Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS. Kullancsot ki vizsgál be?

SOS. Kullancsot ki vizsgál be?

Figyelt kérdés

most találtam a kutyámban egy kullancsot, kivettem belőle és eltettem. Állatorvos betudja vizsgálni? Próbáltam hívni de még nem veszi fel. de ha nem akkor nem hívom feleslegesen.

van rajta kullancs elleni nyakörv, és pont tegnap fürdettem bolha kullancs távoltartó samponnal. de még elég kicsi és lapos a kis dög. csatolom a képeket róla:

[link]


2017. szept. 11. 09:54
 1/9 A kérdező kommentje:

Szerintetek lehetett fertőző?

ha az állatorvos nem , akkor ki tudja bevizsgálni?

2017. szept. 11. 09:56
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Senki. Ilyenről még nem is hallottam. Valószínűleg semmi baja nem lesz a kutyádnak, figyeld és ha valami van, vidd orvoshoz.
2017. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsi, lapos, akkor még nem szívott vért. nagy valószínűséggel, ha fertőzött is lenne, még nem fertőzte meg a kutyát.

A bevizsgálást állatorvos nem tudja megcsinálni. Ahol csinálják, ott is, mire megjön az eredmény, addigra, ha fertőzött lett a kutyád, már jelentkezhetnek a tünetei.

2017. szept. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak Lyme ellen van bevizsgálás beküldött kullancsnál.

Vannak gyorstesztek, amiket patikában meg lehet venni. De azok is a borelia-t mutatják csak ki és vérből.

2017. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. szept. 11. 20:01
 6/9 A kérdező kommentje:

most találtam benne még egyet. szintén pici és nem volt megszívva.

Ez nem lehet, hogy azért mert van rajta a nyakörv és kihullana belőle aztán?

egyébként hétvégén voltunk egy nagyobb túrán, és az miatt néztem most át alaposan többször.

lehet eddig is voltak benne, csak a nyakörv hatásos volt én meg nem figyeltem annyira, és időben kihullott belőle?

2017. szept. 11. 23:11
 7/9 anonim ***** válasza:

A nyakörvek és jó pár spoton hatása az, hogy még akkor megöli a kullancsot, amikor befúródik. Így a vérszívásig már nem jut el. Fertőzni meg vérszíváskor fertőz.

Jön a nagyobb kullancs szezon. A hűvösebb, nyirkosabb időben tobzódnak. Minden erdőben járás után igen alaposan nézd azért át a kutyádat. Kedvelt helyük, ahol vékonyabb a bőr.

2017. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, a tegnap reggel kivett kullancsot mivel nem tudom bevizsgáltatni, gondoltam kipróbálom mennyire strapabíró... ráfújtam kullancsriasztó szert és semmi baja...még be se lassult...

rákerestem a neten mintája alapján: American Dog tick..

majd később kipróbálom, van egy levágott darab a kutya nyakörvéből, arra hogy reagál

2017. szept. 12. 18:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Hiába is nyomogatod a nyakörvet a kullancshoz. A kullancs elég hosszú ideig fúrja be magát a bőrbe. A nyakörv hatóanyaga a bőrben eloszlik. Így öli meg a kullancsot. Kétlem, hogy a nyakörvdarabhoz nyomkodva a kullancsot, elérnél bármi hatást. De kíváncsivá tettél :)
2017. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!