Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyákkal se lehet rendese...

Más kutyákkal se lehet rendesen sétálni?

Figyelt kérdés
Az enyém azt csinálja, hogy mindig megáll szaglászni valamit. Ez kb. olyan mértékű nála, hogy megyünk 3 lépést, aztán talál valami szagot, és 10 percen át vizsgálja, nyalogatja, stb. Aztán ha végre elindul akkor megint talál valamit. Ilyet még soha nem láttam kutyáknál, mindenki más a környéket normálisan tud sétálni a kutyájával. Nálunk meg csak egy helyben állás az egész. Emiatt sosem fárad el igazán. Mert ha órákon át sétálnánk, akkor sem lenne benne érdemi mozgás, ha folyton megáll valamiért. Ő egyébként egy nagyon aktív kutya, mindene a mozgás, de ha érez valami szagot, akkor teljesen megszűnik számára a külvilág. Sokszor nincs türelmem ehhez a viselkedéséhez, úgyhogy ilyenkor inkább továbbhúzom, hogy haladjunk, mert nem muszáj minden szagnál 10 percet eltölteni. Olyat is szoktam hogy a fű helyett inkább a betonon viszem, ott kevesebb a szag, de a kerítések tövében még így is talál. Miért van az, hogy más kutyának elég az, ha csak megszagolja, aztán megy is tovább? Az enyémnek miért kell ilyen sok időt eltöltenie ott? Ez nevelési vagy jellemprobléma lehet?

2017. szept. 2. 02:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolom, hogy ivaros kanról van szó? Mert akkor meg is van a magyarázat, de ezt neveléssel lehet korrigálni. Tanítsd meg szépen láb mellett sétálni, ne hagyd minden szagnál megállni, rántsd el a fejét amikor elkezd belemerülni. Egy idő után megtanulja. Aztán ha megy a behívás (tehát póráz nélkül mehet a kutya) ott már szaglászhat kedvére, csak első hívásra jönnie kell, ez fontos szabály. :) amúgy nem valami vadászkutya? Mert akkor az is közrejátszik természetesen
2017. szept. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tiltod le erről a viselkedésről, ezért fogalma sincs, hogy ez rossz. Persze, hogy érdekesek az új szagok, szeretné minnél jobban feltérképezni. Ez a te hiányos nevelésedből fakad. Az én kutyáim is szeretnek mindenféle szagnál hosszú perceket tölteni, de én egyszerűen elindulok és hívom őket, ha már mennék. Mivel mind a ketten jól neveltek, hallgatnak rám, és jönnek.

Ha ennyire nem vagy képben a kutyák nevelésével, akkor ajánlatos felkeresni egy kutyaiskolát.

2017. szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém az első tíz percben szokott három méterenként megállni egy percre szaglászni, aztán már haladunk.
2017. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Elindulsz tovább. Ha belefeszül, kellő erősségű rántással zökkentsd ki ebből, indìtsd tovább. Nálam amíg elmegyünk valahova nincs szaglászás és leragadások. Ha kiértünk megfelelő helyre és elengedhetem őket, akkor szabadon mehetnek szaglászni.
2017. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%
Az én kutyám is szokott szaglászni, nyilván nem hosszú perceket, de semmit nem engedek, hogy felnyaljon a földről (mi van ha méreg?)... Ez amúgy a kutyáknak olyan, mint a Facebook, te is megnézed az "értesítéseket", hát a kutya is megszimatolja ki járt arra, mi történt ott, stb. És ne rángasd, hanem ha menni akarsz, akkor szólj neki és menj tovább. Ha szólszés nem reagál, akkor tapsolj egy nagyot, amitől tuti rád figyel és hívd.
2017. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát a tapsolással semmire sem fog menni, ha a kutya "letapadt" egy szagnál. Olyankor teljesen a szagra fókuszál, tapsolásra max összerezzen, de nem fog odamenni hozzá meg ilyesmi. Kezdetben mindeképp fizikai behatás kell, hogy kizökkenjen.
2017. szept. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Csak sétával nem is fog igazán elfáradni. Úgy gondolod, mentek-mentek-aztán egyszer csak a kutya elfárad? A séta fárasztáshoz akkor eredményes, ha közte lehetősége van a kutyának szabadon futkározni is.Ez lehet másik kutyával, vagy veled akár dobálós-visszahozós játék.

Egyébként a szaglással a kutya fárad . Agyilag.

2017. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ivartalan kan kutya. Vizsla labrador keverék.


Érdekes, amiket írtatok. Biztos voltam benne, hogy mindenki azt mondja majd,hogy hagyjam őt szaglászni, ha neki az okoz örömet​, hadd élvezze a sétát.


Nekem speciel mindig bűntudatom van, hogy ha nem engedem szaglászni eleget. A közelünkben csak 2 futtató van, de más kutyákkal ott még nem találkoztunk soha. Ha odamegyünk, akkor el szoktam engedni, de akkor meg nem szaglaszik, nem szaladgál, csak mellettem marad. Próbáltam elküldeni de mindig szalad utánam, le se lehet rázni. Olyankor már nem érdeklik a szagok. Én úgy látom hogy séta közben szeret szaglászni, mert úgy követhet nyomot. A betonos oldalon nem szeret menni, mindig próbál a hátam mögött beslisszanni a fűbe. Amikor nem engedem sokat szaglászni és tovább húzom folyton, akkor nagyon rosszul esik neki, és csak kedvetlenül baktat mögöttem olyankor, olyan "bocsánat hogy élek" hozzáállással.


A szagtól függ, hogy mennyire nehéz rávenni a tovább haladásra. Van hogy elég csak szólnom neki, van hogy picit húzni kell, és van hogy úgy befeszül, hogy teljes erőmet bevetve sem lehet elmozdítani onnan.


Szóval én úgy vettem észre hogy seta közbe csak az hajtja őt előre, ha követheti a szagokat és ha mondjuk lát maga előtt egy kutyát. Csak úgy "céltalanul" nem szeret gyalogolni, úgy látom, hogy unja.

2017. szept. 2. 13:45
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

A séta azt jelenti, kimozdul a megszokott közegből a kutya. Még szép, hogy nem szeret "céltalanul" menni, csak menni. Ha az ember sétál, akkor nem előreszegezett szemmel megy-megy, hanem nézelődik. A kutya az orrával nézelődik.

Hova akarsz haladni egy séta alatt?

Engedd csak szaglászni kedvére.

2017. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindig futtatóba menni? Az persze, hogy nem olyan érdekes neki. Ha rétre, erdőbe mentek és ott engeded el?
2017. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!