatni (tegnap is ezért könyörögtem a szüleimnek), de a szüleim nem engedték, mert szerintük tök fölösleges. Én tudom, hogy mi lenne jó egy kutyának, és ha felnőtt leszek, úgy szeretnék kutyát tartani, hogy a kutyának is jó legyen. Én nem osztozom a szüleim véleményén, de sajna nem tudok mit csinálni a kutyákkal.
2017. aug. 30. 12:58
 8/22 anonim válasza:
28%
#4-es vagyok, köszi #5-ös a kedves szavakat, valóban nem tudok semmit a kutyákról, csak egész életemben kutyákkal voltam körülvéve, kis ideig menhelyen is dolgoztam, jelenleg is 2 kutyánk van otthon, de igazad van, semmit nem tudok róluk. :)
2017. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Életük végéig lehet őket tanítani. Ha sétálni nem viheted őket, legalább tanítsd őket és játsz velük napi 2 órát. Az is valami.
2017. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Akkor leírom, hogy mentett német juhászom van lakásban. Napi több óra sétával és egyáltalán nem szenved, sőt a velem töltött idő alatt agresszív idegroncsból vidám, kiegyensúlyozott, engedelmes kutya lett.
2017. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!