Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Mennyibe kerülnek az alábbi kutyafajták?

Tenyésztőtől, természetesen.

(- Tudom, hogy egyéni és almonként más és hogy csak a tenyésztő tudná megmondani pontosan, de biztos nem hívom fel csak ezért, az elég visszataszító és komolytalan lenne. Tehát csak körülbelüli ár érdekelne, hogy például te mennyiért vetted.

- Nem garasoskodnék az árukon, nem erre irányul a kérdés.)

Szóval a fajták, amiknek érdekelne a körülbelüli áruk:

Bullterrier

Bullmasztiff

Afrikai oroszlánkutya

Husky

Amerikai staffordshire terrier

Boxer

Ha csak az egyiknek tudod az árát, már azt is nagyon megköszönném :)

2017. szept. 1. 10:25  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Staff, boxer, bullterrier: 100-200 ezer között.

Husky inkább 200-250 ezer.

Bullmasztiff, oroszlánkutya ezeknél drágább, árat nem tudok.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont 2017. szept. 1. 10:27 Privát üzenet

Ezek a fajták kicsit sem hasonlítanak egymásra, sem jellemben sem szükségletekben. Így eléggé kíváncsivá tettél, hogy miért pont ezekre a kutyákra esett a választás.

De akkor, hogy érdemleges választ is adjak.

Ridgeback - 200-250

Szibériai Husky - 150-250

Staff - 100-150

Boxer - 100-150

Bullterrier - 150-200

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/18Időpont 2017. szept. 1. 10:46 Privát üzenet
Oroszlánkutya 300 ezer, magyar kennelből, ezt tudom mivel barátnőm vett pont néhány hónapja. Ridge hibás, így valamivel olcsóbban adta a tenyésztő.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/18Időpont 2017. szept. 1. 10:49 Privát üzenet

Nem feltétlen. Nálunk a kutyasuliban aki van az nem küllemhibás és a gazdik 250ért hozták el, szintén magyar kennelből. Sok függ a párosítástól.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/18Időpont 2017. szept. 1. 11:03 Privát üzenet
inkább fogadnál örökbe

A válasz 13%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/18Időpont 2017. szept. 1. 11:07 Privát üzenet
Persze, ez csak egy példa, hogy kb. mennyi. Mopsz is van a környéken 400 ezres, meg 120 ezres is, törzskönyves mindkettő. De a ridgeback mindenképp drágább, inkább 300 körül számoljon vele minthogy nagy meglepetés érje a végén.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/18Időpont 2017. szept. 1. 11:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

#2 Eredetileg bele is akartam írni a kérdésbe, hogy elég eltérő fajtákat nézegettem, de gondoltam nem húzom a szót magyarázkodással. Azért így válogattam össze, mert számomra a legfontosabb a ragaszkodás, hogy ténylegesen egy családtag legyen. Ezután a kinézet és egyéb tulajdonságok alapján szelektáltam (pl. betegségre hajlamosság, vedlés, nyáladzás, intelligencia stb.) Olyan fajtát nem találtam, ami mindenben tökéletes lenne, de a felsoroltak mind nagyon tetszenek. Az energiaszintjük is szintén eltérő, de abban szerencsére tudok a kutyához igazodni.

#3-4 Huh, a 250-300 ezer ft az azért már pénztárcaterhelő, én 180-220 köré becsültem az oroszlánkutyák árát. Plusz még ugye számolni kell az ivartalanítással, az élelemmel (BARF-étrend), állatorvos, fekhely, egyéb felszerelések, kutyasuli ára. Így kb. 500 ezer lenne, egyelőre még nem tudom, hogy ez belefér-e majd.

#5 Ez sincs még kizárva.

# 7/18Időpont 2017. szept. 1. 11:15 Privát üzenet
Nekünk volt egy boxerünk, örökbefogadtuk az előző gazditól, törzskönyves volt és 150 ezer forintért vették, ha jól emlékszem. Hihetetlenül családcentrikus volt, igazi pörgős barát, szóval a fő szempont alapján tudom ajánlani :)

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/18Időpont 2017. szept. 1. 11:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Eddig csak jókat hallottam a boxerekről, nagyon esélyesek nálam. :)

Valaki még tudta abban segíteni, hogy mennyibe kerül egy border collie? Most veszem észre, hogy kihagytam a fenti listámból.

# 9/18Időpont 2017. szept. 1. 12:25 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Border collie átlag 200-300 között.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/18Időpont 2017. szept. 1. 12:27 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a különbség az alábbi kutyafajták között?
Mely kutyafajták a legtucatabbak felétek?
Milyen kutyafajták vannak a labradoron kivül, melyek hozzá hasonlóan szinte mindíg megfelelő első kutyák?
Mennyibe kerülnek az alábbi kutyafajták? (többi lent)
Mennyibe kerülnek az alábbi kutyafajták? Mert nem tudom eldönteni, hogy milyenem legyen, és azért a pénz az közrejátszik.
Miért van az hogy egyes kutyafajták tenyésztőnél 200-250ezer forintba kerülnek (hobby minőségről beszélek), egy másik fajta meg 50ezer. Hiszen a ternyészszemle, törzskönyv...

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!