Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog, Mopsz, Yorki...

Francia bulldog, Mopsz, Yorki vagy Bichon bologne? Előnyök/hátrányok Vélemények Tapasztalatokat is szívesen olvasnék. Minden válaszért hálás vagyok!

Figyelt kérdés

#francia bulldog #Yorki #mopsz vagy bichon bolognese?
2017. szept. 2. 16:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Lakásban lenne,napi 8-9 óra egyedül,sok séta (kurándulás),

Kutyatársaság a réten,egyedüli kutya lenne ,tenyésztőtől,Ár nem szamít!!!

Nem külsőleg szeretnék kutyát választani!! Keverék kutyám is volt ez lenne az első fajtatiszta kutyám.Ha kell kutya suli/ovi is szóba jöhet!

2017. szept. 2. 16:51
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Francia bulldog: meleget nehezen viseli, kánikulában a lakást hűteni kell, és sétálni is csak kora reggel, késő este lehet vinni ilyenkor. A felsoroltak közül a legdrágább fajta. Hajlamos szem-és bőrproblémákra.


Mopsz: kb. ugyanaz, mint a bulldog, szeme még érzékenyebb. Szőre elég erősen hullik.


Yorki: terrier, kis mérete ellenére nagy mozgásigénnyel. Pörgős, okos, de határozott nevelést igényel. Szőre nem hullik, cserébe kozmetikázni kell 3-4 havonta.


Bichon: talán a legideálisabb a fentiek közül. Megfelelő neveléssel kiváló társ válik belőle. Kozmetikázni kell őt is.

2017. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Nagyon hasznos !
2017. szept. 2. 22:17
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdezni ! A Bichonnak hullik a szőre?
2017. szept. 2. 22:26
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudtommal a bichon-nak sem hullik, vagy csak minimális mértékben.
2017. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Francia bulldog:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8827953-aki-..


Én vagyok a válaszoló, ha van még kérdésed róla nyugodtan tedd fel. :)

2017. szept. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Ezek közül max a bichon és yorkie nevezhető kutyának, de ezek meg már nagyon unalmas divatkutyák.
2017. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Bolognaim van, egy sor nagy kutya után. (Vizsla, skót juhász, boxer) Kutya. Aki nem nevezi annak, az sosem tartott.

Viszont ne legyen egyedül!! Ez társasági kutya, kell mellé majdnem állandóra valaki. Én pár órára szoktam egyedül hagyni csak, azt bírja, de tovább nem és nem is ajánlott ezzel a fajtával.

Teljesen tökéletes társasági kutya, lakásban ideális, szőre nem hullik, szaga nincs, de nincs jól egyedül.

Vigyáztam már francia bulldogra és mopszra, nekem azok jobb választásnak tűnnek egyedül hagyásra, viszont... a mopsz nekem (bocs) büdös volt, a szőre is, és amiket ereget, az külön félelmetes. Ha vennék más kutyát, az yorki lenne, gondolkoztam most, hogy dolgozni mennék, mi lesz a bichonommal, és rengeteg talált/mentett yorki van. Akiket ismerek, jófejek, tiszták, csendesek, nyugodtak. Vagy még egy bologneset... én sem döntöttem, de biztos, hogy nem lehet itthon hagyni egyedül. Tiszta depi lenne.

2017. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!
2017. szept. 3. 19:27
 10/14 A kérdező kommentje:
Így a Bichon van az élen! Ha bárki tud valami tanácsot honnan vegyem ha ez a nyerő azt szívesen fogadom.🙂
2017. szept. 3. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!