Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chipset és háztartási kekszet...

Chipset és háztartási kekszet ehet néha a kutya? Néhány falatot?

Figyelt kérdés

Chips összetétele: burgonya, napraforgóolaj, só (1,7%).


Keksz összetétele: búzaliszt (86g), cukor, pálmazsír, térfogatnövelő szerek (nátrium-hidrogén-karbonát, ammóniumhidrogén-karbonát),

étkezési só, aroma, színezék (karamell), antioxidánsok [borkősav (L(+)-),kálium-metabiszulfit].


Ne kövezzetek meg légyszi, nem vagyok felelőtlen kutyatartó, prémium tápot kap és nem szoktam nasiztatni amúgy. A vendégeknek is meg szoktam tiltani hogy bármilyen kajából adjanak neki. Csak annyira néz amikor eszek, hogy gondoltam már rá, hogy alkalmanként esetleg kaphatna néhány darabot. Tudom, hogy ennyitől még nem lesz baja, de hosszú távon sem szeretnék neki ártani vele, ezért kérdezem.



2017. szept. 5. 01:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz azzal, hogy néz. Te vagy a főnök, akkor eszel, amikor akarsz, a te kajád nem az övé, nem fog éhen halni a chips nélkül. Ha megtanulja, hogy a kunyerálása sikerrel jár, egyfolytában kunyerálni fog és nehéz lesz leállítani.
2017. szept. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, de néha úgy szeretnék neki adni, nem csak azért mert néz. Hanem mert jó lenne megosztani vele a kajámat.
2017. szept. 5. 01:43
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha el akarod tenni láb alól, oszd meg vele a junk-food kajáid. Ismerősöm túrórudit, meg minden ilyen hülyeséget adott a kutyájának, amaz meg elhízott, majd meg is halt rövid időn belül.
2017. szept. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Semmi szüksége rá és nem egészséges egyáltlán. Ráadásul ha ilyenkor adsz neki az késöbb nevelési gondokhoz is vezethet.
2017. szept. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki ilyeneket.

Nem fog tőle elpusztulni, de nem is egészséges neki. Ha nasit akarsz adni neki, akkor kapjon egy kis husit fűszerek nélkül vagy neki való jutalomfalatot.

Az, hogy néz kaja közben normális, az összes kutya/macska akivel találkoztam ezt csinálja.

Én a sajátjaimnak akkor szoktam kaját adni, amikor mi is eszünk. Így elkerülöm a koldulást, ha néz is minket, már egyáltalán nem lesz éhes, hamar feladja.

Embereknek való kaját ne adjunk nekik.:/ Sokan csokit meg mindenféle nagyon nem kutyának/macskáknak való dolgot adnak nekik.. Hát nem is tudom, szerintem inkább ne.

2017. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy-kétszer kap falatot, mikor néz, máris ránevelted a koldulásra. Ilyenkor ignorálni kell.
2017. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy en ilyeneket soha nem adnék neki, hogy csoki, meg rudi, stb., amiről tudom, hogy mérgező. De a chipsnek az összetevői között semmi olyan nem látok, ami ártana neki. A tápjában is benne vannak ezek.
2017. szept. 5. 13:36
 8/13 A kérdező kommentje:

És itt a koldulas meg potenciális nevelési probléma nem érdekel, csupán az egészsége szempontjából érdekelne a dolog.


Én nem adnék neki mindig amikor néz, csak néha. Es akkor is kapna amikor épp nem néz.

Egyáltalán nem szokott koldulni amúgy, az első fél percben nez aztán csak lefekszik nyugodtan. Már rájött, hogy nem azon múlik, hogy kap-e valamit hogy mennyire néz, hanem csak azon, hogy épp akarok neki adni vagy sem. Szóval nálam kunyeralassal semmit nem érne el, ezt ő is tudja, mert mindig csak akkor adok neki valamiz ha épp ugy gondolom, nem akkor ha néz.

2017. szept. 5. 13:41
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
A kutyát következetesen kell nevelni nem pedig ‘néha’. Nem tudom mivel etetsz, de ha neked a chips és a táp összetevői hasonlítanak akkor ott komoly gond van. Semmi szüksége sóra és egyéb fűszereke, tartósítószerekre.
2017. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"burgonya, napraforgóolaj, só"

ezek a tápban is benne vannak, erre gondoltam


most épp Acanát kap, ezután pedig Happy Dog Supreme gabonamenteset fog enni majd

2017. szept. 5. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!