Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát, de a...

Szeretnék egy kutyát, de a szüleim nem engedik mit csináljak?

Figyelt kérdés
14/L vagyok. Már régóta próbálom rávenni a szüleimet egy kutyára, de most még sokkal jobban szeretném. Már azt is eldöntöttem milyen fajtát szeretnék:törpe schnautzer. Valahogy egy kutya gondolata mindig jókeddvel és reménnyel tölt el. Társas házban lakunk de van egy nagy udvar. Segítsetek hogyan tudnám rávenni a szüleimet egy kutyusra?
2017. szept. 10. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
szóval azt tervezet hogy majd napi 3x leviszed a "nagy udvar"-ba és mindenki boldog? mert el kell keserítselek az az udvar édes kevés egy kutyának. A fél napod rámenne a kutya lefárasztására... és ebben senki nem segítene, a kirándulásokról és táborokról is lemondhatsz, no meg az egyéb sok időt igénylő hobbikról is. Biztos ezt akarod? Meg aztán miből tartanád el? Miből vennéd meg? Miért akarod ráerőltetni a szüleidre ha ők nem akarnak kutyát? Szerinted a kutyának jó lenne olyan környezetben élni ahol megvetik?
2017. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ameddig a szüleid ellenzik addig nem erőltetheted rájuk az akaratodat. Ők kell megvegyék, oltassák, etessék, minden költségét állják, az egy fajtatiszta kutyánál vételárnál már nagy kiadás, hiszen 100-200ezer forint, további 100ezer a kezdeti kiadások. Nem mindenkinek van erre pénze csak úgy, mert a gyerekük akarja. Persze lehet keveréket is örökbe fogadni, de itt most maga a kutya tartást ellenzik.


Esetleg miért ellenzik? Nincs rá pénz, nem szeretik a kutyát a lakásban stb?


De hogy konkrétan válaszoljak a kérdésedre is hogyha nem engedik mit csinálj: semmit, várj amíg elköltözöl és azt tehetsz már amit akarsz.

2017. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy. Ha a szüleid nem akarnak kutyát akkor ha hosszas hiszti után bele is mennek akkor sem lesz az igazi. A kutya számukra csak nyűg lesz, te pedig egyedül nem fogod tudni ellátni az igényeit és fizetni a költségeit. Ha pedig bármi vita alakulna ki köztetek akkor jön a joker kártya, hogy jólvan kislányom akkor vagy ez van vagy megy a kutya.

Arról nem is beszélve, hogy a kutyának sem fog jót tenni mert ő csak értetlenül fog nézni, hogy mit tett amiért ennyire ellenszenves vele mindenki. A szüleidnek pedig sokszor ronthat a közérzetén ha a kutya csak játszani akar velük és odamegy de ők nem akarnak a kutyával foglakozni.


Ráadásul most kezdődött az iskola. Hogy szoktatnád szobatisztaságra? Lassan felvételi. Mi lesz ha az új iskolában nem lesz időd a kutyára?

A kutya nem egy-két hónapra szól hanem akár 15 évre is.

2017. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szeretnék?

Van 150-200.000 forintotok a kutyára?

A tartására 50.000Ft?

Napi több séta?

2017. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

A szüleid háza, az ő pénzük, ami nem csak a megvétel, hanem minden más kiadás (étel, felszerelés, oltás, plus zha valamilyen orvosi kezelésre szorulna...)


Másrészt egy kutya ~15 évig él. Te 14 vagy, 5 év múlva lehet egyetemre fogsz járni, oda meg nem tudod elvinni. Koleszba még talán, de úgyis egyedül lesz egy csomó ideig, plusz mire hazaérsz nem is lesz rá túl sok energiád/időd a tanulás mellett, magyarul szüleid nyakán fog maradni.

