Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félős kutyánál hogy...

Nagyon félős kutyánál hogy építsek ki bizalmat?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekes a szituáció. Kb. fél éve befogatunk egy kidobott kiskutyát az utcáról. Egy fiatal kiskutyusról van szó. Rettenetesen félt az első napokban, főleg tőlem és a férfiaktól. A nőktől is tart, de őket jobban elfogadja. Ahogy telt az idő, megszokta a helyét, védi nagyon az udvart, ház környékét, megugat mindenkit aki közeljön a kapuhoz. A félénksége irántam viszont megmaradt. Érdekes módon anyukámhoz odamegy, de nagyon ravasz, mert anyukám ahogy meg akarná fogni, hogy pórázt tesz rá vagy valami, akkor egyből elfut, elslisszol. Ha engem észrevesz, akkor egyből elfut és egy 2-3 méteres távolságot tart velem szemben. De igazából látszik rajta, hogy örül, csóválja a farkát és ha hívom látszik rajta, hogy oda is jönne hozzám, de valami visszatartja, jönne is - meg nem is. Elindul és egyből visszahátrál. Ez megy már hónapok óta és nem haladok vele egyről a kettőre. Amikor otthon vagyok, akkor direkt mindig én adok neki kaját is, de akkor is, amíg nem megyek el a táljától, addig nem jön oda, inkább nem eszik, vagy elkezd ugatni, hogy húzzak el onnan. Mit próbáljak még ki szerintetek? Tudtok valamilyen tanácsot adni?
2017. szept. 1. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal próbálkoznék, hogy kimegyek a kertbe, leülök a földre és várok. Az sem baj ha hátat fordítva a kutyának, így talán neki könyebb lenne. Ha mutat bármi nemű érdeklődést akkor tovább várnék nyugodtan és nem foglalkoznék azzal, hogy ő is jelen van. Ha így erre nem reagál, nem mutat érdeklődést akkor vinnék magammal jutalomfalaton neki és hátha azzal sikerülne.


Egy férfiaktól szintén nagyon félős kutyával így sikerült megbarátkoznom, próbáld ki ha még nem tetted. Hátha beválik.

2017. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le, esetleg feküdj le, hogy minél kisebbnek tűnj. Próbálj érdekes hangokat hallatni, amire kíváncsi lesz.

Tedd a jutalomfalatot először 3 méterre, és ha onnan már elveszi, fokozatosan egyre közelebb.

2017. szept. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy rehabilitációhoz értő kiképző, lehetőleg 5 hónappal ezelőttre. Az van, hogy a kutyáknak kb. 1 éves koráig van egy nagyon fogékony időszakuk, ami inger ilyenkor éri és amit megtanul, azt ugyan lehet módosítani, átnevelni, de lényegesen nehezebben.


A másik hatalmas fenntartásom az az, hogy leírhatjuk mi, hogy hogyan vedd rá, hogy közelebb merészkedjen hozzád, de a következő lépéssel UGYANÚGY meg fogsz akadni. Ezért mondom, hogy kellene valaki, aki végigvezet benneteket ezen a folyamaton, odafigyel rátok, helyesen értelmezi a kutya testbeszédét, korrigál téged, ha valamit nem úgy csinálsz, ahogyan kell stb.

2017. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindent kipróbáltam, amit írtatok, plusz még könyvből is és olyanok tanácsát is, akik nagy kutya-szakértők, de sajnos semmi változás. Akkor ő ilyen, így marad.
2017. okt. 17. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!