Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sírba visz a kutyám, mit tegyek?

Sírba visz a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8446895-mit-..


ez egy előző kérdésem, aki ott kommentelt az már tudja miről van szó, a lényeg viszont hogy azóta sokkal rosszabb lett a helyzet már az őrületbe kerget, lassan inkább meghalnék minthogy kimenjek vele sétálni.

Mostanra nem ugat ha kutyát lát, de valahogy lemered, hívásra nem jön, próbál lefeküdni és meredten bámulja a kutyát, ilyenkor csak húzni tudom, de még vonakodik is, amellett hogy baromi ciki nagyon megterhelő mert megnőtt. A másik hogy ha kutyás jön szembe akkor erővel le akar feküdni és olyan 15 méteres távolságból elkezd settenkedni, ha leültetem akkor is görnyed le, más kutyák nem értik mit csinál így idegesek tőle, sehogy nem tudom kinevelni belőle, annyit tudtam elérni hogy még mielőtt lefeküdne leültetem és akkor megül a fenekén még elhalad a másik kutya, de néha felugrik és ugat(ez ritka). Agresszív őrjöngő kutyára ő is hasonlóan reagál, le lehet állítani, de ez sem kellemes (morgó kutyára nem figyel) ha oldalt jön kutya vagy mögöttünk, esetleg előttünk halad azzal nincs baja, néha forog vagy le akar feküdni, de egészen kontrollálható. Vannak esetek mikor meglát egy kutyát (bármilyen irányban) és lefagy nem mozdul csak figyeli, leül, de jönni nem akar. Sokszor úgy alapból sem akar jönni, megállunk hogy szaglásszon (mert menet közben nem tud vagy nem akar) ilyenkor néha én is elbambulok és mikor ránézek ő is csak bambul ki a fejéből. Sokszor egész séta alatt megy a huzi-voni, vagy nem akar jönni, vagy 5 percenként megáll "bámészkodni" Eddig azt hittem hogy azért csinálja mert nem volt alkalmam kutyákhoz oda engedni (a viselkedése miatt) de ha el is viszem kutyás haverhoz akkor max körbe ugrálja aztán hali, tovább nem érdekes(az sem akivel csak havonta 1x találkozik). Kutyához oda engedni lehetetlen, az elmúlt hónapokban 1x sikerült amikor is egy pad választotta el őket egymástól, máskor lehetetlen mert ha félre ültetem az egy jel a másik kutyásnak hogy probléma van vele, ha settenkedve közeledik az attól meg a kutya ijed meg. Ha közel is kerülnénk annak ugatás és őrjöngés lenne a vége. Ugye a másik kérdésnél mondták/mondtátok hogy legyek érdekes fogjam fel máshogy, de ezt épeszű ember nem tudja elviselni, már a séta elején azon jár az eszem hogy "na ma mivel fog felbaxni?". Mivel próbálkozzak még? mit akar már? nem értem, miért csinálja ezt? amúgy az a kérdés után bele húztam, már nagyon jó volt minden amikor is egy kistestű dög megtámadta és minden össze dőlt, azóta egyre rosszabb és rosszabb minden, azt a támadást még 3 támadás követte, így a kistestűekkel már alapból agresszív, akkoriban behívható volt, már nagyon bizakodó voltam hogy minden rendbe jön de nem... csak süllyedünk és süllyedünk. már nem látok kiutat. Talán annyi pozitivum van hogy egyre közömbösebb más kutyákkal, nem őrül meg rögtön, egész kontrollálható de a parancsokra már nem hallgat, az a támadás óta nem engedtem el mert nem jön már vissza, jutalomra sem, bármi után elfutna, nem áll meg parancsra...konkrétan minden összedőlt az a nyanvadt kis dög miatt. Van valakinek tapasztalata vagy ötlete hogy mi az istent kezdjek vele? mert lassan sírba visz...


ui: ha hagyom lefeküdni akkor vár amíg a másik kutya oda ér és mikor már pár méterre van felugrik és ugat. Erről már fél éve nem tudjuk leszoktatni. nyaralni is vittük, szörnyű volt. volt hogy már a kezdetektől nagyon őrjöngött, 1x oda tudott jönni a másik kutya, a többi alkalommal vagy csöndben volt vagy ugatott, vagy felugrott és őrjöngött pedig a közelünkben sem voltak, semmit nem akart csinálni csak feküdt, ha sétáltunk ugyan úgy ment a huzi-voni...(nem ő húz engem hanem én őt)


2017. szept. 5. 20:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Ez így eléggé összetettnek tűnik.

Sajnos szerintem ez már az a probléma szint melyet "táv gyógyítani" nem lehet. El kellene menni egy kutyasuliba, ahol egy kiképző megfigyelve téged és a kutyát, és a kutya reakcióit, tanácsokkal fog ellátni hogy jó irányba tereljen. Ott fegyelmezett kutyákkal lehettek együtt akik már rutinosak, vagy tudják az oktatók mit lehet tőlük elvárni.

2017. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
51%
Ide elsősorban neked kell pszichológus. Akár mehetsz úgy is hogy ott van a kutyád mint egy párterápia. De ha szeretnéd én szívesen segítek nektek csak írj privában. Édesanyám szakmabeli :)
2017. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
sajna más kutyaiskola nincs a környéken, amiben voltunk oda nem viszem vissza, a "kiképző" a saját borderjét nem tudta megnevelni nem hogy az én kutyámat. Amúgy sem futna rá mert baromi drága, legutóbb is baromi sok pénzt ott hagytunk a semmiért.
2017. szept. 5. 21:01
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Vagy másik kutyasuli, vagy házhoz járó kiképző. Igen, pénzbe fog kerülni, sokba.


De nem is értem, bevállaltál egy akitát, holott köztudott, hogy nehéz eset. Akkor most te nem néztél ennek utána vagy azt hitted, hogy majd a tiéd lesz a következő Hachiko?

2017. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
utána is néztem és nem is reméltem hogy hachiko lesz (akkoriban még nem is láttam a filmet), csak alábecsültem őket. Nem gondoltam hogy ekkora átok ez a fajta. Kutyaiskola mint mondtam nincs a közelben másik, kerestem, de ha lenne sem lenne rá pénzem vagy időm. Azért köszi.
2017. szept. 5. 21:11
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Akkor milyen tanácsra számítasz innen?
2017. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
bármilyenre ami nem a kutyaiskola. Legutóbb is sok jó tanácsot kaptam ami segített is, most is erre számítok.
2017. szept. 5. 21:15
 8/27 anonim ***** válasza:
34%
Ajándékozd el! Már nem a második kérdésed ez - legalább az ötödik - ahol a kutyádat és magadat alázod. Egy hozzáértőbb, türelmesebb gazdával a kutyád is boldogabb lesz, és te is megnyugszol. Bár akkor nincs miről oldalakat sírni... sorry, de ez az igazság.
2017. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
már gondolkodtam rajta, de soha nem tudnám oda adni senkinek, az talán még rosszabb lenne mint ez a szenvedés. Amúgy sem magam sem a kutyám nem alázom sehol, nem tudom ezt honnan veszed és már hónapok óta nem írtam ki kérdést.
2017. szept. 5. 21:27
 10/27 A kérdező kommentje:
úgy látszik pár hónap alatt sokat változnak itt a dolgok, régen még tudtak rendes választ adni az emberek, mostanra tényleg csak a szidás és a sablon szövegek mennek.
2017. szept. 5. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!