Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a kutyám, de nem használ...

Harap a kutyám, de nem használ a bünti. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtam örökbe az Illatosról az új családtagot. Nagyon aranyos, játékos kutyus, azonban nem telik el hét úgy, hogy legalább két harapás okozta heget ne sikerülne bezsebelni tőle. A harapások kizárólag támadó, de hangulat jellegűek. Bátran elvehetem tőle a játékait, azonban van egy pont, amikor morogni/támadni kezd miatta. Ugyanez van, ha az orrához nyúlok, pl. észreveszem, hogy egy szösz van rajta és le akarom szedni róla, néha viszont akár simogathatom is a bajusza környékét, semmit nem reagál rá. Mivel a szóbeli szidás nem használ, ilyenkor a fejére kell koppintani (természetesen nem verem agyon), ám ekkor is ugyanolyan mérges lesz, mint az eredeti szituációban történne, és válaszul harap. Néha sikerül kivédeni úgy, hogy megszorítom a grabancát és a földre nyomom, és addig nem engedem el, amíg le nem nyugszik. Ez azonban nem oldja meg a problémát, néhány nap múlva ugyanezt megcsinálja. Tudom, hogy még kezdő vagyok, ő az első kutyám, és a menhelyesek azt mondták, hogy semmilyen agressziós problémája sincs, ezért is választottam őt. De nem akarok lemondani róla és visszavinni a menhelyre, szeretnék megtanulni jól bánni vele. Nem rossz kutya ő, csak én nem értem még a nyelvét. Tudtok valamit javasolni?

2017. aug. 30. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Egy idő után hozzátok fog szokni és abba is fogja hagyni.
2017. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Harapj vissza
2017. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, meg fogja tanulni, hogy nem.szabad.

Koppintás és földre fogás én inkább azt csinálnám, hogy amikor jól viselkedik, szépen tudok vele játszani, nem harap, akkor jutalom falatot adnék neki.

Amikor pedig nem viselkedik jól, értelemszerűen nem kapna semmit, esetleg abbahagynám vele a játékot fél órára vagy 1 órára.

2017. aug. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Akkor fogja megtanulni, hogy nem szabad, ha a gazdája megtanítja. Ha ráhagyod, nem gátlod le, nem tiltod le kellő erősséggel, akkor ez nem hogy csökkenni fog, hanem.egyre rosszabb lesz. Mertegtanulja, hogy a kellemetlen szituációkat elkerülheti úgy, hogy agresszív. És egyre gyakrabban, egyre erősebben fog harapni.

Kutyaiskola kellene, de olyan, ahol egyénileg tudnak foglalkozni kifejetetten ezzel a problémával!

2017. aug. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Menhelyi kutya. Nem tudhatod, mennyi szenvedésen ment át,

mire hozzád került. Rúghatták, üthették. Ne csodálkozz,

hogy a fejére koppintásnál támad, ami valójában védekezés..


Teljesen máshogy kell egy menhelyi kutyával bánni:

- Nyugodt környezet. Nem veszekszünk, nem ordibálunk előtte/vele. Egy hangosabb NEM is bőven elég, csak

akkor kell mondani, amikor épp a bajt okozza.

- Jutalmazással nevelés: ha ügyes, adj neki jutalom-

falatot, persze ne hízlald el. Ha elfordulsz tőle,

az jobban bántja, mintha megütnéd.

- Még a kezedet se emeld ütésre, nemhogy megüsd. Azzal

aláásod a bizalmadat iránta, mert a múltját juttatod

eszébe. Kutyának is jó ám a memóriája.


Szóval szép szó, simogatás, kedveskedés, jutalmazás,

határozott rászólás.


Nekem 4 kutyám közül 3 menhelyről mentett, mára odáig

eljutottunk, hogy már a tekintetemből tudják, mi a

helyzet. Soha nem bántottam egyiket sem, max hangosab-

ban rájuk szóltam. Eszükbe sem jutna megharapni, család-

tagként vannak kezelve :)

2017. aug. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy az 5ös válaszoló miért lett lepontozva mert teljesen jó dolgot írt.

Mivel nem ismered a kutya előéletét így nem mindegy, hogy milyen módszerrel fegyelmezed. Lehet, hogy pont ez erősít rá a kutyában az agresszióra. Mellesleg ha annyira fizikai bántalmazással akarod fegyelmezni akkor sem koppintassz a fejére. A a feje tetejét és környékét már most felejtsd el.


Leginkább azt javasolnám, hogy keress fel egy rehabilitációval is foglalkozó házhoz járó kiképzőt és ő elmondja neked, hogy mi a teendő.

2017. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Nem ragaszkodom a fizikai fenyítéshez (sőt), csak nem ismertem mást ezen és a szóbeli szidáson kívül. Köszönöm a javaslatokat, megpróbálom így, a fejre koppintást elhagyva. Az elzárásról mit gondoltok? Valahol olvastam, hogy ha megharap a kutya, be lehet csukni egy kisebb helyiségbe (pl. WC), és csak akkor kiengedni, ha megnyugodott. Ez is már túlzás?


A játék megszakítást és a jó viselkedés jutalmazását viszont alkalmazni fogom. Az ajánlásotokra jelentkeztünk a Top Mancs kutyaiskolába is alapképzésre, de mellette szeretnék magánfoglalkozásokat is, itt még válogatok a lehetőségekből.

2017. aug. 31. 08:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az elzárást nem javaslom, szintén azért, amit fentebb írt az egyik hozzászóló, nem tudod, milyen emlékek jönnek fel a kutyában.

Ha durván játszik, szólj rá, állj le a játékkal. Hidd el, anélkül is le fog nyugodni, ha nem zárod el.

Negyed óra, fél óra múlva kezdd el újra a játékot, majd ha szépen tud játszani, adj neki egy jutalomfalatot, hogy lássa, akkor csinálja jól, ha nem játszik durván.

2017. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!