Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kerulhetem el a diszpla...

Hogyan kerulhetem el a diszplaziat nemetjuhasznal?

Figyelt kérdés
Picit felek mert sok embernel hallottam hogy hajlamosak ra

2017. aug. 30. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

100%-osan nem lehet elkerülni, de az esélyeit csökkenteni lehet.

Szűrt, mentes szülőktől kell venni, 1 éves kora alatt nem nagyon szabad terhelni, jó minőségű táppal (vagy nyers hússal) etetni, rendszeresen mozgatni, de nem túlterhelni.

2017. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy az első írta. A szülők eredményei még sokat nem számítanak. A szülők testvéreit is érdemes lenne körbe nézni, illetve a szülők korábbi kölykeit. Tud öröklődni úgy is, hogy a szülőkben nem jön ki.

Inkább másfél éves korig ne terheld. Ne futtasd, ne lépcsőztesd, ne ugrasd.

Illetve inkább jó táppal érdemes etetni. Én is barfoztam fiatal kutyával, dp-s nem lett, de hónapokig volt gyulladt 1 évesen a csípője. Ortopéd állatorvos le is cseszett, hogy miétt etettem nyerssel. Nem lehet, nem tudsz minden szükséges tápanyagot és kiegészítőt a megfelelő arányokban adni.

2017. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó: azért a legtöbb embernek sikerül. Vagy szerinted a farkasok is tápot esznek??? Eddig évezredekig megoldották táp nélkül, most meg hirtelen csak az a jó?
2017. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Betartottam az arányokat, tagja voltam a csoportoknak, figyeltem mindenre. Csak éppen ő sportkutya, nem pedig kerti vagy kanapé dísz hobbi kutya, akivel csak sétálgatnak legfeljebb. Mindegy, hittem benne, nagyot koppantam. Azóta egyébként egyre több olyan esetet hallok, hogy barf meg prey mellett sántítanak a kutyák. A szőrük szép, se semmi más előnye nincs.


A farkast meg kár ide hozni. Már nem egy fajta.

2017. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És akkor vannak azok a kutyák, akiket az altatástól mentett meg a barf...
2017. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindegy, nekem nagyon nem vált be, ahogy sokaknak sem. A barf etetés majd most fogja megmutatni magát. Most, hogy már évek óta így etetnek sokan látszik majd, hogy mi a hátránya és az előnye. És úgy néz ki, sokkal több a hátránya hosszú távon.

Emellett egy ortopéd orvos vélemémyére jelentősen többet adok, mint egy név nélküli kommentelőére.

2017. aug. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pl úgy, hogy nem a j***n és a v***n veszel "most nem találjuk a törzskönyvet, de majd postázzuk" "ha törzskönyvvel kéri plusz 20 000 Ft" szaporítós kölyköt. Elkéred a származási lapot, megnézed a felmenőket és a szűlők testvéreit unokatestvéreit, a szűlőktől és a testvérektől származó korábbi almokból a kölyköket, azok DP szűrését, és ha ez rendben van akkor van esélyed DP mentes kutyára. Majd utána konzultálva a helyi állatorvossal megfelelő tápot kap a kutyád. Ha Barfozol akkor bele kell tenni azokat a kiegészítőket (izület és porcvédő stb.) amik amúgy nincsenek benne stb.
2017. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!