Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó dolga lenne...

Szerintetek jó dolga lenne nállam egy huskynak?

Figyelt kérdés
Minden nap 10 kilómétert futok tehá jöhetne velem. Napi 2x45 perc séta valamint minden hónapban kb. 3 hosszú túra az erdőben valamint ha kepmingezünk jönne velünk illetve nyaralásra is. Purina Pro Plan tápot kapna. Szerintetek elvezné az ittletet?
2017. szept. 10. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Az összes Purina táp hulladék kategória. - [link] ; [link]

A mozgással gond nem lenne ha ez ténylegesen minden napra szól. Ha nem akkor a 2x45 az rettentő kevés.

De ez még mindig csak a foglalkozás része. Ezen kívül nevelni is kell ami elég sok emberen kifogott már, bár az is igaz, hogy a legtöbb problémának a forrása a nem megfelelő foglalkozás.


Kevés az információ de ha a foglalkozást ezen a szintén tudnád tartani akkor igen. Viszont azzal számolj, hogy kb 1-1.5 éves koráig nem futhat intenzíven, így futni sem mehet veled, viszont a 2x45 perc séta már akkor is kevés lesz.

2017. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nem vihetem futni 1.5 éves koráig de akkor kb. Hány óra séta lenne az ideális? A nevelést azt megoldom nagyon jó képességeim vannak hozzá! Köszi a valaszt! Valamint akkor milyen tápot vegyek neki?
2017. szept. 10. 15:25
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Utolsó ha kertbem vann akkor bőven elég neki a 2x45 perc ha lakásban és nincs kiengedve akkor nem valaki még naponta geyzser se viszi el sétálni mi is naponta egyzser 1 órára visszük.Nagyon jó helye lenne nálad a husky nak
2017. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

#3

Akkor talán nem küllem alapján kellett volna kutyát választanod. Napi 1 óra séta egy átlagos kutyának elég, de bármelyik másiknak fajtának aminek nagyobb a mozgásigénye annak kevés. Pl Aussie, Border Collie és egyéb hiperaktív munkakutyák köztük a Husky. A kert pedig egy ingerszegény környezet számára. Azon kívül, hogy a kerítés elött elmennek a gyalogosok, autók más inger nem nagyon éri a kutyát. Ezért sem válltja ki a kert a sétát, semmilyen esetben. Hiába van neked 100m^2-es kert vagy 1HA.

Az pedig, hogy valaki (köztök te is) nem úgy tartja a kutyáját ahogy kell ne legyen már követendő példa. Ha valaki munkakutyát akar akkor vagy alkalmazkodik vagy nem vállal ilyen kutyát, de nehogy már a kutya kelljen alkalmazkodjon a lusta gazdájához aki napi 1 órával lerendezi és kész.


Azt pedig teljesen kizártnak tartom, hogy akár 1 óra akár 2x45 perc alatt le tudd annyira fárasztani a huskyt, hogy jó legyen mikor nekem napi 4 óra intenzív foglalkozás mellett is pörögnek még.



Legközelebb pedig mielött okoskodnál legalább arra figyelj, hogy "kettő" mondatodban ne 10 fölötti helyesírási hibád legyen.

2017. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Billy Herrington válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Attól hogy elviszed egy órát sétállni naponta a kutyád és utána megy vissza kertidíznek még nem jó neki. Persze jobb mintha sétáltatva se lenne de egy huskynak ez nagyon kevés, kert ide vagy oda.
2017. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Neharagudj, korán elküldtem és most látom csak hogy nem is válaszoltam a második válaszban feltett kérdéseidre. Ha futsz vele 10km-t akkor ennyi bőven elég mellé. Viszont ha úgy alakul, hogy nem tudsz futni vele akkor reggel egy rövidebb sétát mielött elmennétek munkába/iskolába csak hogy napközben ne pörögje túl magát. A reggelit én 45 perc és 60 perc körülire szoktam hagyni. Ilyenkor nem sok kutyával találkoznk szóval inkább séta és szimatolás. Délután pedig álltalában 2-3 órás sétára megyünk ha nem találunk kutyás társaságot. Ha találunk kutyás társaságot akkor 1-2 óra játék velük és ha a társaság megy akkor vagy sétálunk vagy ha valamilyen csoda folytán elfáradtunk mi is akkor irány haza.

Hétvégén pedig kutyaiskola és/vagy túra.


Nálunk olyan 5-6 hónapos kortól nőtt meg nagyon a mozgásigény. Addig fáradékonyabbak voltunk és utána keztük el fokozatosan növelni a távokat.



Tápot nem szeretnéd ajánlani mert minden kutyának más jön be, de ezek a jobb minőségű tápok: Acana, Orijen, Real Nature, Farmina ND, ToTW, Carnilove és a Brit Care. Biztos kihagytam párat de a felsoroltak mind jók.

2017. szept. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kutyával való foglalkozást ne kösd ilyen mereven időhöz. A kutya, akivel együtt élsz, meg fogja mutatni, hogy mit igényel: több fárasztást, több agyi munkát, erősebb nevelést. Ezekben neked kell majd változnod. Amikor döntesz egy fajtánál inkább azt gondold végig, hogy ha kell, az időddel mennyit tudsz variálni és a nevelésben mik a te határaid, meddig tudsz elmenni.
2017. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! A 2x45 peecet csak kb.ra írtam! Vannak olyan napok is mikor első 2 óram lyukas óra ilyebkor baratnőm malamucijával barátkoztatnánk. Jöhetnek még válaszok!
2017. szept. 10. 21:18
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem írtad, hogy lakás vagy kertes ház. Szerintem kínzás lakásban husky-t tartani, akármennyit viszed ki.
2017. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A kertes házunknak hatalmas a kertje és a hazba is bejöhet nyáron de telen meg ősszel kint aludna. Vettünk neki egy nagyon nagy kutyaházat neki ami szugetelt így telen ha nagyon hideg van ott akkor is meleg lesz de ugye ők bírják a hideget.
2017. szept. 13. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!