Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhet ha a kutyám...

Mi történhet ha a kutyám megharap valakit?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakunk, és van egy nagyjából 30 kg-os keverék, menhelyi kutyánk aki elég házőrző és minket is próbál megvédeni. Ma este levittük a kutyát sétálni, és mivel a nagyobb testű kutyákkal agresszív ezért mindig pórázon tartjuk, kivéve ha egyedül vagyunk a kutyafuttatóban. A liftet mentünk le a földszintre ahol kinyitottam az ajtót és egy szintén ott lakó lány a golden retrieverével várt a liftre. Annyira közel állt a liftajtóhoz hogy nem is maradt szinte időm reagálni, ezért mikor összemarakodtak volna lerántottam a kutyámat az övéről és visszaléptünk a liftbe amíg arrébb mennek, ezek után azt hittem hogy különösebb dolog nem történt, ezért leszidtam a kutyát, és mentünk ki sétálni. Mikor feljöttünk kb egy óra múlva jön le a lány anyja, hogy a kutyám a lány lábát marta meg mert az a kutyája előtt volt. Elkérte az oltási papírt, hogy be van-e oltva veszettség ellen, természetesen érvényes oltása volt. Megkérdeztük hogy nagyon rossz-e a seb illetve hogy a lány nadrágját nem tépte-e el, mert akkor kifizettük volna. Hát nem lett anyagi kár, és a lábát is inkább csak felkarcolta a kutya foga. Ezek után bocsánatot kértem és elment. Az volna a kérdésem hogy ha mégis úgy dönt hogy a lányát elviszi orvoshoz vagy ilyesmi, akkor mi lehet ennek a következménye a kutyámra nézve? Egyébként van egy pár lakó aki nem igazán szívleli a kutyát mert szerintük "sunyi" a járása és a kinézete.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2017. aug. 30. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha be van oltva a kutyád veszettség ellen, akkor max 2 hétre otthon "karantén" lesz. De erről kapsz hivatalos levelet.

Egy többlakásos házban elkerülhetetlen, hogy összefuss más kutyával. Tegyél szájkosarat a kutyádra, míg kiértek a házból. Így megnyugodhatnak a kutyát nem kedvelő lakók is.

Egyébként én pl megállítom liftben, lépcsőfordulónál, stb a kutyámat. Amikor látom, tiszta a környék, jöhet mellém. Kapunál is előfordul, valaki befelé jönne , mi meg ki.

Nem harapós, de nagytestű és van, aki megijed tőle. Elég nagy a vándorlás a lépcsőházunkban.

