Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit érdemes íratni a bilétára?

Mit érdemes íratni a bilétára?

Figyelt kérdés

Kutyusomnak akarok venni egy bilétát. Lakáskutya, van benne chip, sose megy el, de azért inkább legyen. Főleg azért mert tipikus " cuki plüsskutya" akit nem fognak visszaadni ha bármi történik... így ahogy lehet, szeretném növelni ennek az esélyét.


Ti mit íratnátok a bilétára a nevén kívül? Telefonszámot gondoltam még, de lakcímet már nem. Illetve ivartalanitott szuka, patellás a lába és gyógyszert szed, ezek még fontosak lehetnek.


2017. aug. 31. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érdemes lenne jelezni valahogy, hogy fontos gyógyszert szed.

bár ez egy ici-pici bilétára nem hiszem, hogy ráférne :S

de egyébként telefonszám van a miénken csak

2017. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a cím is fontos. Én vittem már haza parkból kutyát, ami egyedül mászkált mert kiszökött de a szám foylyamatosan foglalt volt
2017. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne 2 bilétát venni, egyet címmel és a nevével ellátva a másikon pedig a betegségére való figyelmeztetés lenne.
2017. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2 bilétát vennék, az egyikre kerülne a kutya neve, másik oldalára telefonszám. A másik bilétára pedig a lakcím, másik oldalára pedig valami olyasmi, hogy : "Gyógyszert szedek!" vagy "Gyógyszert kell szednem!" Így az esetleges lopásokkal szemben is sokkal jobban védekezel, mert egy folyamatos gyógyszeri kezelést igénylő kutyát nem sokan szeretnének megtartani/ellopni (ne vedd sértésnek) .

Ha a helyedben lennék, a 2 bilétát más-más színűre kérném (mondjuk az egyik kék, másik piros) , hogy jól szembetűnőek legyenek, ne tudják véletlenül se szem elől téveszteni.

2017. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a kutya nevét írtam rá az egyik oldalára, mert gondolom úgy mégis könnyebben hallgat idegenekre, amúgy is elég együttműködő kutya és bízik az emberekben, szóval szerintem ha elveszne és valaki megtalálná, elmenne vele. A másik oldalra meg persze a telefonszámomat írtam. Ha valaki vissza akarja adni, ennyi elég, ha nem, akkor meg írhatok én akármit. Olyan nincs, hogy ha eltűnik a kutyám, akkor nem lehet engem elérni telefonon, egyébként se nagyon van ilyen, de ilyen vészhelyzetben kizárt.


A gyógyszer, ha az élete múlik rajta, akkor nyilván agyon fontos, ha nem, akkor én nem erőltetném.

2017. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a kutya hívónevét, telefonszámot és a címet írnám rá.

Ki tudja, hogy nem egy kis tini gyerek találja meg akinek nincs pénz a telefonján de a címmel akkor is haza tudja vinni a kutyát.

2017. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gazda nem is tudta, hogy meglógott a kutya
2017. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó, hát normális gazdának nem tud meglógni otthonról a kutyája.
2017. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is két bilétát tennék rá ilyen esetben. Az egyikre menjen a neve és a telefonszámod, a másikra pedig az, hogy gyógyszert kell szednie. Lakcímet én sem feltétlenül iratnék rá, de esetleg a 2. bilétára jöhet ez is, vagy a neved, ha nem Kovács József vagy, akkor akár Facebookon is felkereshet a megtaláló.

A gyógyszerszedést tényleg mindenképp jelezd, mert egyrészt fontos, másrészt ahogy írta egy előttem szóló, ez eltántoríthatja az embereket a lopástól.

2017. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első oldal: Kutya neve, második oldal a gazdi neve és telefonszáma.
2017. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!