Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Udvaron élő kutyákat rá lehet...

Udvaron élő kutyákat rá lehet szoktatni hogy egy helyre járjanak kakilni?

Figyelt kérdés
Több kutyám is van, jó nagy területen, és sajnos ahol éri őket, oda csinálnak.Fűbe, járda mellé, mindenhova, nem győzöm összeszedni, és szinte egész nap keresgélhetném.Akinek sikerült már, csak az írjon, és hogyan sikerült?

2017. szept. 8. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
nem lehet, de kerttitszára lehet őket nevelni, csak napi 2-3x ki kell vinni őket sétálni, kint könnyebb össze szedni is mert látod hova rakták és a kutyák is jobban szeretnek a területükön kívül üríteni.
2017. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De lehetséges. A lényege, hogy mindig miután kakilt valamelyik, vidd el arra a helyre ahol szeretnéd, hogy piszkítsanak. Illetve ha valamelyikük jó helyre kakil, dícsérd meg vagy adj neki jutalomfalatot. Megjegyzem jó sok idő és türelem kell hozzá. Sok sikert!
2017. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani persze. Nem is egy nagyon hosszú idő, ha ügyes vagy 3-4 hónap alatt meg van. Csak legyél mindig a kutyáknál, ha üríteni készülnek azonnal vidd a kijelölt helyre őket és tartsd is őket addig ott, amíg nem végzik el a dolgukat a megfelelő helyen. Az ilyeneknél mindig az a kulcs, hogy a kutyának sohase legyen lehetősége a nem kívánt viselkedést produkálni, mindig irányítottan csak a jó viselkedést mutathatja. Ez ebben a pár hónapban egy éjjel-nappali feladat lesz.
2017. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanítani, de a legtöbb kutya egyébként sem fog arra a helyre piszkítani, ahol a legtöbb idejét tölti.

Én úgy csináltam, hogy az összes ürüléket a kert egy részébe összegyűjtöttem, és így, ahol érzi a szagát, oda végezte a dolgát. Nem tudom, miért, de nekem működött. Ilyenkor tanácsos sok időt tölteni a kutyák közelében, pláne, akkor, amikor tudod, hogy üríteni fognak, és dicsérd őket, ha jó helyre kakiltak, vagy ha látod, hogy erre készül, vidd a kijelölt helyre.


Egyébként az én kutyám kerttiszta kutya, ahogy az első írta, csak ha valami miatt kimarad egy séta, akkor tudja, hogy hova kell végeznie dolgát.

2017. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbálkozom a szoktatással mindenképp.Amúgy 5 kutya. és hát mivel dolgozni is kell napközben, nem könnyű ezzel foglalkozni.A kerttisztaság nem jó, mert nem tudok 5 kutyát naponta többször kivinni sétálni, amúgy is jó nagy területen élnek.
2017. szept. 10. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!