Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg létezik valami szakért...

Tényleg létezik valami szakértő, aki meg tudja állapítani hogy egy kutya agresszív vagy nem? Minek nevezik?

Figyelt kérdés

Vagy hogy tudom kideríteni hogy mit csinál egy ilyen "vizsgálaton"? (Ha létezik)

Elvileg egy ilyen embert fogunk hívni a kutyánkhoz (ismerősünk ismerősének az ismerőse) és nem tudom elképzelni hogy csinálja.



2017. szept. 5. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
kutyakiképző, kutya pszichológus.
2017. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, és mit csinál?
2017. szept. 5. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
megfigyeli a kutya viselkedését, megállapítja a problémát, kideríti az okokat, és meggyógyítja/megneveli a kutyát. röviden ennyi.
2017. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

(7) A

z e törvény és a végrehajtására kiadott jogszabály szerinti eljárásokban az ebek

viselkedésének megítélésében jártas szakértőként az a személy járhat el, aki az állatvédelmi

hatóságtól erre engedélyt kapott. Az engedélyezéssel egyidejűleg az állatvédelmi h

atóság

nyilvántartásba veszi a szakértőt. A nyilvántartás tartalmazza az ebek viselkedésének

megítélésében jártas szakértők természetes személyazonosító adatait. Az állatvédelmi

hatóság a honlapján közzéteszi a szakértői névjegyzékben szereplő személy nevé

t, telefonos

elérhetőségét, valamint elektronikus levélcímét.

2017. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínű megcsinál pár tesztet, hogy bizonyos szituációkban hogy reagál a kutya. Pl. ha eszik egy műanyag karral megpiszkálja (harape vagy sem). Másik kutyával hogy viselkedik pórázon (esetleg anélkül). Én ilyenekre gondolok. Ezt szerintem kiképző vagy etológus szakember fogja csinálni.
2017. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy egy kutya agresszív-e vagy sem, ahhoz nem kell szakértő, elég könnyen észre lehet venni.

De egyébként igen, bele kell vinni a kutyát különféle szituációkba, és megnézni, mire hogyan reagál.

2017. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!