Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Leonbergit és...

Szeretnék egy Leonbergit és érdekelne milyen a vele való együttélés és mire számíthatok. Való-e nekem ez a kutya egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nyilván néztem videókat, írtam tenyésztőnek, olvastam róla, mégis személyes tapasztalatok érdekelnének. Valóban sok mozgásra van szüksége? Apartmanban(társasházi lakás kb. 55 nm2) tartható, ha mellette napi szinten kb 2-3 órát mozgatva van erdős-mezős-patakos-tavas helyen szabadon és bírja e az erősebb kirándulásokat? Van mellette 2 kutyánk, nem lesz vele gond? Átlagosan 8-10 évet élnek ez kitolható? Milyen mennyiséget eszik? Mire kell figyelni a nevelésénél, hol lehet nagyon rontani benne? Kb. milyen árban mozog?

#kölyök #Puppy #leonbergi #Leonberger #kutyatulajdonságok #kutya lakásban való tartása
2017. szept. 3. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

-hosszú nyugodt séták való nekik, de nem kifejezett az a futóbolond kutya

-én nem igazaán tartanám panelban

-ha kiskorától megismerkedik és hozzá lesz szoktatva a többi kutyához, akkor megtűri, de amúgy területőrzőként nem kedveli az idegen kutyákat

-a többi kutyánál is fontos, hogy a kisebb leonbergit ne bántsa, mármint amikor a leo kölyök, mert nagyobb korában emlékezni fog nem fog megretteni, hogy visszaadja

-bírja a nagyobb túrákat is, amikor növekszik, tini korában azonban nem szabad túlerőlteni az izületei miatt

-kitolható, de ez függ genetikától is (a kora)

-nagy mennyiséget eszik

-ha keménység nélkül kell nevelni, de következetesen és szeretettel

2017. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőre azon akadt meg a szemem, hogy 55m2-en éltek és már eleve van 2 kutyátok.

55m2-es lakásban önmagában sem tartanék leonbergit, nemhogy 3.kutyának, óriástestű kutya, folyton útban lenne szegény.

Kinti-benti kutyának ideális, de csak lakásban soha nem tartanám.

A tartása drága mivel a termete miatt fontos neki a jó minőségű táplálék ami nem olcsó, ehhez jön még az ízületvédő, ami szintén nem filléres tétel, leonbergis ismerőseim zöldkagyló kivonatot adnak a kutyáknak, ez elég drága.

2017. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia én sem tartanám ekkora lakásban, a mienk például nem szeret bent lenni főleg éjszakára. Kagylókivonat meg egyéb csont erősítőt nem kell nekik adni. Nagyon sokan teszik, de ha megfelelő a tápja semmi szükség rá. Szerintem amúgy nem esznek sokat mi 2x300 grammot adunk neki, de ez persze táp függő. A két kutyával teljesen jól ellenne hiszen egy falkát alkotnának. Nevelésben én mindenképpen javasolnék egy kutyaiskolát, és főleg 10 hónapos kora körül kell megfogni, mivel akkor "kamaszodik". A mienk elég sok mozgást igényel, imádja az erdőket és bírja is a túrákat. Az életkor kitolásról még nincs tapasztalatom. Mindezek mellet tök jó helye lenne ha lenne egy kert. Nem akarlak elkeseríteni, de valószínű a körültekíntőbb tenyésztők nem fogják odaadni egy ekkora lakásba. De azért ha érdekel még valami írj.
2017. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!