2017. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

3-4 év múlva fakt/magántanár/érettségi mellett nem lesz időd arra, hogy tanulj és napi 3 alkalommal levidd a kutyát sétálni, amiből ugye minimum az egyik egy 1.5-3 órás séta. Valamelyiket ezek közül el fogod hanyagolni, és mindkét esetben szív valaki. Középsuli melett, az első 2 hónapban 3-4 óránként le kell vinned sétálni, hogy tanulja a szobatisztaságot (vagy ugye össze pisili/szarja a lakást). Na már most, gondolom 2 tanóra között nem fogod tudni levinni, és ha a szüleinek lenne is rá ideje, nem hiszem, hogy úgy, hogy ellenzik, le fogják vinni.

Ezenkívül a törpe schnauzer 100 ezer forinttól kezdődik, ehhez jönnek oltások, kaja, bolha és kullancs elleni védelem, minőségi táp, játékok, fekhely, ivartalanítás, kozmetikus. Így az első évben 100 ezer forint simán elmehet a kutyára. És akkor még nem beszéltünk egy hirtelen jövő betegségről stb...

Hidd el, tapasztalatból mondom. Nálunk a családban 5 kutya jut 4 emberre (Apum, 2 tesóm és én (Anyum nem akkora kutyás mint mi, ezért csak vészhelyzet esetén segít be)). Most vagyok 11.-ben, gyakorlatilag magamra is alig van időm, nem hogy az állatainkra, bár én szerencsés helyzetben vagyok, mert ugye valaki más meg tudja csinálni helyettem.

Összességében úgy gondolom, hogy várj még egy kutyával, addig is legyen egy kevesebb törődést igénylő állatod (macska, hörcsög, teknős stb...). Olvass sokat a témában, és hogyha majd elköltözöl vehetsz egy saját kutyát.

2017. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Igazuk van, majd ha dolgozol és külön élsz, lehet kutyád, de ne a szüleid pénzén tarts.

Amúgy is négy év mulva egyetem, koli, akár külföld és a "kutyád" le lesz ejtve a részedröl.

2017. szept. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha a többi ötmillió ilyen kérdést sem tudod elolvasni, hogyan akarsz felkészülni a kutyatartásra? Két naponta van ugyanilyen kérdés.
2017. szept. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miért nem szeretnék.

- Nem szeretik a kutyákat?

- Lakásban nem akarnak kutyát tartani?

- Nincs elég pénz a kutyatartásra, vagy nem akarnak rászánni pénzt? (Vételár fajtatiszta kutya esetén ennél a fajtánál: 150-200 ezer Ft, havi eltartás átlagosan 10 ezer Ft körül, ebben nincs benne az állatorvos, kiképzés, kutyakozmetikus.

- Attól tartanak, nem fogsz vele eleget és megfelelően foglalkozni, és rájuk hárulnak a kutyával járó feladatok?

2017. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Én sem vennék úgy gyereknek kutyát, hogy én nem akarom.

Sok esetben a szülőre hárul majd minden.

Egy kutya elél 15 évet is.

Te 30 évesen is a gondját fogod majd viselni? Mert elél addig is...

Viszed magaddal ha elköltözöl majd, melletted lesz amikor már férjed és gyerekeid lesznek?

Nagyon sok minden történik ennyi idő alatt az emberrel, nem lehet elvárni, hogy kamaszként belásd mekkora felelősség.

És mint írtam legtöbbször a szülőre marad, ha a gyerek elmegy egyetemre vagy csak elköltözik, akár külföldre.

Egy kutya pedig napi több óra foglalkozást és sétát igényel.

Miért várnád el a szüleidtől, hogy ebben partnerek legyenek, amikor nem ők akarják a kutyát?

Már pedig valószínű, hogy rájuk fog hárulni sok minden.

Az anyagiakról nem beszélve.

Én a te korodbelieknek inkább egy kisemlőst ajánlanék, ami nem él olyan sokáig, olcsóbb és kevesebb idővel jár.

Pl egy rágcsálóval annyit nem kell foglalkozni, mint egy kutyával, mégis sok szeretet tud adni.

2017. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!