Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem furcsálljátok ezt a...

Ti nem furcsálljátok ezt a nagy dobermann, husky meg akita mániát mostanában?

Figyelt kérdés
Kijött valami új film/mese, hogy mostanában mindenkinek ilyen kutya kell/ilyet vett magának?

2017. szept. 6. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A husky mindigis nagyon népszerű volt, mivel hasonlítanak a farkasra. Rengeteg Trónok Harca rajongó emiatt vett az évek során emiatt husky-t, olyan szinte emelgedett tőle a huskymánia, hogy az egyik színész már megkérte a nézőket, hogy álljanak le. [link] Meg úgy alapjáraton is divatkutyák a kinézetük miatt.


Az akita inu félig a Hachiko miatt lett népszerű, félig pedig azért, mert kinézetben hasonlítanak a huskykra. Ennél a kutyafajtánál még gyakoribbak, hogy valaki nem vesz tudomást arról, hogy milyen szörnyetegek tudnak lenni, ha nem a megfelelő kezekbe kerülnek. A doge mémek is elősegítették a népszerűségét, bár azokban igazából shiba inu szerepel. [link]


A dobermann mániának nem tudom mi lehet az alapja, valószínűleg a külső.

2017. szept. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*emelkedett
2017. szept. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Kinézetre mennek.


De,hogy milyen a kutya jelleme,mennyit kell vele foglalkozni,hogy kell ápolni,milyen gazdának valóak. Annak már nem néznek utána!

2017. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is meglepő. A husky egy időben nagyon népszerű volt, most úgy látszik, megint "szezonja" van. Az elsőnek igaza lehet, hogy a trónok harca miatt.

Azt hittem, a Hachiko már lecsengett, 2009-es a film, de nem, még mindig akitát akar minden második kislány.

A dobermann pedig szintén újra népszerű lett, nem tudom miért, semmilyen dobis film nem jött ki mostanság.

2017. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A Husky mindig is népszerű volt amiért évente leadják legalább 2-3 szor a Paul Walkeres Huskys filmet, az Eight Below-t és a Trónok Harcában is folyamatosan szerepelnek.

Az Akitára szintén lehet mondani, hogy a Hachiko film miatt népszerű és emellett a "doge" internetes 'meme' is növelt a népszerűségén. (Még akkor is ha az eredetileg Shiba Inu)

A Dobermannról annyira nem vettem észre, hogy sokkal népszerűbb lenne az utóbbi időben bár tény, hogy sok kérdés akad róluk itt is.

2017. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
En a mudi maniat nem ertem. Mostanaban egyre tobbet latni varosban is pedig azert nem pont arra talaltak ki, es itt is folyton ajanljak.
2017. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, számból vetted ki a szót! Pont erről akartam kérdést kiírni. Itt tényleg mindenkinek mudit ajánlanak, gyakran olyan helyzetekbe, ahova egyáltalán nem való, mint az egyik mostani kérdésnél egy óra foglalkozás mellé, de ajánlották már őrző-védőnek is.
2017. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Border collie-t is fűnek fának szokták ajánlani.
2017. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akita, dobermann, mémetjuhász, svákci fehér juhász, border collie, husky, mudi, stafford, de a malinois, sőt, a holland juhász is egyre divatosabbak. A küllemük és a csak a jó tulajdonságokat kiragadó, részben ismertetett jellemük miatt. A maradék 340 fajtát az ilyen divat gazdák nem is ismerik, nem is érdekli őket. A német juhász és a dobi már régóta divat, ott látszik mennyire megsínylette a fajta ezt. A borderen is egyre jobban kiütközik. A többi fajta pedig csak igazán most fog ebbe tönkre menni.
2017. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jajjj valóban, a mudit is nagyon sokan szokták ajánlani nem neki való helyre. Meg a border is rémlik több kérdésből is.

Hát elég nagy befolyása van a sorozatoknak/filmeknek is akkor továbbra is. Elolvastam a cikkeket, amiket küldtél első válaszoló, hát nem kicsit lepődtem most meg :/

2017. szept. 6. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!