Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni inkontinen...

Ivartalanítás utáni inkontinencia. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2 hónap telt el a szuka kutyám ivartalanítása óta (az állatorvos azt mondta, hogy 1% az eddigi előfordulás a praxisában) és a szuka kutyám kb. 1 hónapja heti rendszerességgel bepisil álmában. Először azt hittem sokat ivott, de 1 órával előtte volt sétálni. Általában akkor fordul elő, ha hosszabban játszott és elalszik mélyebben. Sajnálom szegényt, mert amikor felébred nagyon szégyenli magát, mert egyébként szobatiszta. Kérlek segítsetek, hogy mit lehet tenni ebben az esetben. A szakirodalmat az ivartalanítás előtt elolvastam, de most inkább a tapasztalatokra támaszkodnék, mert többet nem akarok ártani a kutyának. Köszönöm.

2017. szept. 2. 21:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt, a kutyus közepes-nagy termetű, az ivartalanítás 6 hónaposan az első tüzelés előtt történt és mindent eltávolítottak (itteni állatorvosi gyakorlat szerint).
2017. szept. 2. 21:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a hormononális az oka a bepisilésnek, akkor arra van gyógyszer. Az állatorovosnak elvileg tudnia kellene segíteni. :)
2017. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erre van hatékony gyógyszer, és nincs aranyárban. Sajnálom, hogy így járt a kutyusod, az én nagytestűmet 7 hónaposan ivartalanították, első tüzelés előtt. Féltem én is, hogy befigyel az inkontinencia, de szerencsére nem. Javaslom, minél előbb állatorvos, s nagyon jól kezelhető, ha már sajna megvan a baj.
2017. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat. Nem a gyógyszer árától félek, hanem az esetleges mellékhatásoktól. Sajnos az itteni orvosban már kevéssé bízom, bár tudom, hogy benne volt a pakliban.
2017. szept. 2. 23:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Most estünk mi is át az ivartalanításon.Ki akartam pakoltatni, hogy a méhét petefészkét, mindent távolítsanak el. Az orvos nem javasolta hogy a méhet is vegyük ki, csak a petefészket, mert a méh el fog sorvadni, és műtét közben ha egészséges a méh akkor nem veszi ki. Mivel az eleve nagyobb műtét is,nagyobb vágással is jár, és olyankor gyakori az inkontinencia előfordulása, úgyhogy bíztam a dokiban és bent hagytuk a méhet.Remélem minden rendbe jön a kutyusoddal.
2017. szept. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!