Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutya, ha nem...

Miért morog a kutya, ha nem vele foglalkozok?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesítő tud lenni, szinte egész nap ezt csinálja. Még elalváskor is ezt hallgatom. Pedig sétáltatva van rendesen, reggel kb. 30 perc, este 50 perc. Séta és evés után egy darabig nyugi van, de aztán megint elkezd "háborogni" ha mással foglalkozok. Általában az is elég neki, hogy ha leülök mellé, akkor nyugton van. De ha a szoba másik végében vagyok akkor morog folyamatosan. Nem szokta pedig elérni amit akar evvel, mert nem szoktam ilyenkor odamenni hozzá, hogy "megvigasztaljam". Általában figyelmen kívül hagyom, de sokszor rá is szólok mérgesen, hogy hallgasson már el, és olyankor pár percig nyugton van. De aztán megint elkezdi. Az utóbbi években kezdte el ezt csinálni, tudtommal nincs testi fájdalma. Ez unalom, vagy szeparációs szorongás lehet esetleg? Az esti séta és evés után csinálja a legintenzívebben egyébként.

Ha simogatom néha aközben is csinálja, de azt már inkább amolyan elégedett, dorombolás jelleggel. Úgy emlékszem, hogy az ivartalanítás után lett ilyen "morgolódós", de lehet, hogy a korral jár. Bár még nem öreg kutya.

Hogy szoktassam le róla?



2017. szept. 6. 01:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Rossz beidegződés szerintem.

Folyamatos tiltás amíg meg nem érti,hogy ezzel nem ér el semmit,és nem szabad!

2017. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!