Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyákkal se lehet rendese...

Más kutyákkal se lehet rendesen sétálni?

Figyelt kérdés
Az enyém azt csinálja, hogy mindig megáll szaglászni valamit. Ez kb. olyan mértékű nála, hogy megyünk 3 lépést, aztán talál valami szagot, és 10 percen át vizsgálja, nyalogatja, stb. Aztán ha végre elindul akkor megint talál valamit. Ilyet még soha nem láttam kutyáknál, mindenki más a környéket normálisan tud sétálni a kutyájával. Nálunk meg csak egy helyben állás az egész. Emiatt sosem fárad el igazán. Mert ha órákon át sétálnánk, akkor sem lenne benne érdemi mozgás, ha folyton megáll valamiért. Ő egyébként egy nagyon aktív kutya, mindene a mozgás, de ha érez valami szagot, akkor teljesen megszűnik számára a külvilág. Sokszor nincs türelmem ehhez a viselkedéséhez, úgyhogy ilyenkor inkább továbbhúzom, hogy haladjunk, mert nem muszáj minden szagnál 10 percet eltölteni. Olyat is szoktam hogy a fű helyett inkább a betonon viszem, ott kevesebb a szag, de a kerítések tövében még így is talál. Miért van az, hogy más kutyának elég az, ha csak megszagolja, aztán megy is tovább? Az enyémnek miért kell ilyen sok időt eltöltenie ott? Ez nevelési vagy jellemprobléma lehet?

2017. szept. 2. 02:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Először magadban kéne bíznod, aztán meglátod hogy elengeded és vissza fog jön ;) ha nem bízol magadban, a kutya sem fog komolyan venni téged (persze először ne egy nyílt, forgalmas terepen próbálkozz)
2017. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

A jelek szerint egyáltalán nem bízol a kutyádban, tehát NEM jó a kapcsolatotok. 4 éved volt rá, már rég el kellett volna a behívást tanítani, először hosszú pórázon, sok jutalomfalattal. Magától nem fogja megtanulni és szükség van a póráz nélküli elengedésre.

Az sem jó, hogy nem tud normálisan sétálni. A kutyának az is nagyon fontos, hogy minden sétánál legyen fegyelmezett, láb melletti séta. Ez olyan, mint amikor a farkasok vándorolnak szépen, fegyelmezetten egy sorban. Ők sem állnak meg minden bokornál szaglászni. Minden sétát fegyelmezett sétával kéne kezdeni, utána lehet engedni szaglászni.

2017. szept. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

A futtatoban mar sikerült megtanítani neki, ha hívtam és jött akkor mindig kapott jutalmat. Azóta mindig visszajön.


De nyílt terepen élesben nem merem kipróbálni, és nem azért, mert nem bízok benne, hanem mert féltem őt.

2017. szept. 6. 13:09
 24/24 anonim ***** válasza:
Hosszú pórázon kell kezdeni.
2017. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!