Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Happy Dog, Brit Premium vagy...

Happy Dog, Brit Premium vagy Josera a jobb összetétel alapján?

Figyelt kérdés

2017. szept. 8. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Melyik Happy Dog? Elég sok van...

Gyorsan megnéztem egy általános összetevő listát.

Szerintem a Happy Dogban túl sok a gabona, de a hamu csak 6,5 - 7% között mozog.(vagyis jó az emészthetősége)

A Brit Premium hústartalma meggyőző, de a hami aránya magas, 8%

Josera (Lamb&Rice) jó a húsliszt arány, de a hamu még a Britnél is több vagyis 8,4%

A fehérje tartalom az általam összehasonlítottaknál közel azonos, a Brit kicsit többet ír, de elhanyagolhatóan.

A hamu aránya azért fontos, mert minél kisebb a hamu értéke annál jobban hasznosul a táp (jobb az emészthetőség).

A Britben van napraforgó olaj, ami nehezen emészthető, és aránylag kevés benne a vitamin. Vitamin értékben a Happy Dog meglepően jó értékeket mutat.

A Josera vitaminok tekintetében kevesebbet mutat még Brittől is.

Ha az ár érték arányt nézzük, akkor a Brit magasan vezet, mert 5-600 Ft között van kilója, a Josera beltartalmához képest szerintem drága a maga 700Ft/kg-os árával, de lehet rossz webáruházat nézek. Az összetételét tekintve pedig a Happy Dog szerintem nagyon drága.

Ha ilyen kategóriában keresgélsz a Brit jó választás!

Esetleg ebben az árban nézd meg még a következő tápot: Fitmin. Jó az ára és az összetétele sem rossz.

Ha a Bitnél maradsz érdemes mellette néha főzni neki egy kis húst, és évente egyszer vitamin kúrát tartani neki.

2017. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Melyik Happy dog és melyik Josera?


A Brit premium egynagyon közepes táp, Pedigree és társainál jobb, de nem nagy szám. 8A Brit care viszont sokkal jobb!)


Happy dogból van az olcsóbb vonal (Natur croq, tenyésztői tápok), ezek nem képviselnek túl magas minőséget, de az áruk is ezt sejteti.

Van a korrekt árú Fit&well vonal, ami szerintem jó ár-érték arányú, jó minőségű, jól hasznosuló táp.

És van a Supreme sensible vonal, ami jó drága, de cserébe tök jó is. A nyulas, a tengeri halas és a struccos verziót is próbáltuk, nagyon jók.


Joserát annyira nem ismerem, de ott is vannak ócskábbak (Regular) és egészen jó összetételűek (Duck&potato).


Inkább egy drágább Josera/Happy dog tápot érdemes venni, mint Brit premiumot.

2017. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, a Happy dogban tényleg több gabona/burgonya van, mint a Josera jobb tápjaiban. Viszont nálunk a Happy dog magasan vert mindent, nagyon jól hasznosul, nincs puki sem.
2017. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pontos nevek: Josera Miniwell, Brit Premium Small breed és Happy Dog Supreme Mini. E három táp között vacilálok.
2017. szept. 8. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor Happy dog supreme mini>Josera miniwell >>>>>Brit premium small. :)
2017. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!