Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát be lehet tanítani,...

Kutyát be lehet tanítani, hogy ne lehessen megmérgezni?

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=zwJgnBQiJho Dobálnak neki kaját, és nem érdekli. Az én kutyám ezt úgy tudja, ha mondom neki, hogy fúj, de amőgy, szerintem ha nem lennék ott, simán megenne mindent, ha bedobnának neki valamit. Hogy lehet erre betanítani egy kutyát? Kölyökkora óta kell nevelni erre? Mennyire nehéz?
2010. máj. 26. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt kell betanítani, hogy csak tőled fogadjon el kaját.
2010. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Esetleg leírnád, hogy kezdjem el, vagy linket tudsz adni, ahol leírják részletesen?
2010. máj. 26. 15:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen be lehet tanítani. Legjobban kutyaiskolában. Arra kell megtanítani, hogy csak azt az ételt fogadja el, illetve eheti fel a földről amit te, vagy a családod ad neki. Meg lehet otthon is tanítani, de egészen összetett munka ez, melyhez szükséges lehet az egész család.
2010. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Előző vagyok. Nem vagyok kutyakiképző, ezért konkrétumot nem tudok mondani. Érdeklődj állatorvosnál, kiképzőnél.
2010. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaiskolába el kell vinni, és ott megtanítják neki.
2010. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy idegentől ne fogadjon el kaját, az egyszerű. Szerezz néhány idegent, akik finomságokkal, gügyögve közelítenek a kutya felé, és a kutya ahányszor megpróbálja elvenni a kaját, koppintsanak az orrára. Amikor már nem fogadja el, hanem rád néz, jutalmazd meg! Minél több idegennel, és minél többször gyakoroljátok, annál biztosabb lesz benne, hogy ha idegen felé nyújt ételt, az rossz dolog. A bedobálásra meg a talált élelem megtagadása a feladat, de azt tényleg nagyon nehéz úgy, hogy akkor is tudja, ha nem vagy ott. Elég bonyolult, de talán a legbiztosabb eredményt akkor tudod elérni, ha felteszel egy webkamerát oda, ahol élelmet fog bedobálni valaki, illetve egy mikrofonra és egy hangszóróra is szükség lesz. Ha rámozdul a kajára, letiltod. Így elvileg azt fogja hinni, hogy olyankor is kontrollálod, mikor nem vagy ott. De nagyon nehéz ügy, tényleg az iskola a legjobb megoldás.
2010. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
csak ugy tanisd h csak neked fogadja el a kezedből a kaját!ha valaki más add neki üvölsd rá vagy nyomd le a tarkóját de ha te adsz neki enni akkor meg dicsérd meg!:Dés néhányszor eljátszátok és a végén tudni fogja:D
2010. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Szerezz néhány idegent" Ez tettszik xD

Amugy én is csak a kutyasulit tudom javasolni.Nagyon összetett dolog ez...

2010. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Meg lehet tanítani. A kutyát motiválni kell a helyes viselkedésre. Én a következőket tanácsolom:

Fogj a kezedbe néhány jutalomfalatot, de úgy, hogy ne lássa, csak érezze az illatát. Mondd neki, hogy "ül!" és ezt gyakoroltasd vele többször. Minden alkalommal, ha leül, jutalmazd meg egy falattal. Ezáltal összekapcsolja majd a két dolgot: "a gazdi azt mondja, ül = hallgatok rá = leülök = finom kaja". Ezután, ha már ezt azonnal, könnyen megcsinálja, lépj el tőle, étellel a kezedben, és mondd azt neki, hogy "várj". Mivel tudja, hogy étel van nálad, valószínűleg fel fog állni, ilyenkor te ültesd le, (de ne menj közel hozzá) és távolodj el tőle. Közben a "várj" parancsot ismételd. Végül rakj le egy jutalomfalatot a földre, és közben mondd neki, hogy várjon. Ha föláll, vagy előbbre jön, anélkül, hogy te ezt engednéd, nem kaphatja meg a jutalmat. Ilyenkor azonnal szólj rá, hogy üljön, és várjon. Ne büntesd meg, ne szidd meg! Ha végül ülve marad, és nem akar odamenni az ételért, adj neki egy falatot, dicsérd meg. Ezt persze sokszor el kell ismételni vele.

Egy idő után tudatosulni fog benne, hogy a helyes az, ha ő vár, és nem indul az ételért.

Persze egy idő után az lesz az igazi eredmény, hogy ha szó nélkül leteszel elé kaját, ami nem a táljában van, nem veszi el, nem eszi meg. Ezt a parancsot minden családtagnak meg kell vele csinálnia, hogy azt is megértse, nem csak részedről ez a helyes viselkedés.

Én ugyan nem vagyok kutyakiképző, de egy pozitív motivációs kutyakiképzőtől hallottam ezt az ötletet, és én így nevelem a kutyáimat. Nekem bevált.

2010. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

iskolába vidd és szakember tanítsa meg.

Én azt javaslom, hogy azt tanulja meg, hogy idegentől nem fogadhat el kaját.

Ha arra tanítod , hogy csak tőled fogadjon el és teszem azt elmész nyaralni akkor gondok lehetnek.

2010. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!