Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazdi vagyok, ha ilyenko...

Rossz gazdi vagyok, ha ilyenkor megütöm a kutyámat?

Figyelt kérdés
A kutyusom még kölyök, és, ha valamit bevisz a kosarába, akkor nem lehet elvenni tőle, mert szabályosan gondolkodás nélkül támad, harap. Ha a játékát viszi be, azzal nincs gond, de előfordul, hogy ellop szemetet, stb, ha tud, és nem lehet elvenni tőle, mert hezitálás nélkül nekünk megy, hiába vagyunk mi a gazdái. (Már beiratkoztunk kutyasuliba, de még nem kezdődtek el az órák, így nem kaptunk professzionális segítséget egyelőre.) Én viszont nem tűröm el, hogy odakapjon a saját kutyám nekem semmilyen szituációban, szóval, amikor el akarok tőle venni valamit, és látom, hogy készülne harapni, rácsapok egyszer a fejére, hogy ne merészeljen megtámadni. Eléggé rossz ez a helyzet így, és nagyon bánt, ha megütöm, mert nem akarom bántani, de azt meg még kevésbé akarom, hogy a saját kutyám megharapjon. Rossz gazdi vagyok? (Feltételezem, a kutyatréner majd kitanít, hogyan kéne kezelnem az efféle helyzetet.)
2017. aug. 31. 22:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
A "rácsapok egyszer a fejére" alatt a feje tetejét érted? Mert simán agyrázkódást is kaphat egy erősebb csapástól. Ott nem szabad ütni a kutyát, ráadásul kölyök kutyát amúgy sem célszerű ütni, vágni.
2017. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%

Bár nincs kutyám, ha nem durván ütöd meg, akkor nem baj...

Egyik ismerősöm máig belerug egy picit a kutyába ha valami olyat tesz (tényleg nem nagyot, csak jelzés értékűt)

2017. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Tőlem is kapott pofont, igaz felett kutya, örökbe fogadott. Nem akarta abbahagyni a játékot a pajtival és mikor elhúztam rámmorgott. Mivel nagytestű, ez nem játék. Azonnal kapott egy istenes pofont, soha többet nem jutott eszébe arcoskodni velem. Lehet megkövezni de egy jókor adott pofon nem árt, sőt.
2017. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
71%

A barátnőm hivatásos tréner, ő azt szokta mondani: "ahol a tudás véget ér,ott kezdődik az erőszak". És valóban, aki érti, és szereti a kutyáját, ot nincs szükség kezet emelni rá.

Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy amikor egy este a kutyák elkezdenek ugatni, az egyik családtagunk, a 140 kilós biztonsági őr kinyitja az ajtót, és szinte habzó szájjal üvöltözik kifelé, hogy "Vááá, csend legyen, takarodjatok, szétváglak benneteket" , stb. A kutyák oda se néznek. Én felkelek az asztaltól, teli szájjal odasétálok az ablakhoz, anélkül, hogy egy szót is szólnék. Abban a pillanatban csend lesz, a kutyák pedig lehajtott fejjel, farokcsóválva sündörögnek pár méterre az ablaktól. Ezt bármelyik tréner,vagy rutinos ebtartó meg tudja csinálni. Fizikailag egyszer sem bántottam őket, érzelmileg viszont voltak leszidva és sakkban tartva (szaknyelven dominálás). Ehhez az 5 alap parancsot mindenképp még 6 hónapos kora előtt gyakoroljátok be. Ajánlom elsősorban Caesar Milant, Victoria Stillwellt, vagy Stefan Simant.

2017. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Duenna ***** válasza:
7%
Rám is kegyetlenül morog a 8 hónapos tacsi keverék kutyám, ha el akarok venni valamit tőle, vagy vinném fürödni. De kipróbáltam, vállalva a kockázatot, hogy belémharap ilyenkor, de meglepődtem, hogy kegyetlenül morog, meg vicsorog, de sem miképpen nem harap meg! Vicsorgás közben szépen, nyugodtan beszéltem hozzá, simogattam és mondtam, hogy ezt most elveszem tőled, vagy nyugodtan mondtam neki, hogy most megyünk fürödni, és minden tiltakozás ellenére felvettem, és elvittem a kádba. Semmi nekemugrás, vagy megharapás nem történt! Én lepődtem meg a legjobban. Tehát szerintem, aki bátor, csinálja végig, ne féljen, tegye nyugodtan a dolgát. Ha mégis harapna, szerintem akkor érdemes odacsapni.
2017. aug. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Szóval miközben a kutya morog, vicsorog te elkezded simogatni? Ez a legrosszabb dolog kb. amit tehetsz. Konkrétan ráerősítesz, a rossz viselkedésre, hogy szuper amit csinál.
2017. szept. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

Ötös az üegvan hpgy ezzel csak az t tudatositod venne, hogy szuper dolog morogni?

És haüarosan lesu egy kezelhetetlen agressziv kutyád, aki bárkit megmorog áés megkap.


Kérdező, nem kéne ütni a kölyök!kutyát.

Vagy a gyerekedet is verni fogod, ha játékból rádüt?

2017. szept. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
Azt semmiképpen sem szabad hagyni, hogy morogjon és megharapja a gazdit, de még kölyök.Én nem ütnék a fejére, de elkapnám a grabancát, és jól leszidnám, és persze elvenném a játékot, mert az az enyém, és csak kiváltság, hogy velem azzal játszhat. Nem szabad hagyni hogy kisajátítsa a játékokat, mert ha megnő igen nagy gond lehet belőle. Ne félj tőle ő még kölyök, kapd el rángasd meg a grabancát és közben szidd le, és utána hagyd ott figyelmen kívül. A kutyasuli jó ötlet.
2017. szept. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Hát, nem lennék nálad kutya, az biztos.


Három dolgot tanítasz ezzel a kutyádnak:

1. Minden oka megvan bevédeni a "zsákmányát", mert úgyis elveszed tőle.

2. Nagy ívben teszel arra, hogy mit mond neked a kutya.

3. A gazdi agresszív.


A megoldás egyébként rémesen egyszerű, azt kell megtanítani a kutyának, hogy JÓ dolog a gazdinak odaadni dolgokat. Tehát csereberélős játék. Kezded olyannal, amit úgysem véd be, mondjuk a játékával és cseréled jutalomfalatra, másik játékra, harmadik játékra, megint jutalomfalatra stb. Ha ez már nagyon jól megy, akkor lehet valami hangsort tenni hozzá, pl. "kérem." Arra kell figyelni, hogy nagyon lassan, fokozatosan haladjatok értékesebb cuccok felé és hogy lehetőleg bele se engedd a kutyát olyan szituációba, ami kudarcra van ítélve.


Az egy nagyon jó gondolat volt, hogy beiratkoztatok kutyasuliba, mert alapvető hiányosságok vannak nálatok.

2017. szept. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Egy kisebb pofontol nem lesz baja, az enyém is csinálta hogy morgot és mikor egy 50kilos kutya a képedbe vicsorog az nem kellemes. Nálunk az oda legyintés nem használt szóval visszamorogtam. A kutyám fejét látni kellett volna mennyire meglepődött és oda is adta a csontot. Ezt gyakorolni kell, erős az ösztön hogy megvédje a kincseit. De a suliba biztos megtanitják majd hogyan lehet parancsszóra bármit elkérni tőle. :)
2017. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!