Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez csak játék...

Szerintetek ez csak játék akart lenni?

Figyelt kérdés
Lakik a környékünkön egy pitpull, és néha amikor séta közben találkozunk, akkor odaengedem a kutyámat, és nagy lelkesen körbeszaglásszák egymást. Ma is ez volt, de ma egy kicsit többet hagytuk nekik hogy barátkozzanak. Nagyon aranyosak voltak, de egyszer csak elkezdtek mindketten morogni meg ugrálni a másik körül. Pórázon voltak mindketten, de az elejük így is összeért. Úgy láttam hogy egyikük sem harapott. Csak morogva ugráltak, és felágaskodtak, ugatásszerű hangokat is kiadva. Az egésznek olyan ijesztő hangja volt, de közben nem tűnt verekedésnek. A én kutyám csak önvédelemből támadna meg másik kutyát, ha az neki akar menni. Szóval ő biztos nem akart verekedni. Ezt a pitbullt annyira nem ismerem, de abban hasonlít az én kutyámra, hogy ő is nagyon szeret más kutyákkal haverkodni. Ő sem tűnt agresszívnek. Csak maga a szituáció megijesztett, hogy morogtak és közben ugráltak az első lábaikkal. Össze is értek, de nem harapták egymást. Ha akarták volna, akkor biztos sikerül kárt tenniük a másikban. A pitbull gazdája viszont szerintem megijedt kicsit, és elhúzta a kutyáját pár másodperc múlva. Utána viszont megint odaengedtük őket egymáshoz, és megint elkezdték ezt csinálni. Ezután a gazdája elvitte a kutyát és bocsánatot kért. De nem értem hogy miért. Senkinek semmi baja nem volt, a kutyák teljesen fel voltak spannolva, az enyém, ahogy tovább sétáltunk, bepörgött teljesen izgalmában. Azt nem tudom, hogy melyikük kezdte a dolgot, mindketten valahogy egyszerre kezdtek morogva ugrálni. Szerintem csak játék volt, de nem vagyok benne biztos, nem szoktam látni kutyákat egymással játszani. Illetve a barátnőm kutyáit láttam egyszer, ott is morgott az egyik kutya, és közben a másiknak a nyakát harapdálta.

2017. szept. 1. 03:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem ez játéknak tünik. Az enyém (roti) szokott pitbullal játszani hát elég ijesztő tud lenni a morgás, tépik egymást, leteritik a másikat. Pedig ez csak játék számukra, sőt vizslával is így játszanak. Hagyátok őket játszani vagy ha tudjátok engedjétek el őket had fussanak :) játék közbe annyit lehet csinálni ha valamelyik kötekszik, dominansabb viselkedést enged meg magának arra rá kell szólni, esetleg pár percre megszakitani a játékot. AZ ilyen erősebb fajta kutyák játéka durvának tünhet pedig ők nem annak szánják :)
2017. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A leírásból nekem is játéknak tűnik.
2017. szept. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!