Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra hogyan...

SSS Máté kérdése:

Szobatisztaságra hogyan tanítsam az Akitát?

Figyelt kérdés
Üdv, nem régiben (3 napja) került hozzám egy 7 hetes fiú akita, nagyon sokat pisil , viszont soha nem egy helyre hanem ahol jónak látja. A kérdésem annyi lenne hogy hogyan tudjam arra rá bírni hogy a dolgát kint végezze? van kutya ajtó illetve minden amire szüksége van.

2017. szept. 4. 18:45
1 2
 1/17 bollocks ***** válasza:
65%
Keveréked van, nem akitád. Amúgy 7 hetestől ne várj szobatisztaságot, majd 4-5 hónapos korában az lesz, ha nem cseszed el azt is úgy, mint az elhozatalát.
2017. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ne haragudj , ismerőtől van, és nem , nem keverék a szüleit is láttam , még mielőtt vádaskodsz próbálj meg emberként viselkedni ne egy nyomorék ként mint most.
2017. szept. 4. 18:59
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Mintha egy csecsemotol varnad el, hogy hasznalja a WCt.


Erosem ketlem, hogy fajtatiszta akitat kapnal csak ugy (200k+ HuF), mert ezt nem osztogatjak felelotlenul haveri alapon. Mindegy remeljuk, hogy a keverekedben nem az akita dominal es akkor talan csak a szokasos problemak lepnek fel a kutyaval.

2017. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
szerintem meg a jó szüleitek a keverékek, normális válaszokat akartam kapni de ha ti így válaszoltok én sem fogok másképpen . egyáltalán nem írtam mennyi összeget fektettem a picibe, törzskönyvel kaptam , tenyésztő ismerőssel , minimális baráti áron 150k ft-t igenis a kutya fajtiszta úgy ahogy a szülei és a testvérei is. egy normális kérdést tettem fel, de ti csak itt okoskodtok hogy keverék a kutya.
2017. szept. 4. 19:14
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Ha annyit sem tudsz mi a különbség fajtiszta és fajtatiszta között, akkor inkább nagyon mélyen hallgass.
2017. szept. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is, 8 hetes kor előtt nem lett volna szabad még elhoznod...


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: még nem érett a kiskutya a szobatisztaságra. Olyan életkorban van, mint egy pelenkás baba, akkor és ott pisil, ahol épp rájön.

Szobatiszta majd hónapok múlva lesz csak.

Legjobban azzal tudod elősegíteni a folyamatot, ha rendszert viszel az életébe: nagyjából ugyanakkor legyen az evések, alvások, játék, tanulás ideje mindennap, majd a sétáké is, ha megkapta az oltásait.

Eleinte kb. 2 óránként érdemes kivinni, kint lenni vele minél többet. Evések, alvásból ébredés után mindig érdemes kivinni. Ha kint pisil/kakil, örömködés, dicséret. Bent pedig minél előbb feltakarítani szó nélkül.

Ha így teszel, maga is törekedni fog majd a szobatisztaságra, ahogy növekszik és megérik rá.

De türelem, hónapokig eltart.

2017. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Ott a valaszod mindket kommentben, ennel tobbet mit akarsz?


6-7 hetesen nincs elo "normalis" es felelos tenyeszto aki nagytestu kutyat ad.


Sok sikert. Majd 3-4 honapos kornyeken kezd egyre biztosabba valni a szobatisztasaga, addig bizony itt urit, ahol eppen eri a szukseg.

2017. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire alap dologgal, mint a szobatisztaság is gondok vannak, biztos, hogy az akita a megfelelő választás?
2017. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

41/2010. (II. 26.) (15)32 Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani


Még nagyon fiatal, nem is nagyon várható el, hogy szobatiszta legyen. Viszont szobatisztaságra majd úgy tudod szoktatni, hogy 2-3 óránként kiviszed, hogy végezze el a dolgát és ha így tesz akkor nagy dícséret, öröm stb. Pelenka és társait ne használj mert az csak elrontja az egészet.

2017. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, utólag persze megmagyarázod milyen törzskönyves meg tenyésztő a haver. Egy tenyésztő nem adott volna oda akitát 7 hetesen, főleg nem ezt a fajtát, és főleg megmondta volna neked hogy szoktasd szobatisztaságra. Plusz egy tapasztalt tenyésztő haverral biztos nem itt érdeklődnél.


De egyébként igen, előttem megírták már hogy hogyan szoktathatod szobatisztaságra, és ne legyenek vele ilyen nagy elvárásaid még, hiszen még csak egy baba kutya, nem véletlenül nem szabad elhozni 8 hetes kor előtt...

2017. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!