Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hirdeti a vemhes kutyáját...

Hirdeti a vemhes kutyáját eladásra?

Figyelt kérdés

Van egy Facebook csoport, ahol eladó tárgyakat lehet hirdetni. Az utóbbi időben elkezdtek állatokat is hirdetni ("sharpei" kölykök 38 ezerért, "sziámi" macskák 15 ezerért), köztük egy vemhes "mopsz" kutyát 168 ezerért, és egy másik hirdetésben a leendő kölykök apját 65 forintért.


Egyértelműen szaporító, és már többször rászóltam, hogy ezt ugye nem gondolja komolyan? Ekkor letörölte a hirdetést, aztán újra felrakta. Beszéltem a csoport adminjával, hogy ne engedje a szaporítókat érvényesülni, hosszasan mondogattam neki, hogy ez mennyire rossz dolog, és megígérte, hogy szabályzatba beírja, hogy tilos állatokat hirdetni, a meglévő hirdetéseket pedig ellenőrzi, letörli, de nem tett semmit.


Az ilyenekkel mit lehet kezdeni? Mármint ezzel a szaporítóval. Vemhesen eladni a kutyát, hát normális ez?? Szerintetek?



2017. szept. 6. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valamelyik állatvédőnek szólhatsz. Sajnos ma, Magyarországon a szaporítás nem meríti ki at àllatkínzás fogalmát. Mikor kobozzák az állatokat akkor is inkább a tartási körülmények miatt teszik, nem az ész nélküli szaporítás miatt. (BTW. Én tanfolyamhoz kötném az állattenyésztést.)
2017. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez a baj sajnos. :( Errefelé nincsenek állatvédők, talán én vagyok az egyetlen, de koromból adódóan (17) nem nagyon tudok tenni semmit, de nem is támogatnak benne, mert azok "csak állatok".


Írtam oda egy hosszú szöveget, majd kiderül mi lesz, most fotelharcos leszek, de innen mindent meg próbálok tenni, aztán megint beszédem lesz az adminnal...

2017. szept. 6. 17:07
 3/6 A kérdező kommentje:

Megkaptam a hirdetőtől az értelmes választ:


"Szerintem meg a saját tulajdonoddal foglalkoz! Idióta"

2017. szept. 6. 17:10
 4/6 bollocks ***** válasza:
92%
Van egy viszonylag új kezdeményezés, Szurkolók az állatkínzás ellen, esetleg őket kérdezd meg, hogy mit javasolnak ilyen esetben.
2017. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel a NAV-nál, főleg ha még oda is írja az árat. Ha ilyen pénzekért árul kutyát számla nélkül, úgy megbüntetik, hogy csak na! Persze ez sem végeleges megoldás, de talán elveszi a kedvét :(
2017. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a minap láttam egy hirdetést, ahol vemhes "akitát" árultak 40 ezer forintért. Másik meg shiba szukákat akart vásárolni de csak ivarosakat elfogadható áron...Nem is értem az ilyet. A legszomorúbb, hogy van is, aki ad el az ilyen görcsöknek.
2017. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!