Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem ilyen bosszantó?

Csak szerintem ilyen bosszantó?

Figyelt kérdés
Teljesen értetlenül állok azelőtt, hogy sok tini kiírja ide, hogy milyen kutyát vegyenek a neveletlen hiperaktív kutyájuk mellé, mert attól majd biztos lenyugszik. Ilyenkor nem bírom elképzelni mi történik. Beállít a gyerek, hogy akkor kell mégegy kutyát venni és jól van gyermekem, milyet szeretnél???

2017. aug. 30. 14:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Valamint a szülőket nem is érdekli, hogy a gyerek nem neveli meg a kutyát és szerintük is ez a megoldás, hogy kell mégegy?
2017. aug. 30. 14:16
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem is bosszantó, de a legrosszabb mikor olyan fajtákkal állnak elő hogy, husky, akita, shiba, chow chow... mert hogy milyen aranyosak meg ők biztos megtudnák nevelni mert kutyával nőttek fel és már van egy kutyájuk aki nagyon jól nevelt, ad pacsit néha :D
2017. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg felelőtlen állattartó van sajnos. Ők maguk nem akarnak időt és energiát belefektetni a kutya nevelésébe, inkább mástól várják a segítséget, mert az "csak egy kutya" és nekik ezer más fontosabb dolguk van. Amíg kölyök addig jajj de jó, jajj de cuki, de aztán felnő, megnő a mozgásigénye, és már egyből nem olyan nagy a boldogság. Sajnos ez van. :( Persze tisztelet a kivételnek.
2017. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontosan! Annyi ilyet ismerek :/ Egy husky-s példát konkrétan végignéztem, megvették a kisgyereknek mert jajj olyan mint egy farkas, meg ilyen volt a filmben és el is vitték inkább a kutyát, mert szépnek szép volt de mikor megnőtt problémás is mert ők aztán nem hitték hogy tényleg ennyit mozogna. Aztán az egyik étterem tulajának a gyereke meg akitát akart mert Hachiko, és hát megmutatták milyen gazdagok, vettek kettőt is a gyereknek, meg kerti dísznek. Egy ideje azt a két kutyát sem láttam, gondolom hasonló sorsra jutottak.:(
2017. aug. 30. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a lakosság IQ szintje és állattartási kultúrája a béke segge alatt van, a kivételek vannak kisebbségben.

Az emberek buták, tudatlanok, és sokan ahelyett, hogy megköszönnék, vagy legalább elgondolkoznának rajta, ha felvilágosítást kapnak arról, hogy pl. miért ne vegyenek a gyereknek akitát vagy huskyt (hogy a példádnál maradjak), inkább besértődnek és csakazértis.

A menhelyek, sintértelepek, fajtamentők meg fullon vannak, nem beszélve a lánc végén tengődő, minőségi vagy valóban éhező kutyákról.

2017. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert a magyarok többsége képtelen gondolkozni, tájékozódni bármiröl isis, és ebben bele van a kutyatartás is.

Elég szánalmas, ahelyett, hogy a szülö megmondaná, hogy NEM inkább megveszi, mert addig sem kell a hisztit hallgatnia (amugy sem, az én nyavalygó gyerekem is megy a szobájába mig le nem nyugszik, és.pont)

2017. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen-igen :/ Mostanában egyre több ilyet látok és hallok is róla, a környékünkön is tele van a menhely, már alig férnek el a kutyák és rendszerint fajtatiszta kutyák kerülnek be, általában a határozott nevelést igénylő fajtákból.

Utolsó, igen, kiskoromban engem is mikor nekiálltam erőlködni, penderítettek is a sarokba/szobába. Egy idő után én is megtanultam, hogy ez így nem mehet :D Ha pedig a kutyám neveletlen lett volna és még nekem állt volna feljebb, hogy miért nem úgy viselkedik ahogy a filmekben szoktak, kaptam volna az istenes fejmosást, nemhogy mégegy kutya.

2017. szept. 1. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!