Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a kutyaiskola?

Mire jó a kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Megtanítják a kutyákat alapvető dolgokra, parancsokra, más kutyákkal van, szocializálódik. Lehet kérdezni a kiképzőktöl. Szorosabb lesz a kutya-gazda kapcsolat. De, ezeket mind meg tudom tanítani otthon, megnevelni, más kutyákhoz is eltudom vinni. Én csak a magasabb szintnek látom hasznát(Örző-védő...stb) Akkor milyen haszna van egy kutyaiskolának?
2010. máj. 26. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenki tudja otthon ezt mind elintézni, van akinek nincs ideje vagy türelme, de ez nem csak a kutyákról szól, kutyasuliban szerintem a gazdik is tök jól elvannak, eszmecsere, barátságok :) nálunk így müködik.
2010. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem
2010. máj. 26. 17:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudod mihez hasonlítanám? A nyelvtanuláshoz. Rengeteg segédanyag van, van szótár is, könyvek is, meg minden. Van aki meg tudja saját erejéből tanulni, van aki nem.


Én pl. azt vettem észre magamon, hogy a feladatok nagy részét pontosan tudtam, mint ahogy a neveléssel kapcsolatok nagy részét is, de valahogy mégsem csináltam rendesen, illetve túl hamar feladtam. Amióta sulizunk hétről hétre egyre több kérdésem van, és most látom csak, hogy mennyi mindent csináltam rosszul. Nekem nagyon sokat segít az alapfokú tanfolyam, pedig a kutya tudta az ül parancsot, a feksziket, a maradszot is már akkor, amikor odamentünk. Csak éppen nem csinálta meg minden helyzetben. Aztán voltak vele olyan problémáim is, mint pl. hogy nem tudtam, hogy amikor nekiront hörögve egy pincsi, és ő visszaszól, mi a helyes viselkedés a gazditól. Nyugtatgatni, vagy elrántani onnan, és megbüntetni, vagy elterelni a figyelmét, és ha sikerül megdícsérni. Ezért minden ilyen helyzetben másképp reagáltam, ami totál összezavarta a kutyát. Sok ilyen helyzet van, amire nem tudtam a helyes reakciót. Most, hogy már tudom, a kutya is sokkal jobban ért engem.

2010. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és azt még hozzátenném, hogy születésemtől kezdve kutyákkal élek, és elég sok kutyás ismerősöm tőlem kér tanácsot. MEg voltam róla győződve, hogy elég jól értek a kutyákhoz. Aztán a suli alatt nagyon sokszor rádöbbentem, hogy még mindig mennyi minden van, amit nem tudok.
2010. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A kutyaiskolában rendessen az az úgy tanítják a kutyát pl.: szájkosárhoz h jutalom falatot raknak a szájkosárba h úgy vegye ki a kutya mert ne legyen a szájkossárról rossz emléke!ott minden féle jól bevált trükkökkel tanítják az ebeket!
2010. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki képes segítség nélkül felnevelni a kutyát, ilyen esetben nagyon ajánlatos egy jó iskolát keresni.

Lehet, hogy a kutyádat el tudod vinni más kutyákhoz, oké. De egy kutyaiskolában sok kutya van egyszerre, játszhatnak, ráadásul egy jó kutyasuliban egy csoportba nagyjából azonos korú kutyák kerülnek. A kölyköknek nagyon jó, h egyidős fajtársakkal is találkozhatnak.

De amúgy, ha te meg tudod neveleni egyedül, és szocializálni is tudod, hát akkor ne vidd el:) Nem kötelező. Igazából és is saját magam neveltem a kutyusomat. Nem volt egyszerű menet, de nagyon nem bántam meg a sok türelmet és törődést. megérte:)

DE! Attól, hogy te erre képes vagy, nem biztos, hogy más is az. És ha valaki segítségre szorul ilyen téren, inkább menjen szakemberhez, minthogy később legyen egy neveletlen, sérül idegrendszerű kutyája

2010. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy egyedül megtanítod ülni de akármikor felléphetnek problémák amiket nem tudsz megoldani akkor is ha már megnevelted a kutyák.

