Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS összeragadt kutyákból...

SOS összeragadt kutyákból lehetséges kölyök így?

Figyelt kérdés

Szóval. Van egy 6 éves német dogom. 3 eve fogadtuk örökbe. Ivartalanítva van. Jó viselkedésű, így mellette ideiglenes befogadó is vagyok. Kb féléve hoztunk egy golden retriever jellegű szukát. 3 hete tüzel, első tüzelés. A menhely utána szokott ivartalanítani. Viszont amíg főztem,magukra hagytam és összeragadtak.

2 féle lehetőségről tudok, és amíg holnap nem hívom a dokit és menhelyet, addig itt kérdezek. Az egyik, hogy attól, hogy összeragadtak, nem lesz kiskutya, mert ivartalan a kan. Viszont azt is hallottam már, hogy ha rosszul végeznek egy ivartalanítást, csak akkor képesek összeragadni. És akkor lesz kiskutya.


2017. szept. 4. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudod esetleg az ivartalanítása körülményeit? Hogy két leszállt heréje volt-e és hogy mindkettőt kiszedték-e. Egyedül arra tudok gondolni hogy ebből csak akkor lehetne kölyök ha volt egy rejtett heréje és azt bent hagyták (amit rendes állatorvos nem is hagyna bent normál esetben).


Összegezve szerintem nem lesz belőle kicsi. Nekem van egy ivartalan szukám, aki 100-ból 1 kivételként tüzel olykor-olykor. Ilyenkor ugyanúgy vonzza a kanokat sajnos, és egyszer az első ilyen alkalomnál történt egy baleset, hogy összeragadtak egy ivaros kannal. Persze nem lett kicsi, mert ő rendesen ivartalanítva lett.

2017. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Levolt szállva mindkét heréje, mert úgy volt a szerződésben, hogy ivarosan elhozom, de 5 hónapon belül ivartalanittatni kell. Én 1 hónapot vártam. Akkor minden oké volt, csak begyulladt a seb, de az más téma. Hát remélem én is, hogy minden oké lesz. De végülis, ha lemegy a tüzelési időszak, utána amúgy is ivartalanittatja a menhely, csak kicsit rossz lenne tudni, hogy vannak benne kölykök :/
2017. szept. 4. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs okod akkor aggodalomra. :)
2017. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebből nem lesznek kiskutyák. Szukáknál szokott előfordulni, hogy nem sikerül a teljes petefészkeket kivenni. Kanoknál olyan, hogy utána ivaros marad, szinte kizárt. A le nem szállt herét minden normális orvos kiszedi, különben túl nagy az esélye az elrákosodásra.
2017. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) bár jó felelőtlennek érzem magam :/ ivartalanítás párti vagyok, de a vemhes ivartalanítástól kikészülök :/
2017. szept. 4. 21:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesznek kiskutyák, egyik ismerősöm is így járt, a frissen ivartalanított kan rámászott az épp tüzelő szukájára, össze is ragadtak. Ő is egyből hívta az orvost, hogy most akkor mi van. De megnyugtatta, hogy előfordul az ilyesmi.
2017. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!