2017. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, most megnyugtattál hogy nem veszik el tőlem, egyébként ha valaki odamegy a lifthez akkor már jó 15 méterre a lépcső alján megvárom a kutyával míg felmegy vagy éppen látom hogy a lift jön le, és csak azokhoz szállok be akikről tudom hogy jól kijönnek a kutyámmal és akkor is mögém a sarokba ültetem le.
2017. aug. 31. 00:09
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Lehet eljárás ellenetek. Lehet feljelentés is. De miért kell így tartanod a kutyádat? Ha tudod, hogy agresszív, ha tudod, hogy te nem tudod kezelni és kontrollálni, hogy te ehhez a kutyához nagyon kevés és alkalmatlan vagy, akkor miért nincs mindig szájkosár rajta lakáson kívül? Ez alap elvárás és kötelességed is! Illetve azt sem értem, hogy miért nem neveled meg? Miért hagyod, hogy agresszív legyen? Hogy neki menjen más kutyáknak? Pláne lakásban, belvárosban így tartani kutyát, ez hatalmas felelőtlenségre és ostobaságra vall!
2017. aug. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az agressziót nagyban befolyásolja a volt menhelyi körülménye, illetve én mondhatni folyamatosan tanítom, csak nem egy fiatal kutya és nagyjából egész életében nála nagyobb kutyákkal volt összezárva, ketrecben. Szájkosara van, ha forgalmasabb helyre viszem nyilván felteszem rá. Az meg szerinted ugyan úgy az én hibám hogy a "sértett" közvetlen az arcomban volt mikor kiléptem az ajtón, amin hiszed vagy sem, én sem tudok átlátni.
2017. aug. 31. 00:42
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha a te kutyád volt agresszív, ő támadt, akkor a te hibád. Én el tudok menni két nagytestű kannal is úgy, hogy mások az "arcukba" engedik a szintén kan kutyájukat. Azt elérni, hogy egy kutya legalább közömbös legyen, nem egy rendkívüli feladat. Ez már csak kifogás és kötözködés, amit mondasz. A felelősség hárítása. Ha te ezt a problémát nem tudod kezelni, akkor miért nem kerestél fel egy ehhez értő kiképzőt?
2017. aug. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát szerintem elvehetik. Ezért akis balesetért még nem de ha pl egy gyereknek megy neki ott a szülő tuti elintézi hogy elaltasák. A másik hogy mivan ha egy nagyobb kutyával szembem engedi meg magának ezt? Ha például én lettem volna a lift előtt a kutyámmal és engem harapot volna meg a kutyám megfolytja a tiéd minden gond nélkül és nem azért mert agresszív hanem mert véd. A védelem és az agreaszíó között is van különbség. Ha minden ok nélkül támad a kutyád akkor az inkább már agresszíó amire a legjobn ha olyankor leszidod érte. Ha azért támad mert nektek ugrik egy kutya az más én azért dicsérni szoktam. Tegyél rászájkosarat, agresszìv kutyara amúgy is kell és a harapás miatt ha a csaj nagyobb ügyet csinál belőle nyilvánithatják annak. Az meg hogy menhelyi nem mentség, másnak kölyök kora óta van kutyaja még se bír vele. Ez a te hibad volt, tudod hogy milyen a kutyád mégis szájkosár nélkül sétáltatot és fegyelmezni sem tudod még. A csaj meg hát olyan közel áll a lifthez amennyire akar. Kérj kiképzőtől tanácsot vagy olvas el pár könyvet. Én tuti levinnél szájkosárra egy kutya park közelébe aztán ha agresszív leszidnám és addig ott ülnék a park mellett vele amíg nem tanul meg viselkedni. Ahogy megnyuhszik dicséret és kicsit közelebb mennék. Aztán kezdeni előről.
2017. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Szájkosár és nagyon rövid póráz te kretén. Egy zárt liftajtónál totál nem tudhatod ki van a túloldalon. Pl. a hívógombhoz oda kell lépni, és akkor rögtön ott van a másik. Ez a te hibád. Sajnos ezt nem büntetik eléggé, és a "veszélyeztetés kutyával" szabálysértés eléggé gyengén van megfogalmazva. Van egy általad ismerten aggresszív kutyád és nem kezeled megfelelően? Ez szándékos károkozás. Illetve a másik kutyával szemben fennáll az állatkínzás is. Szerintem gondolkodj el alaposan.
2017. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Ez igen, valamelyik válasz nem tetszik és már le is van húzva. Mit kéne válaszként írnunk? Jaj dehogy is semmi baj nincs belőle ha valakit megharap. Úgyan már hiszen menhelyes és már nem is kölyök, mindenki megérti hogy szegény kutya nem tudja hogy mit kell csinálni. És valóban a lány volt a hibás hogy kimert jönni a lakásból és a lift elé állt. Hát ekkora bunkoságot még én se lattam. Lift elé állni egy szocializált kutyával? Szörnyű. De te egy hős vagy megmentetél egy kutyust a menhelyről és ha valakit komolyabban mehharap a kutyád nem lesz gond hiszen menhelyes.
2017. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 00:42

Lakótelepen nagyon is számítani kell bármire. Pl házsarkánál, utcasaroknál a másik oldalon felbukkanó kutyára, lift előtt várakozó kutyára, stb.

Remélhetőleg tanultál az esetből és használod a szájkosarat. Nyilván sétakor nem kell már. Még nem késő a kutyáddal megfelelő iskolát keresni, ahol segítenek a kutyád átnevelésében.

2017. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem sokak nem tudják értelmezni amiket leírtam.


- Nagyon rövid pórázon viszem a lakott területeken.

- Nem megy neki a kutya MINDENKINEK, csak ez az eset történt.

- A lánnyal (aki nem gyerek) az ég világon semmi baja nincs, utazott már a kutyámmal együtt a liftben, csak

akkor morgott rá egyszer ha az a kutyájával volt.

- Nyilván nem a felelősséget akarom elhárítani hiszen tudom hogy az én hibám hogy nem tudtam időben reagálni.


ma 09:18: köszönöm amit írtál, utólag is bocsánatot kértem az eset miatt és teljes mértékben igazad van.


ma 12:10: tanultam az esetből igen, ma már használta a szájkosarát az utcán és nyugodtan sétáltam vele a

parkban is.


ma 11:17: köszi a kis regényt, nagyon jó a humorod :)

2017. aug. 31. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!