Azon kívül ott megbízható kutyákkal barátkozhatsz akik egészségesek és normálisak. Ez az utcán vagy baráti körben nem biztos hogy így van. Találhatsz barátokat.

Otthon nincs biztonságos agility pálya (ami korántsem csak profiknak kell, bármelyik kutyának szórakozás).

A kutyának sokkal érdekes mint minden nap a kertben gyakorolni.

Értelsülhetsz kutyás dolgokról.

2010. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaiskolában nem a kutyákat tanítják, hanem a gazdákat. A kutya tud ülni. Persze hogy tud, születése óta százmilliószor leült már. És feküdni is tud, ha nem tudna, állva aludna. És maradni is. Nem őrizné a vakondtúrást, ha nem tudna maradni. A kutya mindent tud, az összes képesség bitokában van, amit tudnia kell egy jó kutya-gazda kapcsolathoz. Ellenben egy kezdő gazdi hogyan is tudná rávenni a kutyáját, hogy üljön le? Hiszen a kutya tud ülni, de a gazda nem tudja rávenni, mert nem tudja, hogy kell. Erre tanít a kutyaiskola. A kutyaiskola rádöbbent, ha hibázol. Kijavítja a botlásaidat, hogy nehogy összekeverd a kutyád. A kutyaiskolában ellenőrzött körülmények között, nagy szaktudású emberekkel körülvéve játszhat és szocializálódhat a kutyád. Nem olyan, mint egy kutyafuttatón, ahová a 12 éves lányka és 84 éves Józsi bácsi viszi le a Morzsit, és ő úgy tudja, hogy bele kell egyet rúgni, ha elkezd ásni. a kutyaiskolában ugyanazt ugyanúgy tanulja mindenki. Segíhettek egymásnak, megoszthatjátok az élményeiteket. A kutyaiskola megtanít nemcsak a kutyával élni, hanem a kutyával együtt élni, tartalmasan, élményekkel telítve.

Hát erre jó.

2010. máj. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tipikusan az a gazdi vagyok, aki azt hitte, milyen jól fog menni ez a kutyanevelés. Tévedtem. Szakemberekhez fordultam, már a második vizsgánkon vagyunk túl a kutyusommal. Ott jöttem rá, hogy mennyi mindent rosszul csináltam. Nem az a lényeg, hogy a kutyád tudjon ülni, feküdni, etc, hanem az iskola megtanított ENGEM arra, hogy hogy érjek el BÁRMIT a kutyámnál és BÁRMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT KÉZBEN TUDJAM TARTANI AZ EBEMET! Ez a legfontosabb. Ráadásul jó a társaság, mai napig járunk, hisz olyan mókás feladatok vannak, hogy a kutya is élvezi és én is. Igaz ennek költsége van, de szerintem megéri. A kutyatartást kutyaiskola elvégzéséhez kötném. Ráadásul ahhoz, hogy örző-védő tanfolyamra járjon a kérdező a kutyusával, teljesen kézben tartható ebnek kell lennie.
2010. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A Császár válasza:

A miénknek se ártott volna kutyaiskola.

Az egyik gyáva a másik meg szimplán hülye.

Attól megijed az egyik, hogyha a szomszéd elkezdi porolni a szőnyegét. -.- A másik meg olyan hülye, hogy a kaját se eszi meg ha nem a táljába tesszük. Ha egy idegen bejönne meg se harapná, csak odamenne hogy simogassa meg. OMG


De majd ha megdöglenek és újat veszek esküszöm az első dolog az lesz, hogy kijáratom vele a kutyaiskolát. Eddig is az volt a baj, hogy anyám vette a kutyákat. Az ezek előtti kutya amit anyám választott mentális gondokkal küszködött, ha vizet adtunk neki és a közelébe mentünk fel akart falni.

2014. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!