Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Durvább játék. Tiltsam, hagyjam?

Durvább játék. Tiltsam, hagyjam?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalan kutyusom és néha, bizonyos kutyákkal durvábban, morgósabban játszik. Ha a másik nem partner, nyilván elviszem onnan, de több barátja is van, akivel egymásra találtak és örömmel tépik egymást. A tréner, akihez suliba járunk azt mondta, ha a másik benne van, nem gond ez - levezetik az energiáikat, nekem azért mégis sokszor van ingerem, hogy ezt leállítsam. Ti mit gondoltok? A kutyám domináns, más kutyákkal főleg, az zavar főleg, hogy a kisebb/gyengébb kutyákkal is ilyen tank néha - illetve tartok tőle, hogy berögzül nála, hogy ez az igazi játék.

2017. szept. 5. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másik kutya nem partner ebben akkor úgyis jelezni fog. Nyílván te is látod, hogy hol a határ így közbeavatkozhatsz de nem feltétlen szükséges amég a másik kutya nem tesz jelzést rá. A tiédnél sokkal kisebb, gyengébb kutyáknál persze nem árt az elővigyázatottság.

Különben a leírtak alapján a te kutyád viselkedése nem domináns. A legtöbb ténylegesen domináns kutya bele se megy a játékba.

2017. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hmm. Furcsa, én már nem tudom néha hová tenni. Hág is meg néha kutyákat. Persze tiltom, nem szokott sokáig próbálkozni.


Amit még dominanciának gondolok: ha jön egy új valaki, és szagolgatják egymást, ő sokáig szimatolja a másik hátsóját, viszont a sajátját már nem engedi csak rövid ideig. Van, hogy pörög is, nehogy a másik kutya komolyabban szemügyre tudja venni. Ha alapvetően szimpi neki a másik, akkor azért hagyja magát.

2017. szept. 5. 11:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs ezzel, ha tudod kontrollálni, más-más kutyák más-más módon játszanak.


Ismerkedésnél azért kezdésnek ne ezt a vadulós stílust használja (tehát ne rohanjon, nyomjon meg morogjon le kapásból másokat), játék közben mehet, ha a másik kutya is partner. Ha meg a másik kutyának nem tetszik, hívd el a tiédet.


Nekem is ilyen a kutyám, van pár haverja akivel kapásból egy húron pendülnek és összevissza tépik és csapkodják a földhöz egymást, imádják. Egy határozottabb kutya majd jelzi, ha neki valami nem tetszik vagy már túl sok.

Viszont beszaribb, érzékenyebb vagy jóval kisebb kutyáktól azonnal elhívom, amint látom, hogy "sok" nekik az enyém vagy illetve menet közben letiltom a vadulásról és utána már nyugiban, szépen elvannak.


A hágást tiltsd, az taplóság. :D

2017. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!