Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyünk mellé még egyet?...

Vegyünk mellé még egyet? Félni fog? Vagy milyen lesz a kapcsolat közöttük? SOS, mit tegyek? és hogyan?

Figyelt kérdés

sziasztook:)

13/ L vagyok,tavaly szeptemberben kaptam egy yorkit,minden álmom az volt:) és megkaptam szülinapomra,nagyon nagyon szeretem,és nagyon jól érzi itt magát,lassan 1 éves lesz,és kisfiú.Mindenki imádja!

és azon gondolkoztunk hogy kéne neki egy pajtás:) és most az egyik rokonunk barátnőjének születtek Bichon Bolognese kiskutyák,mondhatni olcsón,és ma születttek,és én úúgy szeretném,mert ha nem vagyunk itthon(ritkán van olyan:)) de akkor is..ha lenne neki egy barát,akkor biztosan megszeretnék egymást nem?most építkeztünk,1 éve,nagy házban élünk,elférnének ketten,és egy idő után szeretnék egymást nem?:) mert például csomót játszhatnának,de attól félek és ha bántani fogják egymást?vagy nem szeretik majd egymást? vagy féltékeny lenne a yorkim? anyum barátnőjének kettő yorkija van,annyit játszanak és szeretik egymást.

tesóm(19/L) is nagyon szeretné:) és anyum azt mondta hogy nemtudja,meg hogy fél hogy bepisil,meg a szőnyegre pisil,mert a yorkink se pisil mindig kint,van hogy a szőnyegre..de ha a bolognese-nek megtanítjuk hogy ki kell menni akkor a yorkim is ott végezné el a dolgát nem?:) és amíg nincsenek meg az oltásai a picinek? attól még lehetnének együtt?vagy hogy viselkednének?és mit mondjak anyumnak hogy vegyünk neki egy barátot(fiút vennénk):)

előre is köszönöm:$:)


2010. máj. 26. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a yorki szuka vagy kan?

és úgy engedd őket játszani, hogy a yorki nagyon kicsi kutya a bolognese megy közepesen kicsi... tehát 40%hogy megkapja és annyi. én inkább egy csivavát vagy egy yorkit vennék társnak.

2010. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

fiú a yorkim 2kg30dkg 8 hónapos

de ha kiskora óta együtt lennének?mármint a bolognese lenne itt kiskora óta,meg a yorkimmal lennének...mért bántaná?

2010. máj. 26. 14:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem bántaná ha meg van nevelve. De nem kéne szaporítókat támogat és nektek meg ki kéne ivartalanítani valamelyikeg.

Amúgy meg szerintem ez egyáltalán nem szükséges! Két kutya dupla pénz, idő stb nem feleannyi! Normális kutya kis időt meg többet is kibír egyedül! Ki kell bírnia. Nem lehet az élet mindig tök jó... Ha meg unatkozik akkor az a baj vele hogy nem foglalkoztok eleget, akkor viszont a másik kutya ugyanúgy csak unatkozna vele és csak eltanulná a rosszat tőle és még kevesebb időtök lenne rá. Szerintem jobb egy kutya akinek mindent megadsz. Hidd el nem hal bele ha egyedül van.

2010. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

de én nagyon szeretnéééém:(

most akkor utálnák egymást? vagy bántanák egymást?:(

a lényeg hogy most akkor nem türnék el egymást és bántanák egymást????

anyum barátnőjének is kettő van,és semmi baj nincs velük,mindegyiket ugyanugy szereti,megszokta egymást a két kutya,és a két kutya is imádja egymást,játszanak...stb

most akkor ők ?? yorki & bolognese?

2010. máj. 26. 15:53
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Kan mellé nem vennék kant. Hiába pici méretűek, arányaikat tekintve pont ugyanolyan keményen össze tudnak verekedni, mint két nagy termetű kan kutya. Szukát kéne mellé választani, és a szukát ivartalaníttatni még az első tüzelés előtt, így nem lenne gond a leendő keverék kölykökkel.


Az, hogy két kutya hogy jön ki egymással, a kutyák szocializáltságától, nevelésétől függ.

Milyen a yorkid? Más kutyákkal barátságos, jól kijön velük? Egyáltalán játékos?

A kölyök biztos, hogy barátságos lesz, egyenlőre csak a mostani kutyán múlna.

Mire elhoznád az új kutyát 8 hetesen, addigra már 2 oltása kell, hogy legyen, egy parvo és egy kombi. Gondolom, a már meglévő yorki is oltva van, így a kicsi nem kapna el tőle semmit. Nagyobb veszélyforrás az, amit akár te a cipődön hazavihetsz az utcáról.

A szobatisztaságot a nagy nem fogja eltanulni a kicsitől.

