Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers etetés. Ha a nyers...

Nyers etetés. Ha a nyers sertéshús fagyasztás előtt érintkezett nyers csirkehússal, így megfertőződhet a csirke Aujeszky vírussal? A csirkét fagyasztás után nyersen kapná a kutya. A sertés nem játszik, csak egy csomagba került a csirkével.

Figyelt kérdés
2017. szept. 7. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

a fagyasztással elpusztultak a baktériumok.

de azért mosd is meg alaposan mielőtt adod a kutyának.

2017. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Az Aujeszky mivel vírus, nem pusztul el fagyasztással. Ha érintkezett a csirke fertőzött disznóval akkor simán megfertőzödhet a kutya. Én nem kísérleteznék vele, főleg az utóbbi pár nap botrányai után.
2017. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Ma a boltokban csak ellenőrzött disznóhúst lehet kapni. Igen kicsi a lehetősége az Aujeszki vírusnak.
2017. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Inkább hő kezeld. Nekem azt mondta a doki hogy nem kell agyon főzni elég ha egyet forr, attól nem is fől át teljesen. Ha boltba is veszek neki húst mindig megfőzöm kicsit mer nem merek kockáztatni.
2017. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak: Aujeszkyre nem szűrik a disznó (illetve vaddisznó) húst, mivel emberre ártalmatlan, így lazán megveheted a boltban (vagy a falusi disznóölésből származó) fertőzött husit.

Én a teljesen átfőzöm, nem merek kockáztatni...szalámi, bacon sem adható, mivel a füstölés sem öli meg a vírust, kizárólag a magas hővel történő kezelés.

Azt mondanám, hogy biztos, ami biztos, főzd meg, vagy legalább forrázd le a disznóval érintkezett csirkehúst, úgy nyugodt lehetsz.

2017. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!