Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok mondani olyan kutyafajt...

Tudtok mondani olyan kutyafajtákat amelyekre jellemzőek a lent felsorolt tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Közepes méretű(ne túl kicsi de ne is túl nagy)

Okos-tanítható-lehessen vele trükközni

Naponta kb.1 órát tudok vele foglalkozni, akkor tudjon velem lépést tartani (úgy értve hogy mozgékony legyen)

Aztán meg, lehessen őt simogatni szóval hogy le tudjon nyugodni. Nem kell hogy hiperaktív legyen de ne is olyan folyton egy helyben ülős típus .

Van egy cicám nem feltétlenül kell kijönniük mert a macska az nem éppen az a barátkozós típus csak ne akarják egymást bántani. Nagyjából ennyi


Én eredetileg a border collit néztem ki (kinézet alapján, tudom hogy nem úgy kell kutyát választani azért teszem fel a kérdést mert már rájöttem) csak hát annak túl nagy a mozgásigénye ezért nálam nem érezné jól magát:(.



2017. szept. 6. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Az egy óra foglalkozás az kb semmi. Ilyen helyre mozgékony kutya nem való. Neked inkább egy nyugodtabb kutya kéne, pl a nyugodt menhelyi keverék.
2017. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

MUDI.

Az itt soroltakat lazán teljesíti, minden kívánalmadnak megfelel. :)

2017. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Jaj ne, csak mudit ne!!! A mudinak nem elég egy óra foglalkozás! Annak a borderhez közeli a mozgásigénye.
2017. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Van egy rossz hírem átlagban a közepes testűeknek elég nagy a mozgásigényük.


Napi 1 óra foglalkozás meg nagyon kevés bármilyen fajtát is nézünk.


Ha csak ennyit vagy képes foglalkozni egy kutyával akkor egy idős menhelyi kutyust fogadj örökbe.


Túl kevés amit amit biztosítani tudsz,szóval napi 1 óra foglalkozással inkább egy hörcsögöt ajánlok vagy tényleg egy idős kutyust.

2017. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Uszkár, ha azon az egy órán kívül belefér még napi 3-4 eü séta. Ha ez nem fér bele akkor sajnos alkalmatlan vagy kutyatartásra.

A Mudi pedig egy borzalmas javaslat mert neki 1 óra foglalkozás nagyon kevés.

2017. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

A napi 1 óra nagyon kevés, a bordernek aztán végképp az.

Ha mozgékony kutyát szeretnél, akkor annak sokkal több foglalkozás szükséges.

Érdekes lenne, hogy csak lakásban, csak udvaron, vagy is-is tartanád.

Egyébként a fenti feltételeknek rengeteg keverék kutya is megfelel, nem feltétlenül kell fajtában gondolkodnod. Első körben érdemes lenne a menhelyeken szétnézni.

2017. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Csak tudnám, egyesek miért írják be mindenhova a mudit. Kőkemény munkakutya, napi egy óra foglalkozással egy folyton ugató, mindent terelni próbáló idegroncs lenne.
2017. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

A bordert és a mudit felejtsd el, ezt mint border tulajdonos mondom. A kutyám képes két óra intenzív labdázás és játék után csúnyán nézni ha abbahagyom, pedig a nyelve a földet súrolja és mégis. Ebből a hosszú labdázásból naponta többet is be kell iktassak, és a sétákat még nem is említettem. A mudi hasonló eset.


Neked vagy egy idős kutya kell, vagy valami alacsony mozgásigényű. Nem tudom hogy lakásban vagy udvaron tartanád, de udvaron rövid szőrűt nem lehet tartani, és a közepes méretű kutyáknak szinte kivétel nélkül nagy a mozgásigénye.

2017. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Úgy értve egy óra hogy az csak a mozgás (de általában több lesz csak egyik nap nem tudok vele egy óránál többet mozogni). Kint tartanám.

Nem muszály fajtisztának lennie csak arra gondoltam hogy írtok egy pár fajt és hogyha annak a keveréke benne van egy menhelyi kutyában akkor ő lesz az esélyesebb.

2017. szept. 6. 20:31
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Akkor viszont hosszúszőrű menhelyi keverék.


A faj pedig = kutya, macska, elefánt

Fajta = border collie, magyar vizsla

2017. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!