Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a menete? Hova kell fordulni?

Mi a menete? Hova kell fordulni?

Figyelt kérdés

Külföldre(Anglia) költözésnél mik a feltételei hogy a kutyámat is magammal tudjam vinni?

Az állatorvosunkat kérdeztem nem tudja!

EZÉRT fordulok az oldalhoz.

Oltva,csipelve van.

Csivava kutya.(már ha ez lényeg)



2017. szept. 5. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Utlevél oltási könyv, minden oltásával és chipszámmal, ez az alap, de pl vámot is lehet kell fizetned (nem tudom, Angliába kell-e).


De olvass utána, hogy az adott városban mik a feltételek, mert Svájcban pl. az is ki van kötve, adott kantonba bevihető-e az a fajta kutya (de csivivel nem lesz gáz).

2017. szept. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2017. szept. 5. 07:14
 3/5 anonim ***** válasza:
2017. szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. szept. 5. 07:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Anglia az durva. Élő állat beutaztatása nagyon macera. Rendelkezni kell érvényes kisállat útlevéllel az tuti, és legutóbb amikor utána néztem kötelező karantén idő is van, de ezt a lenti linken meg tudod nézni, ha megy az angol, sajnos nekem döcögős.....


2. Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei (2012. január 1.-től)


Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785)

egységes európai állatútlevél kiállítása

A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)

A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 300 óra (1-5 nap) közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban engedélyezett gyógyszerkészítménnyel féregtelenítő kezelés Echinococcus ellen.

Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani! Az utazás megkezdése előtt legalább 21 napnak kell eltelnie a mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni oltástól!


Málta esetében információink szerint 2012. január 1.-től a beutazáskor a tulajdonos költségére állatorvosi vizsgálatot és féregtelenítő kezelést végeznek el.


Konkrétumokat itt olvashatsz, igaz angolul:

[link]

2017. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!