Ha ennek a kutyának sem tudtátok megtanítani, a következőnek sem fog menni.

És amúgy igen, amíg nem tanulja meg, hova végezze a dolgát, addig bepisil, bekakil, akár a szőnyegre is. Ez az időszak min. 1-2 hónap, de sokszor jóval több. Addig takarítani kell utána.

El kéne gondolkozni azon, hogyha egy 8 hónapos kutyával szobatisztaság problémák vannak, akkor hogyan bírnátok el kettővel?

Valami nagyon nincs rendben a neveléssel. Vagy nem jól van ez a téma a kutya buksijában (rosszul, nem következetesen lett megtanítva neki, és nem tudja, mi a helyes, és mi a helytelen), vagy főnöknek hiszi magát, és jelöl, felülír, kinyilvánítja, hogy ő az úr a háznál.

2010. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi hogy így leírtad.

a 8 hónapos yorkimnak megvannak az oltásai,jól nevelt,egyedül a szobatisztaság nem sikerül neki mindig,de legtöbbször a kutyapelusra megy.más kutyákkat jól kijön,elszoktuk vinni anyu barátnőjéhez,amiről mondtam hogy van az kettő kutya akik jól kijönnek,na ott nagyon jól elvan,játszanak,puszit is adnak egymásnak,van egy középméretű kinti kutya,azzal is elvan,volt itt egy másik kutya,az is yorki,az félt a yorkimtól,pedig csak szagolgatta,és játszani akart vele:)

de van egy másik yorkis ismerősünk,neki nagyméretű a yorkija,vele nem annyira van el..de egyre jobban vannak el:)

és azért is lenne jó mellé mégegy mert biztos eljátszanának,vagy inkább ne vegyünk mellé..de pl amikor én tanulok..most is tudnának játszani,még mindig csak azt a példát tudom előhozni,ahol két kutya van,és úgy elvannak ketten,játszanak,futkoznak,és mindegyik kan ott is,és az egyik nagyobb a másiknál,annyira örülnék ha lenne még 1 bolognese,vagy havanese

melyik a nagyobb bolognese vagy havanese?

most akkor nem ajánljátok?:((((

tudom hogy a cipőmmel is bevihetem a betegséget a kutyusnak,amikor a yorkim picike volt,amikor megkaptam,csak a fenti szinten volt,és le csak a kezembe vittem le,nehogy a cipős dolog legyen,hogy valamit elkapjon,aztán mikor több oltása lett,mmár lent is voolt,mostmár lent és fent is van:)

mit tegyek akkor ? bántaná?de hát miért?

volt itt egy vadászgörény,azt se bántotta,inkább a nagyobb kutyákra morog,mint a spániel,arra morgott:)

féltékeny lenne a yorkim? haragudna?

2010. máj. 26. 16:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi de te mindig ilyen nyavalygós vagy? Most mondom hogy nem bántaná. Miért bántaná ha normális kutya? Az a baj hogy a kutyának az ember a legfőbb társa és egy másik kutya nem elégíti ki! Attól hogy van társa még neked ugyanannyit sőt többet kell foglalkozni vele. Ha egy kutyád van akkor sokkal több időd van foglalkozni vele.! Nem kell minden a kutya feneke alá tolni, igenis ki kell bírnai annyit amíg tanulsz meg iskolába vagy! Ez nem egy plüss jaj de szeretnél mégegyet! Nem lehet hogy elsőt már untad és azért hajtasz egy újabb cuki kisbabára?
2010. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
MICSODAAAAA?????? normális vagy? bocsi.de soha nem unnám meg a kutyámat,egyszerűen jót akarok neki,oké megértettem hogy nem bántaná,rendben.....soha nem tudnám megunni,úgy szeretem ....nem bírom elmondani,nélküle nem bírnék élni..és akkor szerinted meguntam????????SOHA!
2010. máj. 26. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hihetetlen, de én is hasonló helyzetben vagyok. A yorki kan kutyum most múlt 1éves márciusban. Sajnos ősztől többet lesz egyedül, mert dolgozni fogok. Én is ezen agyalok már egy ideje és képzeld én is bolognese-t szeretnék. Szerencsére az én yorkim nem mini meg ilyenek (majdnem 4kg). Ugyanezeken a dolgokon filóztam, hogy jobb lenne neki egy társ, vagy csak problémák lennének belőle. Én amúgy úgy döntöttem, hogy még várok vele legalább nyár közepéig és utána hozok döntést.

2010. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

szia:)

én mi sem tudnánk most elhozni a kutyust,ma születtek:) és jövő héten megyünk megnézni..te nem félsz attól hogy mi lesz ha ketten lesznek?

2010. máj. 26. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!