Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a tápról?

Mi a véleményetek erről a tápról?

Figyelt kérdés
[link]
2017. aug. 31. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt konkrétan nem ismerem, én a Happy Dog rizses bárányosát adom az enyémnek, azzal meg vagyok elégedve
2017. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Happy dog olcsóbb (és gagyibb) kategóriás tápja, már az ára is önmagáért beszél. Tele van gabonával.


A S-budget meg Tesco száraztápoktól azért sokkal jobb még így is, ha meg van szorulva az ember akkor egy jó alternatíva lehet, de ha van pénzed rá, akkor komolyabb tápot vegyél, mert ez önmagában nem túl jó. Én néha vettem ilyet a kutyáimnak, nem volt vele semmi probléma, szívesen ették és a kakijuk is rendben volt , nem kavart be az emésztésükbe, viszont ők kaptak mellette farhátat, combot, belsőségeket.


Összetétel:

szárnyashúsliszt, teljes kiőrlésű búza, búzaliszt, teljes kiőrlésű kukoricaliszt, kukoricaliszt, rizsliszt, zabliszt, teljes kiőrlésű árpa, húsliszt, halliszt, szárnyaszsír, marhafaggyú, melaszszelet, májhidrolizátum, almatörköly (szárított) (0,8%), konyhasó, szemcsés túró (szárítva, 0,3%), répa (szárított, 0,1%), élesztő (kivonat, 0,1%), spenót (szárított, 0,08%), lucerna (szárított, 0,08%)


Nyersfehérje 23.0%, nyerszsír 10.0%, nyersrost 3.0%, nyershamu 6.0%, kalcium 1.4%, foszfor 0.9%, nátrium 0.35%, kálium 0.45%


3550 Kcal/kg



Mostani kutyám is Happy dogot eszik, de ő egy drágábbat:

[link]


Abszolút bevált. Ebben is van gabona jócskán, de ő amúgy se bírja az alacsony gabona-magas fehérjetartalmú tápokat, ez viszont nagyon bejött neki. Kipróbáltunk más, drágább, még jobb összetételű márkákat, de mindig visszatértünk ehhez.


Ez se rossz egyébként, kicsit olcsóbb:

[link]


Tapasztalatom az egyébként, hogy a kutyáim nem csak megeszik, de szeretik is a Happy dog tápokat és soha nem bolygatta meg az emésztésüket, akkor sem, ha épp egy másik tápról váltottunk erre. Persze az összetételük miatt sokan szidják, de nekünk meg pont a "píparon sokkal jobb" tápok nem váltak be.

2017. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!:)


Mindkét kutyám 12 év feletti, közepes testű (15 kg. körüliek)

Eddig ők is nyers csirkehúson, illetve nekik is adható maradékon voltak, de úgy vettem észre, hogy nehezebben megy az emésztés már.

Ezért gondoltam valamilyen jobb(?) tápra, remélem el fogják fogadni, mert nincsenek hozzászokva.

2017. aug. 31. 14:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyers húst mindenesetre ne add együtt száraztáppal (akármelyik mellett is döntesz), mert akkor sokkal nehezebben emésztődik.

Ha alkalmanként húst is szeretnél adni, akkor külön étkezésként legyen, pl. reggel táp, este hús.


A házi koszt sem rossz amúgy, ha nem fűszeres és a túlnyomó része hús. (Ha meg szorulása van a kutyának, az lehet pl. a túl sok rizstől.)

2017. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, neked is köszönöm!


Semmiképp nem adnám együtt, hanem váltani szeretnék.

Mindkét kutyámon azt vettem észre, hogy időnként büdöset büfögnek (azelőtt ez nem volt) és gyakran pukiznak, azelőtt ezt sem tapasztaltam.

Érdekes amit a rizsről mondasz, mert én is így tudtam, még a gyerekem pici korából, amikor rizst vagy rizsnyákot kapott hasmenésre.

Ellenben az egyik kutyánknak volt nagyon komoly gátsérvműtéte és az operáló orvos utasítására hónapokig főtt csirkehús+rizs+reszelt sárgarépa kombót kellett neki adni, hogy LÁGY széklete legyen.

Én is felvetettem a dokinak, hogy úgy tudom, hogy a rizs fogja a székletet, erre azt válaszolta, hogy a kutyák máshogy működnek.

Hittem is, nem is, de igaza is volt, az addig nehezen kakiló kutyából éppen csak nem folyt a széklet.

Hála Istennek, ezen is szerencsésen túl vagyunk!:)

(Szorulás a kutyáknál a csonttól szokott lenni, de mi már jó ideje nem adunk nekik)

2017. aug. 31. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi Happy Dog Supreme Minivel etetünk. Ahogy az előttem válaszoló is írta a szuperprémium (Acana, Real Nature stb) tápok nálunk se váltak be, egyszerűen hasmenést kapott tőle a kutya, nem bírta az emésztése. Ennél a tápnál minden oké, jó kondiban van, mozgékony, szép a szőre és a végtermék is normális. Ami az ízét illeti, nincs oda érte, de eszegeti, mondjuk ő elég finnyás alapból. Szóval lehet nem a legjobb az összetétele, de hiába a 70% hús ha durván meghajtja a kutyát... (A Happy Cat a macskánknál 3 napi táphányást állított helyre egyből, szóval valamit tud ez a táp)
2017. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is 6-os!:)

Minden felvetett lehetőséget kipróbálunk, aztán ők döntenek!:)


Mindenkinek küldtem a zöld pacsit!

2017. szept. 1. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!